Veronika Arichteva: Herečka, co má styl

Veroniko, pověz nám, s čím jsi letos přijela do Varů, co tě čeká a na co se nejvíc těšít?

Přijela jsem s manželem a především s tím si na dva dny odpočinout, protože dítě jsem udala babičce, což považuji za svůj skvělý nápad. Zezačátku jsme i s manželem přemýšleli, že bychom přijeli všichni společně, ale naštěstí nakonec vyhrálo mé rozhodnutí nechat syna na dva dny u babičky, a tak se můžeme opět s mým mužem cítit zase jako manželé. Původně jsme měli v plánu potkat se s pár přáteli,
na které během roku nemám
e tolik času, ale nakonec jsme zavítali i na premiéru očekávaného filmu Hranice lásky, který původně v plánu nebyl, ale vyšlo to a jsme moc rádi.

Prozradíš nám, který film je pro tebe srdcovou záležitostí?

Asi bych teď měla odpovědět jako umělecky založená osoba, což já ale úplně nejsem (smích). Ale třeba z těch zahraničních zbožňuji Notting Hill a na Lásku nebeskou bych se mohla dívat neustále. A samozřejmě miluju českou klasiku, třeba Pelíšky. Za skvělé filmy pak považuji všechny od Zdeňka Svěráka.

Krásných rolí jsi hrála spoustu. Která ti vryla do paměti nejvíc?

K srdci mi nejvíc přirostla postava Magdaleny Škvorové, kterou jsem několik let hrála v seriálu První republika. Její postava měla velký styl a to mi bylo sympatické. A současně byla tato role i má první větší zkušenost, kdy jsem pracovala společně se svým mužem, což pro mě byla obrovská škola. Moc ráda vzpomínám i na natáčení samotné, protože hrát v dobovém seriálu je pro každou herečku zážitek. Hezky vás nalíčí a obléknou vám krásné šaty. Vlastně je to podobné jako tady v Elle beauty lounge.

A jaké pro tebe bylo natáčení s manželem?

Musím říct, že opravdu náročné. Když mě můj muž obsadí do filmu, tak přirozeně chce, abych byla dobrá a asi je ke mně i trochu přísnější než k jiným herečkám. Já s ním naopak diskutuji více než s jinými režiséry, protože přecejen ten vztah herce a režiséra je jedna věc a my spolu pak máme i druhý vztah, a to ten manželský. A neumím si úplně představit, jak bych tohle mohla odfiltrovat, takže naše natáčení, na kterém se čas od času sejdeme, je tímto trošku poznamenané, ale v tom dobrém slova smyslu. Nedávno jsme spolu dotočili seriál O mě se neboj a myslím, že to bude taková příjemná oddechovka.

Role princezny, nebo superhrdinky?

Trochu romantické duše pro roli princezny v sobě určitě mám, ale věk si ji zahrát, už ne (smích). Mimochodem mi nikdy ani role princezny nabídnuta nebyla, protože na mě se stačí podívat a je jasné, že bych mohla hrát jen ty zlé postavy (smích). Určitě by ke mně více seděla role superhrdinky. A taky by mě více bavila.

Veronika Arichteva
Info ikona

Co ty a tréma? Pociťuješ ji i po tolika letech hraní?

S trémou jsem to měla asi nejhorší, když jsem tancovala ve StarDance. Představte si, že se musíte postavit před spoustu lidí s věcí, kterou neumíte, která vám není zcela vlastní, a to je strašně těžké a náročné. To u mě tréma fungovala na plné obrátky. Takže když ji zase někdy pocítím, stačí, když si vzpomenu na živé přenosy ve StarDance, na těch pár minut předtím, než jsem vstoupila na parket a už se cítím o hodně lépe (smích).

Jak trávíš společné chvíle s manželem? Sledujete spolu filmy?

Přiznám se, že od té doby, co se nám narodil syn, tak neděláme téměř nic. Ale Top Gun nám v kině neunikl, to jsem rozhodla, že musíme jít. Ale že bychom si pak doma pustili s manželem film nebo seriál, tak to se u nás oc neděje. Když mi večer usne dítě, tak mi vyhovuje spíš nic nedělat a odpočívat.

Kdo by neměl rád večerní pohodu. V jakém outfitu bychom tě mohli doma zastihnout?

V prostoru Elle beauty lounge přece vůbec nemůžu říct, co si doma oblékám (smích). Ale většinou nosím teplákové šortky a tričko z naší kolekce 3v1. Nejlépe se pak cítím v džínách a triku. Když už přijde manžel z práce domů, snažím se, aby zase neodešel (smích).

A je naopak nějaký kousek, který by sis na sebe nikdy neoblékla?

Jsem si jistá, že bych si nevzala nic s velkými volány nebo fiži kostým. Pak určitě něco hodně květinového. A ani army style není úplně pro mě.
 

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA