ELLE Talks: Thea Prokop a Helga Guren o filmu Až na věky

Norská herečka Helga Guren hraje ve filmu Až na věky roli Marie, druhou polovičku Sigmunda. Snímek je debutem scenáristky a režisérky Liljy Ingolfsdotti a přináší nejen téma rozvodu, ale i studii ženy. O hlavní postavě soutěžního filmu 58. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech si povídala šéfredaktorka ELLE Thea Prokop v ELLE Beauty Lounge Red.

Potlesk ve stoje pro Marii

Postava Marie se snaží zvládat péči o domácnost a kariéru, zatímco Sigmund je stále mimo domov, na cestách. Jejich manželské soužití je plné neshod. O rozvod nakonec požádá Sigmund. Marie se musí srovnat s novou životní situací a svými představami o životě. „Marie má více vrstev, je to složitá žena, plná vnitřních rozporů.“ popisuje Guren. Během premiéry sklidil film potlesk ve stoje. Jaký má pocit Helga Guren z návštěvy festivalu? Poslechněte si v rozhovoru, právě teď na KVIFF.tv:

Thea Prokop a Helen Guren v ELLE Beauty Lounge Red
Mohlo by se vám líbit

Charismatický Daniel Brühl je zralý na to více riskovat

Dalším mezinárodním hostem karlovarského festivalu je herec a režisér Daniel Brühl, který je známý především za role ve filmech Hanební Parchanti a Rivalové. Brühl si přijel převzít cenu prezidenta festivalu a hlavně uvést svůj režijní debut Soused. Na co dalšího se od tohoto charismatického herce můžeme těšit?
elle.cz