Vše, co potřebujete vědět o kontroverzním třináctém znamení zvěrokruhu

 

Hadonoš je opravdu souhvězdím, ačkoliv není žádnou novinkou či novým objevem, ale faktem je, že na obloze ho najít můžete. Astrologové se ho však rozhodli do svých tabulek nezařazovat, ačkoliv o něm ví přibližně již 2500 let. Vlastně od té doby, co Babyloňané rozdělili oblohu do dvanácti sekcí, Hadonoš jim však do žádné z nich nezapadal, tak se ho rozhodli vynechat, stejně jako mnoho jiných souhvězdí. Takže ne, vědci ani NASA opravdu nic nového neobjevili, jde pouze o pravidelný hoax a vy se nemusíte bát. Jste stále býkem, lvem či rybami... Abychom byli upřímní, jde spíše o otázku astronomie než astrologie.  

Nicméně ve vesmíru je vše neustále v pohybu, a to znamená, že ani souhvězdí nezůstávají na svých místech. To vede k debatě, které se neúčastní astrologové, že i znamení zvěrokruhu by se měla obměnit. Obloha totiž není stejná jako před dvěma tisíci lety, kdy zodiak vznikal... Ale vše je údajně podle vědců přibližně o měsíc posunuté. Takže má i Hadonoš, kterého najdete severozápadně od mléčné dráhy, šanci stát se členem elitního zodiak klubu? Pravděpodobně ne, jelikož astrologie není věda a astrology tyto hvězdné posuny nijak nevzrušují. Pojďme se však pro všechny případy informovat.  

Tarot místo psychoterapie

elle.cz

Kdo je to Hadonoš? 

Hadonoš, vlastním jménem Asklépios - bůh medicíny, pochází z řecké mytologie a údajně byl synem boha Apollóna. Poté, co mu kentaur Cheiron předal vědomosti, se naučil léčit nemoci a křísit mrtvé. To však narušovalo řád světa, a proto ho Zeus usmrtil bleskem. Hadonoš se i svým hadem, se kterým je často vyobrazován, a který mu pomáhá hledat léčivé byliny, od té doby toulá mezi hvězdami. 

Jak by vypadal nový zodiak? 

Pokud by vás zajímalo, jaké by bylo vaše znamení zvěrokruhu, kdyby se astrologové rozhodli Hadonoše začlenit zde to můžete zjistit – padl by mezi někam mezi štíra a střelce... Kozoroh 20. 1. - 16. 2., Vodnář 16. 2. - 11. 3., Ryby 11. 3. - 18. 4., Beran 18. 4. - 13. 5., Býk 13. 5. - 21. 6., Blíženci 21. 6. - 20. 7., Rak 20. 7. - 10. 8., Lev 10. 8. - 16. 9., Panna 16. 9. - 30. 10., Váhy 30. 10. - 23. 11., Štír 23. 11. - 29. 11., Hadonoš 29. 11. - 17. 12. a Střelec 17. 12. - 20. 1.

Jaké by měli být vlastnosti tohoto kontroverzního znamení zvěrokruhu? 

Své sympatie by měl člověk ve znamení Hadonoše získat především u vzdušných a vodních znamení. Měl by mít velice silné osobité kouzlo, až magickou sílu, temperament a byl by pro ostatní velice přitažlivý, čehož by se nebál využívat ve svůj prospěch. Zvládal by mistrně umění manipulace, byl by žárlivý, cílevědomý, toužil by po moci a uměl by riskovat. Vynikal by chytrostí, bystrostí a mistrnou přetvářkou. Pokud by však našel tu pravou lásku, stal by se z něho ochránce a věrný partner na celý život, který chce očistit svět od všech nemocí a násilí. 

Celebrity, které by se staly Hadonošem 

Hadonoš by měl pod svými křídly velmi početnou skupinu známých osobností. Patřili by mezi ně Britney Spears, Julianne Moore, Taylor Swift, Ozzy Osbourne, Anna Faris, Ben Stiller, Amanda Seyfried, Jeff Bridges, Vanessa Hudgens, Milla Jovovich a další.

Týdenní horoskop pro všechna znamení

elle.cz