Jednou ne, navždy ne: proč Zendaya nenosí některé luxusní značky

Law a Zendaya, dvě módní ikony

Law Roach je známý stylista hollywoodských celebrit, který se proslavil svým poměrně odvážným přístupem k módě. Jeho dlouhodobá spolupráce se Zendayou vyústila v nespočet hereččiných ikonických red carpet momentů. Jeho kreativitu a vliv v módním světě potvrdilo ocenění CFDA Fashion Awards, které získal před dvěma lety. I když oficiálně řemeslo stylisty slavných pověsil na hřebík, stal se sám módní celebritou a zůstává nepostradatelným módním guru a spřízněnou duší mnoha hvězd. Jednou z jeho nejznámějších klientek, u kterých spolupráce přerostla v přátelství, je právě Zendaya. I díky Law Roachovi se jí v roce 2021 podařilo získat uznáníFashion Icon od Rady amerických módních návrhářů (též CFDA). Law Roach během nedávného rozhovoru v podcastu The Cutting Room Floor zavzpomínal na počátky spolupráce se Zendayou, kdy ještě zdaleka nebyla hvězdou dnešní velikosti. A prozradil, že právě tehdy se zrodil důvod, proč zpěvačku nikdy ne(u)vidíme v šatech některých významných módních domů.

Nejlepší róby Met Gala 2024: Rajská Zahrada času nebyla pro každého

elle.cz

Jednou ne, navždy ne

Law Roach odhalil, že jako stylista kontaktoval prestižní módní domy, aby Zendayu v počátcích její kariéry oblékly na červený koberec. Psal jsem do Saint Laurent, Chanelu, Gucci, Valentinu Dioru a všude zněla odpověď: ‚Ne. Zkuste to příští rok. Není na našem seznamu.‛Law Roach má ale sloní paměť a už tehdy vyslal značkám jasný vzkaz: „Řekl jsem, že pokud teď řeknou ne, bude to už navždy.“ A platilo to dlouhou dobu. Hvězdný stylista si odmítavé reakce módních značek schoval jako důkaz a Zendaya skutečně šaty zmíněných módních domů na oficiální příležitosti nenosí. Výjimku udělala Zendaya u značky Valentino, protože se v roce 2020 stala její tváří. Pak začala nosit outfity tohoto módního domu i na různé významné příležitosti.

Odvrácená strana slávy: Zendaya kazí zábavu přátelům a tají lásku

elle.cz

Trapný moment u Vuittona?

Law a Zendaya tvoří nerozlučnou dvojici už od Zendayiných teenagerských let. Jsou spolu vidět na módních přehlídkách i na společenských akcích, kam stylista herečku často doprovází. Jediným mrakem v jejich přátelství se stalo loňské faux-pax na přehlídce Louis Vuitton, kam přišla tato nerozlučná dvojice spolu. Místo v první řadě bylo ale pouze pro jednoho z nich. Zendaya si na volnou židli sedla a Roach zůstal rozpačitě stát před ní. Nevěděl, co má dělat a Zendaya mu ukázala místo za sebou, to ale stylista zavrtěním hlavy odmítl. O pár týdnů později Law zveřejnil své oznámení o odchodu do stylistického důchodu a jako důvody uvedl „politiku“, „lži“ a „nepravdivé příběhy“ v módním průmyslu. Okamžitě se začalo spekulovat o tom, jestli k jeho rozhodnutí mohla přispět i Zendaya a trapný moment na show Louis Vuitton. Law tehdy tato obvinění vyvrátil a ujistil svět, že spolu se Zendayou budou nadále spolupracovat bez ohledu na okolnosti: Tahle obvinění nejsou fér. Vždy v tomto průmyslu chránila a já ji.“

Louis Vuitton Cruise 2025: Jedna loď, dva kapitáni

elle.cz

Zdroj: Hollywoodreporter.com, Buzzfeednews.com