Hned teď si přečtěte knihy, které jsou určeny především mladším čtenářům. Budete z nich nadšení i vy, jsou totiž boží.

Díky ilustracím Dany Olejníkové získal na Slovensku tento příběh určený malým i větším Cenu za nejkrásnější slovenskou knihu roku. Není divu, je to opravdová nádhera. Stejně tak krásný je ovšem i vyprávění Marka Vadase. Na útěku se setkáte s chlapcem, jeho otcem a psem Alanem, kteří musí nedobrovolně a rychle opustit rodné město, jež zachvátila exotická choroba. Držme jim palce, ať se jim podaří najít nové útočiště.

big na uteku Z4G 342471 c9959

 

Kdyby Rychlé šípy vtrhly do 21. století a proměnily se v holky, pravděpodobně by se dost podobaly Záleskautkám neboli Lumberjanes. Jen by museli být o mnoho nekorektnější. Vítejte na skautském táboře, kde na vás kromě pěti nerozlučných kamarádek čekají třeba tříoké lišky, vodní příšery nebo zdivočelí skauti z jiného tábora. Ti všichni se Záleskautkám snaží vstupovat nepříjemně do cesty, jenže naše hrdinky mají pro strach dost uděláno. Komiks dvojice Stevenson & Watters miluje úplně celý svět a my se tomu ani trochu nedivíme.

zalesk 7ce11

 

Také patříte mezi fanoušky městské fantasy Bena Aaronovitche Řeky Londýna? Tak se radujte, neboť se mu nyní výjimečně dostalo díky Andrewu Cartmelovi i obrázkové podoby a názvu Čarojízda. To je celkem logické, když se v něm napůl policajt, napůl čaroděj Grant vydává po stopách záhadného a zákeřného auta, které bez řidiče páchá jednu vraždu za druhou. Ano, i komiksy mohou sugestivně reflektovat naši velmi nepříjemnou současnost.

big reky londyna carojizda 44O 342690 2c383