Disney stars: Dětské hvězdy, které na plátnech září dodnes

Hayden Panettiere 

Tato drobounká herečka (měří pouze 153 cm) se proslavila svými rolemi v televizních seriálech Heroes (Hrdinové) a Nashville, za který byla dokonce nominovaná na cenu Zlatý globus v kategorii nejlepší herečka ve vedlejší roli. Ještě předtím ale zazářila jako dětská star u Disneyho. Hayden ztvárnila postavy Dot ve filmu Život brouka z roku 1998 a za nazpívání titulní písně k filmu si vysloužila nominaci na cenu Grammy.

Záběry z jejích hereckých počinů u Disneyho se objevily dokonce i v jiných filmech, třeba Remember the Titans (Vzpomínka na Titány) a Tiger Cruise (Dobrodružství na letadlové lodi). V soukromí se nejvíce řešil její vztah s boxerem Vladimirem Kličkem provázený během devíti let trvání několika rozchody a návraty. Mají spolu dceru Kayu Evdokii a momentálně spolu pár opět netvoří. Vladimir bojuje na Ukrajině a Hayden mu dokonce dovolila odvézt s sebou jejich dceru.  

Hayden Panettiere

Demi Lovato

Po úspěchu ve filmech Camp Rock (Rockový tábor) a Sonny With a Chance (Sonny ve velkém světě), odsunula Demi Lovato herectví na vedlejší kolej, aby se mohla soustředit na svou hudební kariéru. Udělala dobře, protože na svém kontě má několik hitů, které bodovaly v americkém žebříčku Top 100, například „Heart Attack“, „Cool For the Summer“, „Sorry not sorry“ a další.

Jak už to u dětských hvězd ale bývá, i Demi převálcovaly psychické problémy a drogy. Více než její hudbu bylo slyšet o bulimii, sebepoškozování a drogových excesech, z nichž ji jeden málem stál život. Momentálně se Demi ztratila v hledání své pohlavní identity. Střídavě se cítí jako žena nebo jako nebinární osoba.  

Demi Lovato

Selena Gomez 

Ještě než se jméno Seleny Gomez začalo spojovat se skandálními vztahy, dobýváním hudebních žebříčků a vlastní kosmetickou značkou Rare Beauty, objevovala se talentovaná v Disneyho pořadech jako Hannah Montana, Sonny with a Chance (Sonny ve velkém světě) a The Suite Life of Zack and Cody (Sladký život Zaca a Codyho). Ale byla to její role Alex Russo v úspěšné show Wizards of Waverly Place (Kouzelníci z Waverly), která ji vystřelila do hvězdného nebe.

Po odchodu z z tohoto projektu v roce 2012 se proslavila jako zpěvačka, herečka a podnikatelka v oblasti beauty. Vydala pět studiových alb a v současné době hraje v mysteriózní sérii Only Murders in the Building (Jen vraždy v budově) po boku Steva Martina a Martina Shorta. Na Instagramu patří mezi nejsledovanější hvězdy na světě. Nebýt Disney Channel, možná by nic z toho nebylo. Selena ale tvrdí, že ve svém účinkování pro Disney nevěděla, co dělá: „Byla jsem ještě dítě a jen jsem běhala po place,“ vyjádřila se dokonce. 

Selena Gomez

Miley Cyrus

Divoška Miley Cyrus vybudovala kariéru na svém alter egu jménem Hannah Montana ze stejnojmenného seriálu produkce Disney Channel. Dalo jí pak dost práce zbavit se nálepky hodné dívky s velkýma očima, a aby se od ní odstřihla, shodila dlouhé vlasy, začala oblékat sexy oblečení a její skandálně vyzývavé chování propíral pravidelně bulvár. Přerod z Hanny Montany do Miley Cyrus umožnila i šnůra koncertů s názvem „To nejlepší z obou světů“, kde zpívala jak písničky Hanny Montany, tak své i pozdější filmový hit: Hannah Montana: The Movie.

Střídavě se ve vlnách věnuje herectví a hudbě a v obou směrech se jí více než daří.  Objevuje se v seriálu Black Mirror (Černé zrcadlo) vyprávějícím o popové hvězdě, která je ovládána svým vydavatelstvím a musí potlačovat své pravé já (nezní vám povědomě?). Po Hannah Montaně vydala čtyři alba, přičemž jejími nejnovějšími projekty jsou glam-rocková nahrávka z roku 2020 Plastic Hearts a album Attention: Miley Live z roku 2022.

Miley Cyrus

Zendaya 

Ačkoli je Zendaye pouhých 25 let, debutovala na Disney Channel před více než deseti lety v komediálním seriálu Shake It Up (Na parket!), vysílaném v letech 2010 až 2013. Proslavila se v hlavní roli tanečnice Rocky Blue a zahrála si tu s ní i Bellou Thorne. Další Disney trhák, který proslavil její jméno byl seriál Tajný život K.C.

Její Disney kariéru ale úplně zastínily další úspěchy, například role v romantickém dramatu Malcom & Marie nebo postava teenagerky závislé na drogách Rue Bennett v seriálu Euforie. Tato role z ní učinila nejmladší vítězku ceny Emmy v kategorii Nejlepší herečka v dramatickém seriálu. Další body pro její kariéru přinesly filmové hity jako nová trilogie o Spider-Manovi nebo adaptace Duny z roku 2021 Denise Villeneuvea. Paradoxně nejčastěji ji můžeme vidět v reklamním spotu společnosti Lancôme na parfém Idôle, jehož tváří se stala.

Zendaya


Zdroj: Wikipedia, People Magazine, US Magazine, Lancôme