TIMOTHEE CHALAMET: Co jste možná o šarmantním herci nevěděli?

1. Timothee Hal Chalamet se narodil 27. prosince 1995 v New Yorku. Rodiče Nicole Flender a Marc Chalamet ho vychovali na Manhattanu ve čtvrti Hell's Kitchen.  

2. Jeho otec pochází z Francie, a proto mladý Timothee trávil svá mladá léta s prarodiči v malé vesničce Le Chambon-sur-Lignon. Díky tomu mluví plynule francouzsky.  

3. Timothee chodil v New Yorku na prestižní uměleckou školu Fiorello H. LaGuardia High School of Music & Art and Performing Arts. Seznam jejích absolventů je opravdu ohromující, tuto instituci navštěvovaly i hvězdy jako Jennifer Aniston, Zazie Beets, Nicki Minaj nebo Al Pacino. 

4. V televizi se poprvé objevil, stejně tak jako mnoho jiných newyorských herců, v epizodě Law & Order v roce 2009. Hrál oběť zločinu.  

5. Po absolvování na LaGuardie se Chalamet zapsal na Columbia University. Zde studoval kulturní antropologii, než se začal plně soustředit na svou hereckou kariéru. Od té doby přešel na Gallatinovu školu individualizovaného studia NYU, která mu poskytuje flexibilitu a zvládá tak zároveň studia i herectví.  

6. Je třetím nejmladším hercem, který kdy byl nominovaný na Oscara za nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli. Nominaci obdržel ve 22 za film Call Me by Your Name.  

7. Jeho nejoblíbenějším hercem a vzorem zároveň je Joaquin Phoenix. V rozhovoru s Frankem Oceanem Timothee řekl: “Existuje pět nebo šest umělců, v jejichž kreativních stopách se snažím po herecké stránce kráčet a číslo jedna je Joaquin.” 

8. Během léta ve Francii trénoval Chalamet ve fotbalovém táboře děti od šesti do deseti let fotbal. Než se stalo jeho posedlostí číslo jedna herectví, snil o tom, že se stane profesionálním fotbalistou

9. Timothee randil s Lourdes Leon, dcerou popové královny Madonny, v letech 2013 až 2017. Nyní je spojován s dalším slavným jménem, a to s Lily-Rose Depp

10. Mladý herec již měl tu čest spolupracovat s těmi nejproslulejšími režiséry. Jedním z nich byl i Woody Allen, se kterým natočil film A Rainy Day in New York. V té době byl však Allen obviněn ze sexuálního obtěžování a dostalo se mu nechtěné pozornosti spojované s hnutím #metoo. Chalamet a jeho co-stars Selena Gomez, Rebecca Hall a Griffin Newman všichni proto darovali své ýídělky z natáčení dobročinným organizacím. 

REKLAMA