Přejít k hlavnímu obsahu

Horoskop od 18. září: Lvi si mají přiznat pravdu, Váhy odolat pokušení

Beran (21. 3. – 20. 4.)

Prožíváme-li náročné období, máme problémy s penězi či se zdravím nebo se strachujeme o své blízké, můžeme být v důsledku toho oslabeni. Defekt se obvykle projeví na energetické úrovni a k tomu, abychom se zase dali dohromady, potřebujeme klid a spočinutí. Právě to je vaše téma pro nadcházející týden. Uklidněte se. Těžké časy jsou za vámi, případně co nevidět skončí. Vaše energie bude zpátky, stejně jako radost ze života. V té souvislosti najděte odpovědi na následující otázky:

 • Kdy naposledy mi bylo příjemně a lehko na duši?
 • Mám dostatečný prostor k odpočinku a psychické regeneraci?

Býk (21. 4. – 21. 5.)

Německý filozof Hans Margolius prohlásil, že pouze v nehybných vodách se věci zrcadlí nezkresleně a jen v nehybné mysli je svět vnímán správným způsobem. A věděl, o čem mluví. K tomu, abychom byli schopní vnímat věci tak, jak jsou, potřebujeme se především zklidnit a nenechat vtáhnout do hry emocí. Jde také o vaše téma pro nadcházející týden. Než cokoli podniknete, ujistěte se, že opravdu jednáte s čistou hlavou. V té souvislosti najděte odpovědi na následující otázky:

 • Dokážu si zachovat chladnou hlavu i v emočně vyhrocených situacích?
 • Jak důležitou roli hrají v mém životě emoce? Neovládají mě příliš?

Blíženci (22. 5. – 21. 6.)

Někdy se stanou ty nejméně pravděpodobné věci, nad kterými bychom na vědomé úrovni jen zakroutili hlavou s tím, že nemá smysl pokoušet se o ně. Jindy naopak nevyjdou záležitosti, které jsme považovali za jisté. Život zkrátka není předvídatelný ani logický. Proto není třeba vzdávat věci s tím, že stejně nevyjdou, protože jeden nikdy neví. Svou roli tu hraje jen faktor času a úsilí, nutno však dodat, že nemožné není prakticky nic. Je to i vaše téma pro následující dny. Najděte v té souvislosti odpovědi na tyto otázky:

 • Kdy naposled se mně nebo někomu z mého okolí stalo něco „nemožného“?
 • Co jsem naposledy vzdala a co mě k tomu vedlo?

Rak (22. 6. – 22. 7.)

Trend neosobnosti, který za poslední roky ovládá svět, se stává stále zřetelnějším. Fyzický kontakt s ostatními, který přirozeně zapojí i naše instinkty, stále více nahrazují virtuální alternativy. Možnost zpětné vazby a hodnocení na základě skutečných pocitů z fyzické přítomnosti druhého je mnohdy znemožněna, a tím i správný úsudek. Jde také o vaše téma pro nadcházející období. Neutvářejte si názor jen na základě jednostranných informací v mainstreamových médiích, bublině sociálních sítí nebo na tom, co řekli druzí. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • Jak snadno uvěřím tomu, co si přečtu na internetu nebo slyším od známých?
 • Kdy naposledy jsem na základě osobního prožitku zjistila, že věci se mají úplně jinak, než jak jsem slyšela?

Šest nevšedních horoskopů pro znamení Raka

elle.cz

Lev (23. 7. – 22. 8.)

Někdy dopřáváme svým očím jen obrazy, které si sami přejeme vidět. Klameme sami sebe a ujišťujeme se, že to, co vidíme, je realita. Opakovaně se utvrzujeme ve své iluzi a pečlivě nastavujeme zrcadlo jen tak, abychom se sami sobě líbili. Jde také o vaše momentální téma. Je čas sebrat odvahu a podívat se na sebe z povzdálí, byste se viděla celá, se všemi svými domnělými nedostatky a chybami. Usilovat o dokonalost nemá smysl, protože jí dosáhnout nelze. Zamyslete se v té souvislosti nad následujícími otázkami:

 • Co bych si na sobě přála změnit a z jakého důvodu?
 • V jaké oblasti svého života si opakovaně něco nalhávám?

Panna (23. 8. – 22. 9.)

Chvíli trvá, než zjistíme, kým opravdu jsme a jaká cesta je pro nás tou nejlepší. Potřebujeme nasbírat zkušenosti, učit se a objevovat, být konfrontováni s nejrůznějšími situacemi, občas si sáhnout na dno a nebát se ani případné kritiky. Potřebujeme se naučit být autentičtí a sebereflektivní, abychom nakonec z malých střípků poskládali celý obrázek sebe sama. Jde také o vaše momentální téma. Přijměte svou jedinečnost i fakt, že taková, jaká jste, jste v pořádku. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Mohu o sobě prohlásit, že vím, kým jsem?
 • Souhlasím s tvrzením, že taková, jaká jsem, jsem v pořádku?

Váhy (23. 9. – 23. 10.)

Zakázané má v sobě kouzlo, které je činí nepopsatelně žádoucím, prohlásil Mark Twain. A měl pravdu. Cokoli, co je nám odpíráno, začíná být přitažlivé už jen tím, že by nemělo. Pokušení nás život vystavuje každý den, ať už má podobu oblíbené čokolády, nebo třeba podvodu. Vždy záleží na charakteru člověka, pevnosti jeho vůle a výši rizika. Jde také o vaše téma na nadcházející týden. Zvažte všechna pro a proti a nerozhodujte se jen na základě okamžité touhy, ať jde o cokoli.

 • Kdy naposledy jsem podlehla nějakému pokušení? A jak to dopadlo?
 • Jaká je má největší slabina – kde mi chybí pevná vůle?

Štír (24. 10. – 22. 11.)

Život je neustálá hra v kostky a nikdy nevíme, co zrovna padne. Nedá se nijak přelstít a my musíme pokračovat i ve hře, v níž zrovna prohráváme. V takovém okamžiku je třeba zachovat si alespoň kousek optimismu a věřit, že se k nám Štěstěna opět otočí čelem. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Hrajte dál i přesto, že vám momentálně chybí trumfy. Nic netrvá věčně, a i po té nejdelší noci jednou přijde ráno. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Kde se mi momentálně vůbec nedaří? Jaká je příčina mého nezdaru?
 • Kdy naposledy jsem naopak měla opravdu velké štěstí?

Šest nevšedních horoskopů pro znamení Štíra

elle.cz

Střelec (23. 11. – 21. 12.)                                                                      

Vábení je nedílnou a půvabnou součástí života, a přestože občas tam někde uvnitř sami dobře víme, že jde jen o přelud, podlehneme jeho kouzlu. Potom hodíme opatrnost za hlavu a necháme se lákat a přitahovat. Jde také o vaše momentální téma. Zamyslete se nad tím, zda to, po čem toužíte, není jen pomíjivým omámením bez skutečného obsahu, navíc s rizikem neblahých následků. V té souvislosti najděte odpovědi na následující otázky:

 • Po čem toužím natolik, že mě to nenechává klidnou? A proč to tak moc chci?

 • Vybavím si situaci, kdy jsem podlehla vábení, a později toho litovala?

Kozoroh (22. 12. – 20. 1.)

Stejně jako strom shazuje na podzim svou korunu, aby na jaře opět mohly vyrašit nové a svěží lístky, musíme také my občas něco odložit, abychom se osvobodili a dál rostli. Ať má to, co je třeba opustit, jakoukoli podobu, ať jde o vztah, majetek, práci, věc či prostředí, je evidentní, že čas od času musíme k takovému kroku přistoupit. Je to i vaše téma pro nadcházející období. Nebojte se změny a věřte, že se vše děje z dobrého důvodu. V té souvislosti najděte odpovědi na tyto otázky:

 • Co mi v životě brání posunout se dál?
 • Kdy naposledy jsem udělala nějakou důležitou změnu a co mi přinesla?

Vodnář (21. 1.20. 2.)

Zapomínáme, že jsme součástí přírody, která je naším domovem, zdrojem potravy i veškerého života na Zemi. Zapomínáme na přirozené cykly a po staletí načerpanou moudrost a namísto podvečerní procházky parkem vysedáváme před rozsvícenými obrazovkami televizí a počítačů. Je to i vaše aktuální téma. Zkuste si naordinovat pravidelné digitální detoxy a namísto sledování seriálů či brouzdání na internetu jděte ven. Příroda nabíjí a často poskytne příležitost nalézt řešení toho, co vyřešit potřebujete. V té souvislosti si odpovězte na následující otázky:

 • Jak často trávím čas venku, v přírodě?
 • Dokážu najít nějakou podobnost mezi přírodními zákonitostmi a životem člověka?

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Oscar Wilde řekl, že paměť je deník, který si všichni nosíme s sebou. Je to tak, a přestože na to či ono z nějakého důvodu časem zapomeneme, stále jsou naše vzpomínky tím, co je někde uvnitř nás bezpečně uloženo. Vzpomínky jsou i vaše aktuální téma. Nezapomínejte na to, že jde o kontinuální proces – tvoříme je každým dnem, hodinou i minutou. Snažte se tedy, aby byly co nejmilejší a vy jste měla vždy více těch hezkých než nepříjemných vzpomínek. A přestože něco ovlivnit nedokážete, spoustu věcí včetně svého nastavení ano. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • Vybavím si nějakou opravdu milou vzpomínku, ke které se ráda vracím? Jak se u toho cítím?
 • Psala jsem si někdy deník? Pokud ano, kde je teď?

Zdroj: Autorský článek