EBC Nerostou vám vlasy ? Víme, co s tím.
Pro ty, které chtějí mít dlouhé vlasy, ale nedaří se jim.

Na úvod trochu teorie :

Růst vlasů je způsoben rozdělováním buněk a to tak, že nové buňky doslova vytlačují vlas dopředu a tím ho prodlužují. Rychlost růstu = rychlost rozdělování buněk. Většinou je to 1,25 cm za měsíc, což znamená 15 cm za rok. Rychlost růstu se může zpomalit s přibývajícím věkem – v některých případech až na 0,25 cm za měsíc. Vlas má životnost 1-6 let a denně nám jich vypadne něco mezi 30 až 50. Nejvíc jich prý mají světlovlasý a nejméně zrzaví. ( Asi jsem výjimka, co potvrzuje pravidlo. )

 

A teď už jdeme na to!

  • SPRÁVNOU STRAVOU DALEKO DOJDEŠ

Z velké části jsou vlasy složeny z proteinu. A proto by jste ho měla přijímát v dostatečném množství. Protože jestli jste zhubla a divíte se proč vám vlasy řídnou nebo padají, důvodem je právě nedostatek proteinů v těle. Kromě masa, obsahují proteiny také vajíčka, sójové produkty, fazole a ořechy. A ty zase pomohou k produkci keratinu, který je dalším důležitým prvkem vlasů.

  • BEZ TUKŮ TO NEJDE

Díky tukům se vstřebávají vitamíny a minerály, které vlasová produkce potřebuje, aby správně fungovala. Hlavně vitamin A, D, E a K. Důležitá je také konzumace vitamínů skupiny B, které jsou obsaženy např. v rybím oleji.

  • A ZASE TA VODA

Nejenom, že nás drží nad vodou jak zpívá Jožo Ráž, ale také nás drží nad zvadlými vlasy. Voda je stavební kámen všeho živého a jestli nevypijete denně alespoň 2 litry, tak se nedivte, že je s Vámi něco špatně.

  • PRAVIDELNÁ NÁVŠTĚVA U KADEŘNÍKA   

Ano, i tohle je nutné.Odstranují se tím mrtvé konečky, které vlasy zbytečně zatěžují. Alespoň půl centimetrů každých 6 – 8 týdnů.

  • MASÁŽ TAK TROCHU JINAK

Vyhraňte si každý den před spaním 1- 3 minuty na jemnou masáž vlasové pokožky - pozor pouze bříšky prstů. Rozproudíte tak krevní oběh, zajistíte přísun živin k vlasovým folikulům. K masáži můžete použít  jojobový, kokosový nebo olivový olej.

  • OMEZTE STYLING

Pravidelné používání vlasových stylingů ničí vaše vlasy. Zkuste si s vlasy vyhrát jinak než jen žehlením, kulmováním či fénováním. Důležité je i správné česání. Vlasy vždy rozčesáváme od konečků vlasů a postupně rozčesáváme až ke kořínkům.

 

A PRO RYCHLEJŠÍ ZPŮSOB ELLE BEAUTY CLUB DOPORUČUJE:

 

Řadu Résistance Extentioniste, která nejen že proniká hluboko do vlasového vlákna a obnovuje ho, ale také sjednocuje nerovnoměrný povrch vlasu a posiluje vnitřní strukturu po celé jeho délce. Díky keratinu, ceramidu a taurinu vaše vlasy hloubkově vyživí a dlouhodobě regeneruje.