Skutečné Popelky: Čím byly současné šlechtičny, než získaly korunku?

Španělská královna Letizia

Letizia Španělská byla kdysi uznávanou novinářkou. Její vášeň pro novinařinu ji dokonce zavedla do předních linií války v Iráku. A i když už dávno není reportérkou, právě své práci připisuje zásluhy za to, že ji seznámila s láskou svého života. Při pracovní návštěvě severního Španělska v roce 2002 padla španělská kráska do oka svému dnes již manželovi španělskému králi Filipovi a začal se odvíjet jiný příběh jejího života.

Monacká kněžna Charlene

Před svatbou s monackým knížetem Albertem II. byla Charlene Wittstock profesionální plavkyní. Získala tři zlaté medaile a stříbrnou medaili na All-Africa Games v roce 1999 a o rok později soutěžila na Letních olympijských hrách, kde s jihoafrickým týmem dosáhla na šestou pozici. Krásná plavkyně také skončil šestý na mistrovství světa v roce 2002. I ji její profese zavedla do náručí šlechtice, právě během plaveckého soutěže pořádané v Monaku potkala prince Alberta.

Ikony s korunkou: Poznejte nejstylovější šlechtičny světa

elle.cz

Jordánská královna Rania

Než se stala Rania v roce 1999 královnou, realizovala se v marketingu. Vystudovala obchodní administrativu na Americké univerzitě v Káhiře a pak krátce pracovala pro Citibank. Následně získala místo v marketingovém oddělení společnosti Apple Inc. v Ománu. V srpnu 1992 se na večírku setkala s Abdulláhem II, který tehdy ovšem ještě nebyl králem. Šest měsíců po svém seznámení oznámili zásnuby. Vzali se 10. června 1993 a společně mají čtyři děti.

Meghan Markle

Meghan v roce 2003 opustila s bakalářským titulem z Northwestern University v Illinois v kapse. Nejvíce se proslavila svou rolí v seriálu Kravaťáci, kde účinkovala mezi lety 2011 až 2018. Ale diváci ji mohli poznat už předtím. Objevila se v seriálech Beze stopy, Hrad a Hrozní šéfové a také působila jako hosteska v pořadu Deal or No Deal. Kromě toho kdysi provozovala vlastní lifestylový blog The Tig. Zrušila ho ale poté, co na veřejnost prosákl její románek s princem Harrym. Pár se vzal v roce 2018 během ostře sledovaného obřadu v kapli svatého Jiří ve Windsoru a jsou rodiči tříletého Archieho a jednoleté Lilibet.

Dvojí vnímání princezny Diany: Jaká doopravdy byla Lady Di?

elle.cz

Švédská princezna Sofia

Předtím, než jí všechny ženy ve Švédsku (ale spíše po celé světě) začaly závidět, že získala srdce a ruku velmi pohledného švédského prince Carla Philipa, byla známou modelka pro pánské časopisy a účinkovala dokonce v televizní reality show Hotel Paradise. Vystudovala účetnictví v New Yorku, kde si ke studiu přivydělávala jako barmanka a také jako instruktorka jógy. Po návratu do Stockholmu si Sofia vyrazila do restaurace na večeři s přáteli a náhodou to byli také přátele prince Carla Philipa. Od plachého pozdravu rychle došlo na vztah a následovaly zásnuby v roce 2014, které definitivně stvrdily Sofiin přerod z Popelky na princeznu.

Zdroj: Wikipedia Commons, hellomagazine.com