REKLAMA

Studio Job šokuje designérskou scénu novou levnější kolekcí

REKLAMA

Celosvětově proslulé designérské studio Job tvoří dvojice Job Smeets a Nynke Tynagel. Slavnými se stali především díky několika zcela převratným nábytkovým kolekcím, které se pohybují na pomezí designu a umění, nebojí se materiálů a hlavně hýří vtipem.

design

Pro Seletti navrhli kolekci Un_Limited Editions, ve které hraje roli jídlo.

Tato holandská dvojka ve spolupráci se značkou Seletti nedávno uvedla na trh novou kolekci pod názvem Blow. Oproti uměleckým sochám, které zaberou až dva roky, tato kolekce byla otázkou pouhých tří měsíců. V jejich portfoliu najdete kousky i za neuvěřitelných 120 tisíc eur. Tato částka může být pro některé smrtelníky nepříliš dostupnou nabídkou. Právě z tohoto důvodu byla uvedena kolekce Blow, která se pohybuje v mnohem nižších číslech a to z ní dělá dostupnou kolekcí téměř pro každého fanouška.

design

Talíř ze série Blow navozuje na popartovou estetiku šedesátých let.

design

 

Plastová Banana lamp pro Seletti, která vychází  z bronzového originálu sochy vytvořené v roce 2015. 

design

Aktuální politický kontext tematizuje koberec Department of Sausage z kolekce Blow.

V rozhovoru v našem vydání ELLE Decoration se dvojice rozpovídala také o jejich přístupu k práci.

„Před dvaceti lety jsme viděli všechny ty průmyslové prototypy, a tak jsme začali dělat radši sochy. Ale tomu tenkrát nikdo nerozuměl, měli pocit, že buď děláme blbý design, nebo blbé umění. Teď cítíme, že náš hlavní zájem je v sochách, takže se oklikou vracíme zase k produktům. Náš přístup se musí pořád měnit spolu s trhem, je to vlastně neustálá negace toho, co je zrovna trendy. To je tvorba. Nechat lidi v kravatách, v oblecích, s kufříky dělat si co, chtějí, my na to řekneme akorát, že nás to nezajímá, a stejně si děláme, co chceme my.“

Více v aktuálním čísle ELLE Decoration...

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sledujte nás na Instagramu @elleczech

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA