Hot leaders: Poznejte ty nejpřitažlivější světové politiky

Rishi Sunak

Čerstvý vítr do Downing Street 10 vnesl Rishi Sunak. Ten na této adrese i ve funkci po pouhých šesti týdnech vystřídal nejméně oblíbenou premiérku historie Liz Trussovou a stal se prvním britským ministerským předsedou tmavé pleti v historii země. Na toto místo potomek indických imigrantů cílil už během studií na Oxfordu, ale tehdy to ještě vypadalo jako vtip. Po promoci se vydal cestou byznysu a do dnešního dne se mu podařilo shromáždit majetek v hodnotě několika miliard korun. Spekuluje se o tom, že jako premiér je bohatší než jeho panovník, král Karel III. Rishi je mladý, hezký, sympatický, bohatý a mocný. Och, jak Britům takového premiéra závidíme!

Britský premiér Rishi Sunak
Info ikona

Hans Linde

I Švédsko má své sexy želízko v ohni v podobě třiačtyřicetiletého Hanse Lindeho. Levicový politik s velkýma modrýma očima a rošťáckým sestřihem na první pohled rozhodně nevypadá na to, že by zasedal v lavici nejvyššího zákonodárného orgánu Švédska. Sám o sobě vtipkuje, že pochází z prasečí farmy ve Skåne a dotáhl to až do parlamentu. Na své politické posty ale rezignoval a dnes je předsedou Švédské asociace pro sexuální výchovu. Muž na svém místě, musíme říct!

 

Justin Trudeau

Třiadvacátý kanadský premiér se v anketách o nejpřitažlivějšího politika umísťuje s železnou pravidelností – a často dokonce na první příčce. Fešák s modrýma očima a okouzlujícím úsměvem není jen pohledný, ale i velmi inteligentní a schopný. V čele druhé největší země světa stojí už sedmým rokem a své vůdcovské geny zřejmě podědil po otci Pierrovi Trudeau, který měl tu čest být v minulosti také premiérem Kanady. S manželkou Sophií má dlouhý harmonický vztah a tři děti. Zdá se, že pan Vzorný zkrátka nemá chybu. Malinkou rebelií proti jeho spořádané image je aspoň tetování, které skrývá pod nažehlenou košilí.

Premiér Kanady Justin Trudeau
Info ikona

Eduardo Leite

Brazílie nabízí mnoho hezkého a rozhodně se sem řadí i Eduardo Figueiredo Cavalheiro Leite. Brazilský politik a guvernér státu Rio Grande do Sul byl zvolen do své funkce v pouhých třiatřiceti letech a stal se nejmladším guvernérem v Brazílii. V červenci 2021 Leite vystoupil rozhovoru pro brazilskou talk show Conversa com Bial a otevřeně se přihlásil k homosexuální orientaci. Sympatický brunet se tak stal nejen nejmladším, ale také prvním otevřeně gay guvernérem v historii Brazílie.

Silné, odhodlané a charismatické: Ženy, které píšou dějiny

elle.cz

Aaron Schock

Americký politik se stal v sedmadvaceti letech nejmladším členem Kongresu, když v roce 2009 poprvé zasedl v jeho křesle. Svou politickou kariéru ale utlumil v roce 2019 po vleklém skandálu týkajícího se využívání veřejných prostředků na financování okázalých výletů a akcí. Místo Kongresu začal navštěvovat posilovnu a místo svých politických názorů teď spíše prezentuje vypracované břišní svaly, se kterými to dotáhl až na titulní stránku Men's Health. Proslavil se také vystupováním proti LGBTQ komunitě, ale v roce 2021 paradoxně učinil prohlášení, kde se přiznal k tomu, že je sám gay.

Americký politik Aaron Schock
Info ikona

Pedro Sánchez Pérez-Castejón

Španělský ekonom a politik už čtvrtým rokem zastává funkci předsedy vlády Španělského království. Ačkoli pochází z velmi dobře situované a silně věřící katolické rodiny, jako první španělský premiér při své inauguraci využil možnosti přísahat na ústavu bez přítomnosti bible a kříže. Tento padesátiletý elegán mate tělem, dnes by do něj nikdo neřekl, že se na střední škole věnoval breakdancu. Další zajímavostí týkající se uhrančivého Španěla je datum narození 29. února. Pokud by slavil narozeniny opravdu pouze každý čtvrtý rok, bylo by mu pouhých dvanáct let.

Zdroj: Wikipedia Commons, Instagram, globalnews.ca, mansworldindia.com

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA