Artmat, první automat na umění v Česku

Vhodíte do něj minci a vypadne vám krabička s uměním, přičemž netušíte, co se v ní nachází. Seznamte se s projektem Artmat, automatem na umění, který nemá v Česku obdoby. Stojí za ním absolventky dějin umění Josefina Frýbová a Petra Widžová a celá síť mladých ilustrátorů. Nonstop automat, vytvořený ze starého britského automatu na cigarety, najdete v ulici Krymská v Praze 10, funguje nonstop a k jeho zprovoznění si vystačíte s padesátikorunovou mincí.

Artmat

Každý vhod vyhrává autorskou ilustraci nebo na míru vytvořené umělecké dílo – mezi prezentovanými umělci je ilustrátor a grafik Martin Kyjovský, jenž speciálně pro Artmat vytvořil sběratelskou edici hracích karet, ilustrátorská skupina Nýbrž, malíř Martin Salajka a jeho limitovaná edice barevných linorytů, Barbora Idesová se svými mini risografiemi a Jakub Mikuláštík se sérií věnovanou českému ptactvu. Další umělci budou postupně přibývat.

Artmat

Originální stroj je dostupný 24/7, přístupný a srozumitelný pro všechny – obsahuje texty a návod v češtině i angličtině a navíc je neskutečně hravý! Překvapení jako z kinder vajíčka hledejte na adrese: Krymská 126/2, Praha 10 nebo na artmat.euFacebooku a Instagramu. Nikdy nebylo snažší stát se uměleckým sběratelem za pár korun! 

Zobrazit příspěvek na Instagramu