Máte chuť si dneska večer pustit tak zamilovaný film, že se budete dojímat ještě dlouho potom, co si uslzenýma očima přečtete závěrečné titulky? Máme tipy.

Hvězdy nám nepřály

rok 2014, režie Josh Boone

Ano, tento film se mezi klasická romantická dramata zařadil teprve nedávno, ale my ho prostě milujeme. Film je napsaný podle knihy Johna Greena a hrají v něm Ansel Elgort a Shailene Woodley. Shailene je jako Hazel vynikající - dospívající holka s rakovinou štítné žlázy, která potkává lásku svého života, Augusta v terapeutické skupině. V tomhle filmu je vše - láska, cesta do Amsterdamu, protivný spisovatel, první sex i ironický kamarád. 

 {YouTube}9ItBvH5J6ss{/YouTube}


 

Love Story

rok 1970, režie Arthur Hiller

Love story patří mezi klasiky, které se nikdy neokoukají. Je to jeden z nejsmutnějších nejromantičtějších filmů, který byl kdy nominován na Oscara, získal 5 Zlatých glóbů a naprosto překonal žebříčky návštěvnosti. Student z Harvardu, Oliver (Ryan O'Neal) pochází z bohaté rodiny a zamiluje se do Jenny (Ali McGraw), holky, která pochází z úplně opačných poměrů. Oliver si Jenny vezme a jeho bohatá rodina ho vydědí. Když se Oliver dozví, že Jenny umírá na leukémii, požádá otce o peníze na léčbu... A děj pokračuje dál. Konec neprozradíme. Vybavte se minimálně dvěma krabičkami kapesníků. 

{YouTube}Z0F7YkdLkEQ{/YouTube}


 

 

Moulin Rouge!

rok 2001, režie Baz Luhrmann

Film Moulin Rouge! je mistrovským dílem australského režiséra Baze Luhrmanna o lásce a nenávisti. Film má mimo jiné skvělou hudbu, kameru i kostýmy. Role kurtizány Satine patří k nejlepším rolím Nicole Kidman. Satine naprosto převrátí život chudému spisovateli Christianovi (Ewan McGregor), který v Paříži hledá témata a příběhy pro svou knihu. To ale neví, že jeho příběh nakonec bude tím nejromantičtějším. Satine kvůli Christianovi odmítá zástupy bohatých nápadníků. A nakonec... 

{YouTube}SyZDaTZSFuo{/YouTube} 


 

Leaving Las Vegas

rok 1995, režie Mike Figgis

Nicolas Cage si zahrál ve své filmové kariéře několik postav pohybujících se na hranici společenského dna, ale za roli Bena ve filmu Leaving Las Vegas si rozhodně Oscara zasloužil. Hraje spisovatele, alkoholika Bena, který jede do Vegas s jediným cílem: upít se k smrti. Do role se ponořil tak přesvědčivě, že pokud jste ho v jeho předešlých i následných filmech přehlédli, není divu. A nesmíme zapomenout ani na skvělou Elizabeth Shue. Jako prostitka Sera se ho snaží zachránit, ale ani její láska na to nestačí. 

 {YouTube}Ke6kU0rD8Jg{/YouTube}


 

Zemřít mladý

rok 1991, režie Joel Schumacher

Film pro nás všechny, kdo milujeme Juliu Roberts. Mladá žena, Hilary se rozhodne stát se ošetřovatelkou/společnicí na rakovinu umírajícímu bohatému Victorovi. Ten si ji vybere jen pro její úsměv a její dlouhatánské nohy. Victor chce skončit s léčbou, aby si poslední měsíce užil někde daleko od nemocnic a chemoterapií. Hilary ho ale přesvědčí, aby za svůj život bojoval... Smutné, dojemné a velmi, velmi devadesátkovaté.

 {YouTube}A8p0w_Ec1NY{/YouTube}


 

Láska a jiné závislosti

rok 2010, režie Edward Zwick

Anne Hathaway je mladá žena trpící Parkinsonovou nemocí. Jake Gyllenhaal hraje zástupce farmaceutické firmy, která na trh uvádí Viagru. Tihle dva na sebe v jedné čekárně natrefí a od té chvíle už začíná kolotoč plný sexu, prášků a sobeckých, farmaceutických zástupců. Pro všechny fanynky Jakea - ve filmu je hodně záběrů jeho hrudníku i holého zadku. 

 {YouTube}h6w7Dh-QxzY{/YouTube}


 

Podzim v New Yorku

rok 2000, režie Joan Chen

Rok 2000 a dvě největší hvězdy filmového plátna. On je prošedivělý (skoro) padesátník, majitel luxusní restaurace v New Yorku, kterého hraje Richard Gere a ona je dvacetiletá návrhářka avantgardních klobouků, kterou hraje Winona Ryder. Film se skvěle hodí k podzimnímu počasí, které zrovna teď je. A pokud se budete podivovat nad tím, že Gere je o polovinu starší - on během filmu opravdu zestárne a ona jako by byla čím dál krásnější... 

{YouTube}U1K6d26T9f4{/YouTube}