Pozitivní návyky, které zvýší vaše šance na úspěch

Mohlo by se vám líbit

Proč je tak těžké poučit se z chyb a proč je děláme pořád dokola?

V práci neumíte říct ne, ačkoli víte, že to neskončí dobře. Přečerpali jste limit na účtu, i když jste si to už mnohokrát zakázali. A váš vztah? Škoda slov. Kladete si otázku, proč se vám to už zase děje? Proc se neustále dostáváte do situací, které tady už byly a nedopadly pro vás dobře? Je těžké vystoupit z kruhu chyb, ve kterém se stále motáte. Ale není to nemožné.
elle.cz

Ráno si vytvořte seznam úkolů

Každé ráno si vyčleňte například 15 minut u ranní kávy, abyste si zopakovali nadcházející úkoly, které musíte během dne udělat. Seřaďte je podle důležitosti, zamyslete se i nad tím, zda nelze nějaké úkoly udělat současně, a poté si seznam někam poznamenejte. Nebudete tak na své úkoly zapomínat a navíc prožijete den daleko efektivněji.

Řekněte si o pomoc se složitými úkoly

Když se potýkáte s nějakým zásadním problémem, mluvte o něm s každým, kdo vám bude naslouchat. Každá osoba vám totiž může přinést odlišné nápady na řešení problému a možná některá z nich váš problém dokonce vyřeší.

Buďte transparentní

Udržujte si transparentnost a upřímnost ke svému okolí. Pomůže vám to odstranit konflikty již v zárodku a nebude docházet ke zbytečným nedorozuměním. Kvalitní vztahy navíc pozitivně ovlivní vaši psychickou kondici.

Cvičte

Pravidelné cvičení vám pomůže „vyčistit hlavu“, abyste se poté mohli lépe soustředit na své úkoly v práci i doma. Při sportu se navíc uvolňují endorfiny, které vám dodají pozitivní náladu, více energie a ještě odbourají část nahromaděného stresu.

Jezte zdravě

To, co jíte, může ovlivnit vaše soustředění i výkonnost v práci i mimo ni. Dbejte na kvalitní snídani bohatou na vlákninu, přidejte pár kousků ovoce s vitamíny a dodržujte pitný režim. Nevynechávejte oběd a k večeři si dejte něco lehkého a zdravého. Neměli byste přes den hladovět, proto byste měli mít mezi hlavními jídly po ruce nějakou zdravou svačinku. Budete méně unavení, produktivnější a navíc pozitivně ovlivníte svůj metabolismus.

Mohlo by se vám líbit

Oprah Winfrey: myšlenky, které ji dostaly z ghetta mezi miliardáře

Královna amerických talk show ukončila tu svou v roce 2011, ale do důchodu rozhodně neodešla. Oprah patří k nejmocnějším personám v mediálním světě a my se skláníme před její neustávající snahou dodat sílu a kuráž těm nejzranitelnějším. Kterých 5 zásadních myšlenek a výroků ji dovedlo k úspěchu a vás mohou také?
elle.cz

Meditujte

I kdybyste měli meditaci věnovat jen pět minut denně, udělejte si čas na svoji mysl, zastavte se a meditujte. Tato krátká přestávka vám pomůže se znovu soustředit, chytit druhý dech a udržet vás v produktivním tempu.

Vypouštějte nedůležité

Někdy zkrátka nemůžete vyřešit všechny úkoly či problémy, se kterými se potýkáte. Zkuste se zamyslet nad tím, které nejsou z dlouhodobého hlediska důležité, a zkrátka je vypusťte a nestresujte se s nimi. Jakmile se naučíte některé věci nechat být, zjistíte, že to nebyly skutečné problémy.

Udělejte si čas na své blízké

Pokud chcete být úspěšní v práci i v osobním životě, musíte si najít čas na ty, na kterých vám skutečně záleží. Někdy je obtížné najít čas při všech úkolech, které vás přes den čekají. Nesmíte se však nechat zahltit a musíte naplánovat svůj den tak, abyste z něj vytěžili maximum.

Procvičujte své dovednosti

To, že jste v něčem dobří, neznamená, že byste neměli své schopnosti procvičovat. Z dlouhodobého hlediska se to vyplatí, protože budete úspěšnější než ti, kteří spoléhají na své dosavadní schopnosti. Čím více času svým dovednostem věnujete, tím větší šanci na úspěch máte. 

Promluvte si s odrazem v zrcadle

Možná to zní bláznivě, ale zkuste mluvit na svůj odraz v zrcadle. Opakujte si pozitivní hesla nebo něco, co vás zaručeně povzbudí. Budete mít lepší energii na celý den a budete lépe připraveni čelit výzvám.

Buďte ve spojení s lidmi

Vycházejte ostatním lidem vstříc a navazujte nová přátelství. Mluvte také s lidmi, které ve svém okolí obdivujete, nechte si od nich poradit, nebo zjistěte jejich motivaci.

 

Zdroje: Success, NIH