ELLE Beauty Lounge rozkvetla. Může za to Martin Kohout a IQOS

Interiér IQOS pokoje tvoří voály z pružného tylu v pudrovém tónu růžové, protkané květinami. Celá koncepce Martina Kohouta navozuje návštěvníkům při vstupu do prostoru pocit vzdušnosti a lehkosti s notnou dávkou romantiky, která je pro modely návrháře typická. „Přemýšlel jsem o jednoduchém konceptu, který by byl srozumitelný. Inspiroval jsem se přírodními prvky, což jsou květiny, se kterými pracuji už několik let, takže to byl logický krok. Do pružného pastelového tylu jsme nainstalovali převážně pivoňky. Chtěl jsem propojení přírody, čistoty, přesně to, co představuje filozofii světa bez kouře,“ uvedl Martin Kohout a dodal: „Se značkou IQOS se mi pracovalo skvěle, protože jsem dostal v návrhu naprostou svobodu, což bylo velmi příjemné.“

Mohlo by se vám líbit

Made in Czech: Martin Kohout

Nabírané objemy a rozličné formy, přehlídka materiálů a opulence barev. Návrhář Martin Kohout představil svou nejnovější kolekci, která tohle všechno dokázala zahrnout. Nejen o ní jsme si s Martinem povídali.
elle.cz

Rozkvetlý svět bez kouře

IQOS pokoj by Martin Kohout je součástí aktivit společnosti Philip Morris, které se na letošním 58. ročníku MFF Karlovy Vary nesou v duchu motta Váš důvod. Součástí je také IQOS LOUNGE u hotelu Thermal s nabídkou pestrého zábavného programu a laboratoř Svět bez kouře umístěna ve Dvořákových sadech, která letos nabízí návštěvníkům instalaci Váš důvod, tvořenou závěsnými panely s důvody bývalých kuřáků, kteří se rozhodli udělat ve svém životě změnu a odložili cigarety. Instalaci doplňuje píseň „Důvody“ nazpívaná Matějem Ruppertem.

ELLE Beauty Lounge

 

Kohout na vrcholu

Martin Kohout návrhářství nikdy nestudoval, přesto se jeho jméno stalo během posledních pár let jedno z nejrespektovanějších na aktuální české módní scéně. Šít se naučil hlavně díky babičce, knihám a internetu. Po studiu na střední umělecké škole se zaměřením na fotografii a film chtěl studovat módní návrhářství. Na Vysokou školu uměleckoprůmyslovou, kam se hlásil třikrát do ateliéru Liběny Rochové, ho nikdy nevzali.

Mohlo by se vám líbit

Martin Kohout: Netradiční cesta na vrchol české módy

Návrháře Martina Kohouta netřeba představovat. Jaký je jeho příběh cesty módním světem a jaká byla jeho první samostatná show? O tom čtěte v exkluzivní reportáži přímo z přehlídkového mola.
elle.cz

Do popředí se designér, který propojuje krejčovinu s malířskými technikami, dostal v roce 2018, kdy vyhrál soutěž Van Graaf Junior Talent v rámci Mercedes-Benz Prague Fashion Week. Svou kolekcí inspirovanou výtvarným uměním s odkazy na baroko vytvořil nadčasovou podívanou. Výhra mu zajistila vlastní show na další sezóně fashion weeku. Martin prezentoval na MBPFW ještě celkem třikrát. V roce 2021 získal nominaci na cenu Czech Grand Design 2020 v kategorii Módní designér. Kromě ryze výtvarných modelů určených především pro přehlídky obsahuje jeho tvorba také každodenní outfity, které mají komerční potenciál.

ELLE Beauty Lounge a Martin Kohout pro IQOS