Horoskop od 5. června: Býci si mají dát pozor, Raci přemýšlet o pravdě

Beran (21. 3. - 20. 4.)

Magie přitahovala lidskou pozornost odjakživa a touha nahlédnout do budoucnosti, případně ji ovlivnit, je aktuální i v současné době. Magickými schopnostmi disponuje do určité míry každý z nás, ne každý je však ochoten to připustit a otevřít se jim. Vám se v prvním červnovém týdnu taková možnost naskytne. Zkuste se více zaměřit na své předtuchy, věnujte pozornost „divným“ znamením a soustřeďte se na své sny. Jejich prostřednictvím můžete dostat odpovědi i „návod“, jak vyřešit to, co vás trápí. V té souvislosti se zamyslete nad následujícími otázkami:

 • Zdál se mi někdy „věštecký“ sen, případně takový, ve kterém jsem našla inspiraci k vyřešení nějakého problému?
 • Jaký mám názor na magii – mám s ní nějakou zkušenost a věřím, že může za určitých okolností fungovat?

Býk (21. 4. - 21. 5.)

Život je plný lákadel a nejrůznějších pokušení, která na nás příležitostně a s různou intenzitou působí. To, zda jim podlehneme, úzce souvisí s naší vůlí, přesvědčením a životním postojem, stejně jako s jejich „závažností“. Jiné je, podlehneme-li chuti na kaloriemi nacpaný dortík, odlišné v případě, kdy podlehneme úplně jinému, o poznání rizikovějšímu svodu s příchutí nevěry. Červen vám toto poněkud choulostivé téma přinese. Mějte se na pozoru, aby vás – ať se rozhodnete jakkoli – vaše jednání později nemrzelo. V této souvislosti se zamyslete nad těmito otázkami:

 • Jak se stavím k partnerské nevěře? Věřím, že jedno uklouznutí ještě nemusí nic znamenat, nebo jde o jasný impulz k rozchodu?
 • Zažila jsem už partnerskou nevěru (ať přímo, nebo zpovzdálí)? A jak vztah nakonec dopadl?

Blíženci (22. 5. - 21. 6.)

Vzdušná znamení bývají velmi činorodá a mentálně schopná a jen sotva vydrží v klidu a nečinnosti. Jenomže čeho je moc, toho je příliš, a přestože máme mnohdy pocit, že jsme nezničitelní, opak je pravdou. Potřeba odpočinku, dostatečného spánku a zdravého odreagování platí napříč znameními a týká se všech lidí bez výjimky. Je to momentálně i vaše téma. Přestože první červnové dny lákají ostatní spíše k lenošení, vy nestále vykazujete nadprůměrnou aktivitu. Zpomalte včas, abyste později nemusela řešit problém vyhoření. V té souvislosti se zamyslete nad těmito otázkami:

 • Vím, co znamená diagnóza vyhoření a setkala jsem se s ní už někdy (přímo či nepřímo)?
 • Jak si nejlépe odpočinu a jak často to dělám?

Rak (22. 6. - 22. 7.)

Být za všech okolností upřímní a vždycky říkat jen pravdu dokáže nejspíš jen hrstka z nás. Často se raději uchýlíme k milosrdné lži, nebo se zdržíme komentáře, protože nechceme druhého ranit. Předstíráme v rámci jeho dobra, otázkou však zůstává, nakolik to ve skutečnosti ku prospěchu věci je. Velmi záleží na posouzení celé situace a dopadu případného sdělení, podobně jako na tom, komu se (ne)chystáme říct pravdu. Nalézt citlivou rovnováhu mezi tím, zda být za všech okolností pravdiví, anebo pravdu „vymodelovat“ do únosného tvaru, je náročné. První červnové dny vám takové dilema nabídnou a vy dobře zvažte, jak se zachováte. V té souvislosti se zamyslete nad následujícími otázkami:

 • Musela jsem už někdy použít milosrdnou lež? A jaký jsem z toho měla nakonec pocit?
 • Souhlasím s názorem, že je za všech okolností lepší říct pravdu, i když jde o mimořádně bolavou záležitost?

Keltský horoskop posvátných stromů: Jaké vlastnosti a osud určuje vám?

elle.cz

Lev (23. 7. - 22. 8.)

Ne vždy jedná druhý podle našich představ a někdy jsme z jeho chování opravdu zklamaní. Můžeme zažívat pocit, že člověk, na kterého jsme spoléhali, není tím, kdo před námi v tu chvíli stojí. Svou frustraci pak ventilujeme různými způsoby, od mlčení a naschvály přes demonstrativní odchod až po hlasitou scénu a potřebu vykřičet své pocity do světa. V každém případě platí, že základem úspěchu a prevencí takových situací je dostatečná komunikace. Jde zároveň o vaše aktuální téma. V té souvislosti se zamyslete nad následujícími otázkami:

 • Dokážu partnerovi nebo jinému blízkému říct, že mě jeho chování zraňuje, nebo mám s těmito rozhovory problém (a případně proč)?
 • Myslím si, že jsem obecně komunikativní člověk, nebo jsem spíše introvertní typ?

Panna (23. 8. - 22. 9.)

Občas je dobré udělat za minulostí tlustou čáru a opustit situaci, která nás opakovaně zraňuje, případně zranila natolik, že se přes ni nedokážeme přenést. Řeč nemusí nutně být pouze o partnerské nevěře, přestože právě o ni častokrát jde. Ať je však řeč o čemkoliv, ne vždy je dobré spálit všechny mosty. Občas se vyplatí dát druhou šanci a pokusit se rozbitou mísu slepit. Pálení mostů versus druhá šance je i vaše aktuální téma. V té souvislosti si odpovězte na tyto otázky:

 • Dala jsem už někdy druhou šanci a jak to dopadlo – nelitovala jsem svého rozhodnutí?
 • Znám ve svém okolí někoho, komu druhá šance v nějakém smyslu pomohla?

Váhy (23. 9. - 23. 10.)

Věci někdy nejsou takové, jakými se zdají být, a lidé, které potkáváme, se nakonec ukážou v docela jiném světle. Občas podlehneme iluzi, skočíme na hru někoho jiného, necháme se ošálit. A když následně prohlédneme, cítíme zklamání, jehož intenzita se odvíjí od toho, nakolik důležití jsou ti, kteří nás podvedli. První červnové dny vás podobné situaci vystaví. Sledujte pozorně dění okolo, vnímejte své pocity, dejte na to, co vám radí vaše instinkty. Tělo často napovídá a vysílá varovné signály, které však moderní člověk snadno i rád přehlédne. V té souvislosti si odpovězte na následující otázky:

 • Nakolik věřím lidem okolo – kolegům z práce, přátelům, nejbližším? Mohu se na ně plně spolehnout?
 • Kdy naposled se mi stalo, že mě mé tělo prostřednictvím „divného“ pocitu varovalo, že něco není v pořádku? A dala jsem na jeho varování?

Štír (24. 10. - 22. 11.)

Bez ohledu na to, jak moc něco potřebujeme nebo si to přejeme, jsou příležitosti či rozhodnutí, která nesmíme uspěchat. Všechno má svůj správný čas a musí uzrát podobně jako ovoce na stromě. To je třeba ctít a zohlednit v každé situaci, kterou řešíme. Na druhé straně ani pohodlnost a dlouhé otálení nejsou tím, co v životě přináší štěstí. Zůstat v klidu, zachovat si rozvahu a dokázat odhadnout správný okamžik je velkým uměním života i vaše aktuální téma. V té souvislosti si odpovězte na následující otázky:

 • Jsem člověk, který vydrží čekat, přestože to není otázka pár hodin či několika dnů?
 • Kdy naposledy se mi vyplatilo počkat si a dát za pravdu tvrzení, že kdo si počká, ten se dočká?

Horoskop: Jaký je osud Vah podle perské, indické či egyptské tradice?

elle.cz

Střelec (23. 11. - 21. 12.)

Čas od času se každý z nás potřebuje zastavit, aby se zklidnil a uvědomil si sám sebe. Chvíle, které si věnujeme, jsou důležité – zvlášť v době, jaká je ta dnešní. Nevěnujeme-li si dlouhodobě pozornost, ztrácíme kontakt se svým vnitřním světem, s krajinou duše a podvědomí. Staneme se slabšími, můžeme onemocnět. Protože podobně jako o druhé, také o sebe je třeba pečovat. Jedině tak můžeme být šťastní a stát se oporou sobě i druhým. Péče v nejrůznějších podobách je i vaše aktuální téma.  V té souvislosti si odpovězte na následující otázky:

 • Kdo aktuálně potřebuje mou péči nejvíc – a jsem schopná (chci) mu ji poskytnout?
 • Jak často se věnuji sama sobě, nakolik o sebe pečuji? A stačí to?

Kozoroh (22. 12. - 20. 1.)

Vztahy jsou základní lidské téma. Zabýváme se jimi dnes a denně, řešíme je, přemýšlíme o nich, často tápeme a nevíme kudy kam. Pro mnohé situace jsou určující, podobně jako pro naše pocity a náladu. Ve skrytu duše každý bez výjimky touží po harmonii a klidném životu s lidmi, které miluje, a kteří jeho city opětují. Pro jedno však často zapomínáme na druhé; nevěnujeme pozornost nejdůležitějšímu vztahu na světě, vztahu k sobě. Přitom právě ten je formující pro všechny další. Vztahy jsou i vaše aktuální téma. V té souvislosti si odpovězte na následující otázky:

 • Jak bych zhodnotila vztah, který mám sama se sebou?
 • Uvědomuji si, jakou souvislost má můj vztah k sobě s ostatními důležitými vztahy mého života?

Vodnář (21. 1. - 20. 2.)

Díky technickým vymoženostem a pohodlnému způsobu života ztrácíme spojení s přírodou. Křehká rovnováha se vytrácí a je čím dál těžší vracet se k ní. Materialistické nastavení západního světa, neustálá honba za zjednodušováním, aplikace v podstatě na cokoli, nač si vzpomeneme, jsou tím, co nás odvádí od „obyčejného“ myšlení. Ztrácíme svou elementární podstatu, ztrácíme sebe. Pohodlí versus přirozené nastavení člověka je současně také vaším tématem. V té souvislosti se zamyslete nad následujícími otázkami:

 • Jak často chodím do přírody? A pokud jsem venku, dokážu vypnout, odložit mobilní telefon a jen vnímat tu „obyčejnost“ okamžiku?
 • Kolik aplikací, co běžně používám, opravdu potřebuji? Neubírají mi jen čas, který bych mohla strávit jiným způsobem?

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Někdy je čas obrátit list a posunout se dál. Úspěchy, stejně jako chyby a nejrůznější omyly patří minulosti, a nic z toho už nelze změnit. Přesto vše, co jsme prožili, má svou hodnotu, ať to v daný okamžik bylo jakkoli náročné. Jde o záležitosti, které nás formovaly, a díky kterým jsme takoví, jací jsme. Dostali jsme šanci poučit se a na základě zkušeností už lépe víme, jak se rozhodovat v budoucnu. Sebereflexe a ohlédnutí zpátky s odstupem času je i vaše aktuální téma. V té souvislosti si odpovězte na následující otázky:

 • Jak často se obracím zpět a přemítám, co bych dnes udělala jinak? A jaké pocity v tu chvíli prožívám?
 • Je něco v minulosti, čeho dodnes velmi lituji a proč?

autorský článek