Celebrity tattoo: Které slavné obrázky kopíruje celý svět?

Kaia Gerber a její anděl

Supermodelka je jednou z mála, jejíž tetování lze zatím vcelku snadno spočítat. Svou inkoustovou sbírku rozšířila o hlavu anděla s křídly. Zatímco většina Kainých tetování je na jejích pažích, rozhodla se modelka pro změnu a andělským tetováním ozdobila pravou stranu hrudníku. Nevinně působící dílko se ale rafinovaně vyjímá v odhalených šatech a v bikinách. Očím pozornosti ale také neuniklo, že Kaie z pravého ramena zmizelo subtilní tetování srdce. Vypadá to, že si ho modelka nechala odstranit. „Odstranění tetování provádíme často, většinou se jedná o jména, nápisy či obrázky, které vyšly z módy. Hříchy z večírků také nejsou nic ojedinělého. U takto velkého tetování, které bylo černou barvou a celkem jemně, odhaduji potřebu čtyř až šesti ošetření a cenu za jedno zhruba 2500 Kč,“ odhadla vymazání Kaina tetování MUDr. Kateřina Klauzová, MBA, dermatoložka Institutu Asklepion. 

Kaia Gerber

Miley Cyrus za svobodu

Zpěvaččin výčet tetování je opravdu dlouhý a přesáhl už hranici 60 kousků. přidala do své sbírky další tetování, čímž se její celkový počet blíží k hranici 60. Tatér Winterstone se zhostil nápisu subtilním fontem, který zní „freedom“ a Miley ho nosí na pravé ruce. Význam tetování je jasný, zvláště když se pro něj Miley rozhodla několik měsíců poté, co se rozešla s manželem Liamem Hemsworthem.

Miley Cyrus

Bella Hadid a její láska

Bella Hadid je zatím s tetováními opatrná. Je jí jasné, že dokud se živí svým tělem, musí vybalancovat své touhy po originalitě a požadavky módních domů, jejichž reklamní kampaně fotí. Perfektním kompromisem jsou dva jemné arabské nápisy. Má se za to, že tetováním v arabštině chtěla Bella odkázat na své palestinské kořeny. Daily Mail uvádí, že dvě nová tetování – umístěná na obou stranách jejích ramen – v překladu zní „moje láska“ a „miluji tě“.

Bella Hadid

Smajlík Rity Ora

Rita má na zádech geometrické tetování Tree of Life se sérií 10 kruhů se symbolem ve středu, které jsou vzájemně propojeny složitými řadami čar. Znamená Strom života a má náboženský, filozofický a mytologický význam. Mnohem jednodušší, zato mnohem oblíbenější je smajlík na pravém ušním lalůčku hvězdy. Toto tetování vytvořil Menso One, známý svými tetováními ve stylu graffiti. Když Rita uveřejnila obrázek tetování na Instagramu, popsala ho slovy „Usměj se, i když ti puká srdce“.

Rita Ora

Shhh, Rihanna!

Majitelkou hned několika napodobovaných tetování je zpěvačka Rihanna. Její drobné hvězdičky táhnoucí se v páse od týla po lopatku, si nechávali jak ženy, tak muži tetovat jak na běžícím páse. Její tatér Bang Bang začal s několika malými hvězdičkami na krku a postuně přidával další větší, menší, vyplněné i pouhé obrysy. Toto tetování ladilo s obrázkem hvězd za pravým uchem jejího tehdejšího přítele Chrise Browna. K hvězdičkám Rihanna přidala egyptskou bohyniIsi, která rozpání křídla pod Rihanninými prsy. Původní maorské tetování na ruce překryl Rihannin oblíbený tatér působivým cover-upem mandaly ve stylu kresby hennou. Dalším známým Rihanniným obrázkem je „Shhh“ na pravém ukazováku. Toto tetování, které v průběhu času mnozí zkopírovali, Rihanna ukazuje ráda. Na spoustě fotek jím „umlčuje“ objektiv.

Rihanna

Hejno Zoe Kravitz

Zoe Kravitz je královnou malých tetování. Sama už ani neví, kolik jich má a se smíchem tvrdí, že si na některá nevidí, proto na ně zapomíná. Některých ale Zoë lituje: „Pár jsem si nechala odstranit, ale plánuji si pořídit další tetování. Jakmile se do toho pustíte, je těžké přestat…“ Obzvláště se Zoe vydařily ptačí tetování, která byla inspirací pro mnoho dalších lidí. Na pravém rameni má hejno droboučkých ptáků a zadní část krku jí zdobí dvě vlaštovky rámující slovo „yes“.

Zoe Kravitz

Růže pro Scarlett Johansson

Na každé společenské akci, kde se objeví ScarJo, mají papparazzi jasný úkol: vyfotit jí co nejlépe záda. Když to róba dovolí, tak se právě tam objeví Scarlettino největší tetování - šlahoun růží a pod nimi malý beránek. Na vysvětlení významu obrázku růží a nevinného beránka je herečka skoupá, ale vzhledem k tomu, že se její dcera jmenuje Rose, nabízí se toto logické spojení. Se svým tetováním debutovala Johansson na Met Gala v roce 2018 a od té doby se stalo (nejen pro ni) ikonickým.

Scarlett Johansson

Zdroj: Elle.com, capitalxtra.com, bodyartguru.com, popsugar.co.uk