Kam s ELLE: Jediný víkendový to do list, který potřebujete

Kam do kina:

Brilantní a charismatický Andrew Scott, kterého můžete znát jako sexy kněze ze seriálu Fleabag (Potvora) nebo psychopatického záporáka Moriartyho ze Sherlocka, se nyní zhostil role v novém divadelním zpracování Čechovovy klasiky Strýček Váňa od Simona Stephense. Tragikomická hra je ponorem do složitosti lidských emocí, ve kterém irský herec oživuje několik postav, které ztělesní nuancovaně, s hloubkou a uvěřitelností. Scott stanul na jevišti sám a jeho herecký výkon sklidil nadšené kritiky, proto byste si jej ani vy rozhodně neměli nechat ujít. A pokud jde o vaše první setkání se Scottem, věřte, že nebude poslední.

Kde: Bio Oko, Františka Křížka 460, 170 00 Praha 7

Kdy: 22. dubna 2024 od 20:30

Kam na výstavu:

Výstava Vrstvy času, kterou představuje Eva Eisler v Galerii Kvalitář obsahuje abstraktní objekty z přírodních materiálů, které evokují monumentální stavby z daleké prehistorie, katapultované do budoucnosti. Pro Eisler je typická formální čistota, ukotvená v minimalismu a matematickém řádu, nicméně její současná práce sleduje proces tiché transformace. Záměrný low-tech přístup naznačuje vzdor vůči kvapnému pokroku. Nic do sebe nikde dokonale nezapadá, exaktní linky jsou nahrazené přirozeným tvarem použitých materiálů – lámaného kamene a odřezků dřeva. Geometrie se v sochařském provedení mění pod úhlem divákova pohledu, je předmětem reinterpretace. Eisler si přizvala Jiřího Příhodu, jenž se vůbec poprvé veřejnosti představí v roli fotografa. Jeho dosud nevystavené snímky dokumentují části dnes již zaniklého „sochařského parku“, který anonymně vytvořil v nespoutaném pralese pod hradem Roštejn v letech 1985 až 1988.

Kde: Galerie Kvalitář, Senovážné nám. 1628/17, 110 00 Nové Město, Praha

Kdy: do 15. června 2024

výstava Vrstvy času

 

Kde se opečovat:

Máme pro vás tip na ideální místo k úniku městského shonu, aniž byste museli vykročit srdce metropole. Hotel OREA Place Seno nabízí privátní Spa se saunou a vířivkou, kde se uvolníte, odreagujete a načerpáte novou energii po dni stráveném procházkami po památkách nebo zavření v kanceláři. Navíc, Spa je možné si rezervovat nezávisle na ubytování v hotelu, takže si relaxaci může užít kdokoli bude chtít. Milovníci dobrého jídla si také přijdou na své. Sensa Fine Food Bistro přináší stylové prostředí a gastronomické zážitky, na které rozhodně nezapomenete. Neotřelé nápady a kombinace světových kuchyní vám otevřou nové chuťové horizonty.

Kde: Senovážná 1394/8, 110 00 Nové Město, Praha

OREA Place Seno

 

Na jaký film zajít:

Do českých kin míří gruzínsko-švýcarský snímek Kos v ostružiní. Netradiční a poetická romance od režisérstva Elene Naveriani (oni) se odehrává v odlehlé gruzínské vesnici a vypráví příběh 48leté Etero, charismatické ženy, která se nikdy nevdala ani nezatoužila po žádném muži. Navzdory posměškům od svých konzervativně založených sousedů žije Etero spokojený a naplněný života – a svou samotu si užívá. To se ale změní, když nečekaně zahoří k ženatému Murmanovi. Vášnivý vztah v ní probouzí nové city a emoce. Bude jí ale stát za to, aby se vzdala své nezávislosti? Mnohovrstevnatý snímek vypráví o ženství, lásce a hledání štěstí v rigidní společnosti, a svým humorem a poetikou připomíná filmy Akiho Kaurismäkiho.

Kdy: v kinech od 25. dubna

Kos v ostružiní

 

Kam na festival:

Nákupní centrum Metropole Zličín se od 18. do 21. dubna během Festivalu krásy a módy promění v jeden velký salon. Ve čtvrtek a v pátek od 14:00 do 18:00 a o víkendu už od 11:00 do 18:00 bude připraven jedinečný program plný nejen módních tipů. Na místě se můžete nechat zkrášlit pod rukama vizážistek a kosmetiček, které mimo jiné poradí i s péčí o pleť a nabídnou make-up tipy. Vlasy vám upraví dle vašeho požadavku hair stylisté a o vaše ruce se postarají manikérky. Samozřejmě nebudou chybět maséři, kteří uvolní vaše ztuhlá záda. Po celou dobu akce bude k dispozici také osobní stylistka, která vám poradí, jaký styl je pro vás ten nejvhodnější. Budete se moci zúčastnit nejrůznějších workshopů, na kterých si vyrobíte třeba vlastní tělový peeling, hydratační krém, rtěnku nebo dokonce osobní vůni. Na místě vás přivítá welcome drink, sladké dobroty a o pohodovou atmosféru se postará DJ.

Kdy: 18. do 21. dubna 2024

Kde: Řevnická 1, 155 21 Zličín

Mohlo by se vám líbit

Nasaďte sluchátka, je čas poslouchat. Top podcasty, které si pustit

Sedm hodin týdně. Tolik stráví průměrný posluchač přilepený ke své oblíbené podcastové aplikaci. V Česku se pohybuje množství titulů v řádů tisíců a výběr rozhodně není snadný, proto nabízíme pomocnou ruku. Račte se inspirovat níže, najdete tam od každého něco – krása, psychika, politika i sex.
elle.cz

Zdroj: archiv zmíněných