Přejít k hlavnímu obsahu

Dubnový úplněk patří k těm nebezpečným, přinese drama a vyhrotí vztahy

Dubnový úplněk patří k těm nebezpečným; přinese drama, vyhrotí vztahy, zhorší zdravotní problémy a může přinést i potíže na cestách. Vzhledem k tomu, že se bude v blízkosti nacházet Venuše jako symbol lásky, není vyloučeno, že se může z hlubin minulosti vynořit nějaká dávná srdeční záležitost, možná dokonce první láska. A vy díky retrográdnímu Merkuru pochopíte, proč jste vztah ukončili, nebo si něco dávného vysvětlíte. Možná nějaké nedorozumění?

Čeká nás divoký úplněk

Měsíc se bude za úplňku nacházet v protilehlém znamení Štíra, což přinese velké emoce a vášně. Dávejte si proto pozor na výbuchy zlosti, nejednejte pod vlivem momentální nálady, nenechte se pohltit záplavou citů. Nepodlehněte hlavně hororovým představám a své fantazii; realita nebude tak divoká, jak se vám bude v první chvíli zdát. Pozor také na sny, ty vám to neulehčí. Měsíc ve Štíru dokáže vymyslet strašné horory. Vydržte tento úplněk, novoluní za čtrnáct dní nejspíš mnoho věcí zlomí k dobru. Hrajte proto o čas! 

Rybám, Rakům a Kozorohům bude přáno

Tento úplněk prospěje nejvíce těm, kdo se narodili v Rybách, Raku a Kozorohu. Berany bude chránit Venuše, uláme hroty problémům. Panny by se mohly těšit taky, kdyby jim neškodilo nebezpečné rozestavění planet v Rybách. To jim zkazí každou radost. Nejvíce na pozoru před tímto úplněkem by se měli mít dubnoví Býci, lednoví Vodnáři, říjnoví Štíři a červencoví Lvi. Těm se mohou těšit na nepříjemnosti – a pozor zejména za volantem.

Horoskop od 18. března: Lvy políbí Múza, Býci budou zahrnuti láskou

elle.cz

Jak na tom budeme během dne? Které hodiny dubnového úplňku budou příznivé a které naopak mohou přinést problém?

Citliví jedinci mohli cítit napětí už v pondělí, pocit blížícího se nebezpečí. Vliv ale přichází až v průběhu úterý, zejména v jeho večerních hodinách. Úterý od 14. do 22. hodiny bude na místě velká opatrnost při rozhodování, podepisování smluv a jednání. Nenechte se vyprovokovat ke konfliktu, slova, vyřčená ve vzteku, byste už nevrátili zpět. Zejména večer si dávejte pozor na lidi kolem sebe, nepodceňujte nebezpečí.

Úterý od 22. hodiny do 6. hodiny ve středu ráno počítejte s divokou nocí. V žádném případě se doma nehádejte s partnerem ani s dalšími členy rodiny, nepřiživujte Měsíc ve Štíru sledováním televize, před spaním si raději pusťte nějakou uklidňující hudbu a odpočívejte. I tak vás mohou zaskočit podivné sny a můžete cítit strašné předtuchy. Nenechte se ovládnout úplňkem a jeho mocnou energií; tahle bude atakovat vaše podvědomí a hlavně fantazii, realita bude mnohem klidnější, než jak se vám bude po této noci zdát.

Ve středu od 6. do 16. hodiny úplněk bude v největší síle. Pokud je to možné, vyhněte se jednání na úřadech, nedrážděte mocné, ani policii, když vás bude za volantem kontrolovat. Pokud máte soudní jednání, není to nejlepší datum, držte pevně nervy na uzdě a zvažujte každé slovo, hlavně se nenechte vyprovokovat k emocím. Při podepisování smluv si všechno po sobě ještě jednou přečtěte, a pokud někde zadáte chybně PIN, dejte si pauzu a vydýchejte se před tím, než to zkusíte znovu.

Ve středu od 16. hodiny do 24. hodiny by bylo nejlepší poslouchat hudbu, nasaďte si sluchátka, ať vás okolí neruší. Můžete přitom vykonávat práci, která není náročná na soustředění; dobré by bylo například psát něco, k čemu potřebujete fantazii. Vhodný úplněk je také na skládání hudby nebo k malování či provozujte jinou uměleckou činnost. Pokud jdete do divadla nebo na koncert, je to také dobrá volba. Hlavně neřešte nic, kde by mohlo dojít k třecím plochám a konfliktům.

Ve čtvrtek od 0. do 7. hodiny počítejte opět s tím, že by se mohly prosadit podivné sny nebo neklidný spánek. Budete citliví na energie a zvuky, nejspíš se mnohokrát za noc probudíte. Snažte se nemyslet na to, co vás druhý den čeká nepříjemného. Naordinujte si příjemné vzpomínky.

Ve čtvrtek od 7. do 16. hodiny pocítíte pozvolnou úlevu. Zejména citliví jedinci mohou vnímat velmi intenzívně, jak se atmosféra lepší, napětí ve vztazích bude polevovat. Lidé budou klidnější a vlídnější. Pokud se ještě úplněk prosadí s nějakými dramaty, bude to spíš v dopoledních hodinách. I tak si raději nechte náročnou práci na pátek.

Od 16. hodiny nastává skvělý čas na posezení s přáteli nebo doma v rodinném kruhu při sklence vína nebo dobré večeři. Můžete to být vy, kdo připraví nějaké příjemné překvapení v podobě obložené mísy nebo aspoň jednohubek. Uvidíte, jakou radost uděláte! Bude vhodná chvíle na společenské hry, dejte si aspoň Člověče, nezlob se nebo karty.

Horoskop na březen: Lvi by měli být stále ve střehu, Ryby pocítí úlevu

elle.cz

Zdroj: autorský článek