Přejít k hlavnímu obsahu

Horoskop od 28. srpna: Vodnáře čeká nová příležitost, Lvi mají zvolnit

Beran (21. 3. – 20. 4.)

Radovat se z hezkých dnů, mít příjemné zážitky a vracet se k nim ve chvílích, které jsou nějakým způsobem náročné, je důležité a v mnohém ozdravné. Příležitosti, jak si vylepšit den, je dobré i aktivně vyhledávat, těšit se z nich i na ně. Trocha vlastní invence nikdy neuškodí, protože hezkých chvil není nikdy dost. Těšení se je i vaše aktuální téma. Nezapomínejte na to, že zážitky jsou tím, co vám nikdo nemůže vzít. Zamyslete se v té souvislosti nad následujícími otázkami:

 • Na co se momentálně nejvíc těším a proč?
 • Jaký je můj poslední milý zážitek?

Býk (21. 4. – 21. 5.)

Každý z nás jistě ví, jak hořce chutná křivda. Ať jako malé děti nebo už dospělí lidé jsme někdy zažili nespravedlnost a cítili bezmoc. Občas zkrátka nedokážeme s nastanou situací nic udělat, a tak nezbývá než věci přijmout takové, jaké jsou; to však neznamená, že s nimi souhlasíme. Křivda je i vaše momentální téma. Podívejte se na situaci z jiného úhlu a zvažte, jestli vy sama se vždy chováte korektně. V té souvislosti si odpovězte na následující otázky:

 • Jakou největší křivdu jsem kdy zažila a jak situaci hodnotím z dnešního pohledu?
 • Není v mém okolí někdo, komu vědomě křivdím? A proč to dělám?

Blíženci (22. 5. – 21. 6.)

Slušnost by měla být jednou z elementárních vlastností každého člověka. Přirozená úcta k druhému, respektování jiného názoru i přes subjektivní nesouhlas, stejně jako korektní jednání za všech okolností jsou záležitosti, ke kterým bychom měli vést své děti, aby z nich vyrostli slušní lidé. Svět se tak může stát lepším místem a každý máme šanci nějak přispět. Slušnost je i vaše aktuální téma. Nezapomínejte, že i drobnosti mohou způsobit velkou věc. Odpovězte si v této souvislosti na následující otázky:

 • Mám kolem sebe slušné lidi a chovám se já sama v souladu s nepsanými pravidly slušného chování?
 • Jak se stavím k starým lidem – chovám k nim přirozenou úctu?

Rak (22. 6. – 22. 7.)

Řada lidí se domnívá, že přiznat únavu a požádat o pomoc je projevem slabosti. Za každou cenu se pak snaží vydržet a neuhnout ani v případě, kdy se cítí pod velkým tlakem a jejich výkonnost na více úrovních života klesá. V této souvislosti je však třeba říct, že k vyhoření a všem jeho důsledkům je od takového stavu už jen krůček. Riziko vyhoření je i vaše aktuální téma. Zamyslete se nad svým současným tempem a odpovězte si na tyto otázky:

 • Dokážu si říct o pomoc, když ji potřebuji, aniž bych při tom prožívala nepříjemné pocity, nebo dokonce pocit viny?
 • Byla jsem už někdy blízko syndromu vyhoření, případně je někdo s takovou zkušeností v mém okolí?

Vše, co potřebujete vědět o kontroverzním třináctém znamení zvěrokruhu

elle.cz

Lev (23. 7. – 22. 8.)

Tlak na výkon je všudypřítomný, proto nám často už ani nepřipadá, jak moc se od nás někdy očekává. Nepřiměřenost v nárocích a nerovnováha mezi mírou práce a odpočinku je tím, co často nevidíme, ať jde o nás samotné, nebo o druhé, na než příležitostně tlačíme. Jde zároveň o vaše aktuální helma. Nezapomínejte se občas zastavit a uvědomit si pocity, které vás denně provázejí. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Mám dostatečný prostor k odpočinku, nepodléhám příliš vysokým nárokům svého okolí?
 • Nekladu naopak já na své okolí příliš vysoké nároky?

Panna (23. 8. – 22. 9.)

Proč stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko, říká se občas. Je to krásný příměr k situacím, kdy zbytečně panikaříme a máme tendenci jednat příliš brzy, aniž bychom měli všechny potřebné informace. Jde zároveň o vaše aktuální téma. Nenechte se strhnout ničím nepodloženými obavami a s případným rozhodnutím, co dál, ještě vyčkejte. Je pravděpodobné, že dosud neznáte potřebné souvislosti. Zastavte se na chvíli a zamyslete se nad následujícími otázkami:

 • Z čeho mám momentálně největší obavy a proč? Nejde o bezdůvodnou paniku?
 • Nevzdávám se někdy zbytečně brzy?

Váhy (23. 9. – 23. 10.)

V životě se potkáváme s nejrůznějšími osobnostmi a situacemi, které nám vůbec nemusejí být příjemné. Tím spíš, pokud jsou lidé kolem nás negativně naladěni. Pak bývá snadné nechat se strhnout jejich rozpoložením pohlížet na svět v souladu s jejich optikou. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Snažte se udržet svůj vnitřní svět celistvý včetně pocitů, které ze života běžně míváte. Černé brýle vám nesluší… Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • Jakými lidmi jsem obklopena – sdílím jejich životní filozofii a pohled na život?
 • Jak moc se nechávám ovlivnit prostředím, v němž se nacházím?

Štír (24. 10. – 22. 11.)

Být odpočatý a cítit se fit si přeje každý z nás. Přesto mnohdy děláme pravý opak toho, co k takovému pocitu vede. Zapomínáme, že den má jen dvacet čtyři hodin a že nemůžeme zvládnout všechno to, co často považujeme za nutné. Jde také o vaše aktuální téma. Zkuste přehodnotit své priority a zamyslete se nad tím, na jakém místě žebříčku svých preferencí se nacházíte vy sama. Odpovězte si v této souvislosti na následující otázky:

 • Dopřávám si tolik péče, kolik jí věnuji ostatním?
 • Kolik hodin denně spím – a stačí mi to?

Romský horoskop: Objevte svůj symbol a poodhalte budoucnost

elle.cz

Střelec (23. 11. – 21. 12.)

Odmalička nás učí, že je třeba umět druhému poděkovat ve chvíli, kdy pro nás něco hezkého udělá. To je velká pravda a základ slušného chování. Setkáme-li se však s člověkem, který nás opakovaně konfrontuje s tím, že nám někdy pomohl, a v důsledku toho vyžaduje pravidelné důkazy vděčnosti, není to v pořádku. Chce-li někdo opravdu pomoci, musí být jeho chování nezištné, bez nároku na trvalý vděk nebo očekávání výhod. Jde zároveň o vaše téma pro nadcházející týden. Odpovězte si v této souvislosti na následující otázky:

 • Komu jsem momentálně vděčná a proč?
 • Setkala jsem se už s někým, kdo mi naoko nezištně pomohl, později ale vyžadoval něco na oplátku? Jak jsem se v takové situaci zachovala?

Kozoroh (22. 12. – 20. 1.)

Kdo by nechtěl být s každým zadobře, žít si v klidu a bez konfliktů… Jenomže občas potkáme lidi, kteří zneužívají naši vstřícnost, zasahují do našeho osobního prostoru, nebo nás dokonce nějakým způsobem omezují. Potom je nutné dát najevo svou nespokojenost a hlásit se o svá práva. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nezdráhejte se ozvat, není pokaždé dobré v rámci dobrých vztahů ustoupit. V té souvislosti si odpovězte na tyto otázky:

 • Nemám potíže ozvat se v okamžiku, kdy s něčím nesouhlasím, ačkoli je jasné, že pravděpodobně vyvolám konflikt?
 • Kdy naposledy jsem ustoupila jen proto, aby byl klid? A jak mi potom bylo?

Vodnář 21. 1.20. 2.)

Někdy zažíváme pocit, kdy se nám do ničeho nechce. Nestojíme o pozornost ani nové příležitosti, chceme jen v klidu být. Občas je to potřeba a pro psychiku přínosné, nemělo by však jít o dlouhodobý stav. Neaktivita může přerůst v lenost a netečnost, což není pro osobní rozvoj žádoucí. Jde také o vaše aktuální téma. Nenechávejte si ujít příležitost, co se vám opakovaně nabízí. Může jít o poslední (a dobrou) šanci. V té souvislosti si odpovězte na následující otázky:

 • Co si opakovaně nechávám ujít – jakou příležitost jsem už po několikáté nevyužila?
 • Co mi momentálně brání v tom, abych se v životě někam posunula?

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Pravda je relativní záležitost, a přestože jsme mnohdy přesvědčeni, že ta naše je jediná správná, zdaleka nemusí být. Důležitou roli hraje úhel pohledu, který je častokrát zásadní. Proto je třeba být vůči postojům druhých tolerantní a občas připustit, že i jejich stanovisko může být stejně relevantní jako ten naše. Je to i vaše aktuální téma. Přijměte lidskou rozdílnost a nepohrdejte postoji druhých, i když se diametrálně liší od vašich. Zamyslete se v té souvislosti nad těmito otázkami:

 • Jsem ochotna tolerovat názory druhých i v případě, že jsou zcela rozdílné od mých? Neinklinuji k tomu přesvědčovat je o své pravdě, nepohrdám jimi?
 • Setkala jsem se už někdy s člověkem, který mě neúnavně přesvědčoval o své pravdě, až mi to bylo silně nepříjemné? Jak jsem se zachovala?

autorský článek