Powerwoman Amal Clooney slaví 44. narozeniny!

 

Její jméno znamená v překladu ‚naděje‘

Pro právničku, která se rozhodla zasvětit svůj život boji za práva žen a svobodu slova, jde o velmi symbolické jméno. “Naděje pramení věčně, dokonce i v politice, a já věřím, že toto je doba optimismu. Optimismus by ale neměl znamenat poslušnost. Ti, kteří se snaží utlačovat a umlčovat ostatní, budou vždy jednotní a odhodlaní dosáhnout svého cíle,” řekla Amal při své děkovné řeči v rámci převzetí ceny Gwen Ifill Press Freedom Award od Výboru na ochranu novinářů v roce 2020. 

Přišla na svět během občanské války

Amal se narodila v Bejrútu během občasné války, a když jí byly pouhé dva roky, rodina se odstěhovala do Anglie. Její matka Baria Alamuddin je novinářka a zahraniční redaktorka panarabských novin Al-Hayat, otec zase dlouhé roky působil jako univerzitní profesor. Dnes je majitelem cestovní kanceláře COMET. Ke studiu to táhlo i Amal, na gymnáziu patřila k premiantkám, práva na vysoké škole vystudovala jako nejlepší z ročníku.

Pracovala pro Kofiho Annana i Bena Emersona

Má za sebou skutečně nevídanou praxi. Působila jako právnička v New Yorku a na Mezinárodním soudním dvoře v Haagu, spolupracovala s vyslancem OSN pro Sýrii Kofi Annanem i s pozorovatelem OSN pro lidská práva a protiteroristické otázky Benem Emersonem. Aktuálně pracuje pro velmi prestižní advokátní kancelář Doughty Street Chambers v Londýně.  

 

Mohlo by se vám líbit

Kdo je superwoman Amal Clooney?

Úspěšná právnička a bojovnice za lidská práva Amal Clooney dnes slaví narozeniny. Její práce a aktivity jsou více než inspirativní. Seznamte se s touto obdivuhodnou ženou blíže.
elle.cz

 

Bojuje za práva žen i svobodu tisku

Mezi její klienty patří zakladatel WikiLeaks Julian Assange, držitelka Nobelovy ceny Nadia Murad, bývalý prezident Malediv Mohamed Nasheed nebo Julija Tymošenko. Také měla být jednou ze tří osob zabývajících se vyšetřováním válečných zločinů v Gaze. Tuto roli však odmítla. Média popisují Amal jako lídra, experta ve svém oboru a významnou osobnost. 

Má břitký smysl pro humor

Když se jí v roce 2015 reportér zeptal, jakou značku šatů na sebe oblékne na nadcházející akci, dala mu stručnou a jasnou odpověď: "Ede & Ravenscroft". Zbývá jen dodat, že se jedná o jednoho z nejznámějších výrobců oficiálních rób a oděvů pro britské soudce a právníky. 

Byla zatvrzelá kuřačka

Po tom, co potkala svého budoucího manžela George Clooneho, se v životě Amal mnohé změnilo. Především zanevřela na cigarety. Není žádným tajemstvím, že americký herec nikdy kouření v oblibě neměl. Šest z deseti jeho strýců a tet aktivně kouřili a následně zemřeli na rakovinu plic. Amal proto velmi rychle s tímto nezdravým návykem skoncovala.

Po boku svého muže se skoro vždy objevuje na červeném koberci, kdy pochopitelně vypadá skvěle. Její styl je však vytříbený i mimo velkolepé akce. Coby právnička vypadá vždy reprezentativně, elegantně a zároveň žensky, o čemž se můžete přesvědčit v galerii.  

 

Styl Amal Clooney
Mohlo by se vám líbit

Powecouples 20. století

Každá dekáda měla své "dokonalé páry". Některým manželské štěstí vydrželo doteď, a jiné osud rozdělil. Připomeňme si největší powercouples 20. století!
elle.cz