Nejsme dokonalé, bohudík: Slavné ženy, které vás naučí #selflove

Tyto instagramové influencerky pomáhají ženám zbavit se mindráků ze svých tělesných nedokonalostí, které je morálně omezují. Přijetí svého těla takového, jaké je, neznamená rezignaci na zdravý životní styl či na snahu být tou nejlepší fyzickou verzí sebe sama. Pouze nám pomáhá si uvědomit, že strie, pupínky a celulitida jsou zcela normální.

Jejich přítomnost na našich tělech není nic, za co bychom se měly stydět, nebo hůř – nenávidět. Tyto nedokonalosti nedefinují naši osobnost ani lidskou hodnotu – a navíc, mají je všichni. Profily jako @beauty.false odhalují realitu za vyretušovanými fotografiemi celebrit a ubezpečují nás v tom, že ani ony tak nevypadají ve skutečnosti. Plastický chirurg @tonyyoundmg zase vyvrací mýty o „přirozené” kráse známých osobností, přičemž také pomáhá destigmatizoval operace a kosmetické procedury jako botox nebo obličejový lifting. Když vám to pomůže žít spokojený život, proč ne? Pojďme se nyní podívat na inspirativní ženy, které vám dodají sebevědomí a naučí vás #SelfLove  

Ashley Graham

Není nikdo, kdo by neznal jméno nejvýznamnější plus size modelky. Jako jedna z prvních začala rozbíjet tabu kolem „nestandardních” tělesných proporcí a také tvrdé dřiny v modelingovém průmyslu. S více jak sedmnácti milióny fanoušky po celém světě sdílí svou sportovní rutinu i své zkušenosti s těhotenstvím. Normalizace strií i kojení je v rámci jejích příspěvků na denním pořádku, stejně tak jako tutoriály těhotenské jógy nebo přípravy na porod. Ukazuje zkrátka realitu takovou, jaká je.

 

Ashley Graham

 

Celeste Barber

Skoro devět miliónů fanoušku si tato australská komička získala díky copycat parodiím světových celebrit, které začala na svém Instagramu sdílet v roce 2015. O tři roky později už točila videa s Tomem Fordem, jenž se staly vstupenkou do světa módního průmyslu. Nehledě na raketový vzlet své kariéry však zůstala věrná svým satirickým videím zesměšňujícím nerealistické standardy krásy těch, které je berou příliš vážně. Potřebujete kromě sebevědomí zvednou i náladu? Sledujte Celeste. 

 

Celeste Barber

 

Em Ford

Ano, akné je normální. Není příjemné, ale k životu prostě patří. Perfektní pleť bez pupínků neexistuje, a proto také vznikl trend #skinpositivity, kterému vévodí právě Em Ford. Beauty vlogerka a make-up artistka, která má na svém Instagramu přes 700 tisíc sledujících, učí skrze svá videa, jak tyto kožní vetřelce šikovně maskovat. Fotí svou „nahou” tvář před a po, a otevřeně mluví o tom, že byť se skrývá pod make-upem, naučila se svou tvář milovat takovou, jaká je. V rámci YouTube videí sdílí také svou skin care rutinu i své zkušenosti v boji s akné.

 

Em Ford

 

Iskra Lawrence

Tato britská modelka je jednou z nejznámějších aktivistek v rámci body positivity. Svou kariéru započala coby modelka „standardních” velikostí, což ji dovedlo až k poruše příjmu potravy a depresím. O svých nepříjemných zkušenostech z branže se otevřeně dělí se svými sledujícími, kterých má dnes skoro 5 miliónů. Stejně jako Ashley Graham také otevřeně mluví o těhotenství, přičemž své publikum seznamuje se značkami, které jsou #MomFriendly.  

 

Iskra Lawrence

Krill, microgreens a natto aneb superpotraviny 21.století

elle.cz