Tyhle celebrity jsou chytřejší než vy

 

Měřili jste si někdy IQ? Jak si myslíte, že byste dopadli? Přibližně dvě třetiny všech, kteří test inteligence podstoupí, získají skóre od 85 do 115 a pouze 5 % lidí dosáhne na 125! Pojďte si tedy a námi posvítit na Hollywood a zjistěte, které celebrity by zapadly do škatulky “geniální”.

 

Matt Damon

Kdo by to byl řekl, že film Dobrý Will Hunting, kde Matt Damon hraje dvacetiletého matematického génia, byl v podstatě natočen podle jeho vlastního života? Dobře, ne tak docela, ale klidně mohl být, kdyby herec jen trochu chtěl. S IQ 160 navštěvoval Harvard, a ačkoliv univerzitu nedokončil, scénář k tomuto snímku napsal jako jeden z domácích úkolů. 

 

Matt Damon

 

Mayim Bialik

Znáte ji jako sympatickou a lehce excentrickou chemičku ze seriálu Big Bang Theory? A věděli jste, že Mayim Bialik má opravdu doktorát z neurovědy z UCLA? Dokonce ji přijali na Harvard i na Yale, avšak vybrala si školu blíže k domovu. Ve své disertační práci zkoumala aktivitu hypotalamu pacientů s „Prader-Willi“ syndromem. Její IQ se pohybuje někde mezi 150 – 163.  

 

Mayim Bialik

 

Ashton Kutcher

Možná se v devadesátých letech proslavil tím, že hrál tak trochu blbečky, avšak jeho role nemohou být dále od pravdy. Ashton má údajně IQ 160, (ano stejně jako Hawking či Einstein) a je dnes již stálicí v Silicon Valley. Dříve navštěvoval univerzitu v Iowě a získal by titul z biochemického inženýrství, kdyby neodešel, aby se začal živit jako model. Jeho původním záměrem bylo objevit lék na srdeční problémy svého dvojčete Michaela.

 

Ashton Kutcher

 

Nicole Kidman

Jelikož je dcerou psychologa a školící sestry, není divu, že má Nicole Kidman IQ 132. Vystudovala Victorian College of the Arts a poté na Phillip Street Theatre in Sydney společně s herečkou Naomi Watts.

 

Nicole Kidman

 

Arnold Schwarzenegger

Možná milujete jeho hlášky z Terminátora a podivujete se nad tím, jak mohl být guvernérem Kalifornie... Avšak informace, že má IQ 132 – 135 vnáší do této “záhady” trochu více světla. Není už také divu, že když přišel do USA bez koruny, dokázal vybudovat takové impérium. Vystudoval univerzitu ve Wisconsinu obor fitness marketing a obchodní administrativa v roce 1979.

 

Arnold Schwarzenegger

 

Natalie Portman

Pokud jste doteď považovali Natalii Portman za dokonalou ženu, nevíme, jaký superlativ zvolíte nyní. Tato herečka je totiž nejen krásná a elegantní, ale také s IQ 140 neuvěřitelně chytrá. Premiéru svého filmu Star Wars Episode I: The Phantom Menace například vynechala, aby se mohla učit na závěrečné zkoušky na střední škole. Poté vystudovala psychologii na Harvardu a rovněž absolvovala postgraduální kurzy na Hebrejské univerzitě v Jeruzalémě. Byla dvakrát publikována ve vědeckých časopisech a hovoří plynně pěti jazyky.

 

Natalie Portman

 

Quentin Tarantino

Když vezmeme v potaz, že odešel ze školy a začínal jako uvaděč v porno kině, je až k nevíře, že má Quentin Tarantino IQ 160

 

Quentin Tarantino

 

Lisa Kudrow

Lisu Kudrow všichni známe jako praštěnou Phoebe Buffay z Přátel, ale očividně nás všechny dokázala dokonale oklamat. S IQ 154 tato hvězda absolvovala Vassar College a v době, kdy se snažila stát herečkou, pomáhala svému otci se studií zkoumající souvislost mezi leváky a bolestí hlavy.  

 

Lisa Kudrow

Kaia Gerber – modelka, která nemá co říct, a tak nic neříká…#DíkyBohu!

elle.cz