První dámy, které určují styl. Bude mezi nimi i ta česká?

Všichni se shodneme na tom, že ať už první dámy běží maraton, pořádají charitativní večeři nebo doprovází své muže na politických jednáních, vypadají za všech okolností skvěle. Je to jednou z jejich povinností, protože vše, co dělají, říkají i to, co a jak si oblékají, je pod všeanalyzujícícm pohledem veřejnosti. První dámy mají k ruce módní návrháře, stylisty, vizážisty a také štědřejší budget, které jim umožňují být okouzlující. Přirozený šarm ani vybraný módní vkus si ale nelze pořídit ani z toho nejméně omezeného rozpočtu. Toto jsou první dámy, které jimi oplývají samy o sobě.

Brigitte Macron

Brigitte Marie-Claude Trogneux-Macron je manželkou francouzského prezidenta Emmanuela Macrona, a tudíž francouzskou první dámou od května 2017. Před touto rolí působila jako učitelka literatury na prestižních soukromých školách. Na jedné z nich se také poprvé setkala se svým budoucím mužem. Emmanuel Macron, spolužák její dcery Laurence, navštěvoval její hodiny a přestože byla tehdy 40letá Brigitte o 25 let starší a vdaná, zamilovali se do sebe. Svůj vztah museli tajit a dlouho vyvolával kontroverzní reakce. Přes všechny negativní prognózy se roku 2007 vzali a tvoří stabilní pár. Brigitte miluje čisté siluety, francouzské návrháře a sukně nad kolena, které se staly její poznávací značkou.

Mohlo by se vám líbit

Nejsme dokonalé, bohudík – slavné ženy, které vás naučí #selflove

Jeden beauty standard vládne všem, jeden jim všem káže? Kdepak, to už je pasé. Hnutí body positivity se z (pouhého) populárního hashtagu na sociálních sítích rozrostlo do nového standardu bořícího tabu tělesných nedokonalostí a oslavujících všechny podoby krásy. Jeho nejvýraznější představitelky jako plus size modelka Ashley Graham nebo fotografka Vivian Hoorn si bez studu oblékat croptopy a bikiny, komička Celeste Barber si zase utahuje z těch, co dokonalost berou moc vážně. Představujeme vám Instagramové účty žen, které stojí za to sledovat.
elle.cz

Juliana Awada

María Juliana Awada je argentinská podnikatelka a filantropka libanonského a syrského původu. Provdala se za 53. prezidenta Argentiny Mauricia Macriho a stala se jednou z nejkrásnějších prvních dam historie Argentiny. Pravidelně se umisťovala v anketách nejlépe oblékaných žen na světě a v roce 2016 ji španělský časopis ¡Hola! zvolil nejelegantnější první dámou světa.

Letizia Ortiz Rocasolano

Je manželka španělského krále Felipe VI. Letizia Ortiz pochází ze středostavovské rodiny a pracovala jako novinářka a moderátorka hlavních zpráv na CNN+ a Televisión Española. Se španělským následníkem trůnu se zasnoubila 1. listopadu 2003 a svatba se konala o půl roku později. Svým stylem odívání bývá často přirovnávána ke Kate Middleton, protože stejně jako ona umí kombinovat kousky od návrhářů spolu s cenově dostupnou konfekcí. Ráda se obléká u Caroliny Herrery, Niny Riccii a u španělských řetězců Mango a Cayro Woman.

Mohlo by se vám líbit

Skutečné Popelky: Čím byly současné šlechtičny, než získaly korunku?

Každá z nás miluje příběh o Popelce, ale jen málokterá ho prožije na vlastní kůži. Těmto, dnes váženým šlechtičnám, se to podařilo. Provdaly se nejen za prince svých snů, ale především za prince skutečné. Čím se dnešní členky královských rodin živily, když ještě byly jedněmi z nás?
elle.cz

Rania Al-Abdullah

Manželka jordánského krále Abdullaha II. se narodila se v Kuvajtu do palestinské rodiny. Později se za prací přestěhovala do Jordánska, kde potkala tehdejšího prince Abdullaha. Do roku 1993, kdy se konala jejich svatba, byla známá díky své advokátní činnosti. Jako první dáma si za své zvolila téma vzdělávání dětí. V arabských zemích platí za ikonu co se krásy i módy týká. Ráda podporuje místní designéry a značky a velmi často na svých róbách nechává vyniknout arabské motivy. Nebrání se ani róbám z evropských módních dílen zvučných jmen jako například Givenchy, Elie Saab, Bottega Veneta, Ermanno Scervinno a dalších.

Sophie Gregoire Trudeau

Bývalá kanadská televizní moderátorka je vdaná za 23. kanadského premiéra Justina Trudeaua. Kromě toho, že její manžel je jedním z nejcharizmatičtějších světových politiků, patří i ona mezi nejstylovější manželky státníků. Věnuje se charitativní činnosti a veřejnému vystupování se zaměřením na životní prostředí, ženskou a dětskou problematiku. Sophie se s Justinem Trudeauem poprvé setkala v Montrealu. Byla totiž spolužačkou a kamarádkou jeho nejmladšího bratra Michela. Chodit spolu začali až jako dospělí, poté co spolupořádali charitativní ples. Stejně jako ostatní první dámy upřednostňuje lokální módu a vzhledem ke svému sportovnímu nadšení pro jógu a jezdectví volí často jednoduchou, sportovně-elegantní módu.

Mohlo by se vám líbit

Hot leaders: Poznejte ty nejpřitažlivější světové politiky

Jakmile přijde řeč na politiku a její zástupce, jen málokdo pociťuje kladné emoce. Nutno říct, že často oprávněně. Na druhou stranu ale existují také političtí reprezentanti, z nichž se nám zrychluje tep v pozitivním slova smyslu. Jsou pohlední, šarmantní, chytří a když mluví, nechce se nám přepnout televizi o kanál dál. Které sexy politiky můžeme ostatním zemím závidět?
elle.cz

Z manželek českých nejvyšších státníků byla pro svůj jedinečný módní vkus oceňována zejména manželka prezidenta Edvarda Beneše, paní Hana Benešová. Její styl odívání označujeme spojením „prvorepubliková elegance“ a dodnes nenašla v řadě českých prvních dam plnohodnotnou nástupkyni. Nejraději nosila anglické praktické kostýmy smokingového střihu, které ozvláštňovala nápadnými extravagantními klobouky. Nejen dobrý vkus ale i osobní šarm a kultivovanost přispěly k tomu, že byla Hana Benešová vnímána jako ztělesnění noblesy. Uznání za úctyhodnou reprezentaci si zaslouží i paní Olga Havlová. Po dlouhých letech, kdy neměla přístup k vybrané módě a přesto, že období její funkce první dámy připadlo na umírněné eleganci nepříliš přející 90. léta, dokázala se tohoto náročného úkolu zhostit s grácií a zařadila se mezi české módní ikony. Postaví se po bok nejstylovějších prvních dam Česka také Eva Pavlová nebo Monika Babišová?

 

Zdroj: Wikipedia, nm.cz, temple-muse.com, standart.co.uk, ke-opera.news, canadianliving.com