Máte naději na úspěch?

Pečení holubi zadarmo do úst nelétají. Ne v reálném životě, to ale jistě jako chytrá holka dávno víte. Takže když chcete dosáhnout svého, musíte pro to něco udělat. Jenže co? A máte jasno, jak moc bude vaše oběť bolet? Chce se vám ji vůbec podstoupit, abyste se nakonec mohla radovat z něčeho, co je pro jiného člověka možná zbytečností? 


Odborníci z webmd.com se shodují, že se lidé dělí do tří základních skupin. První jsou tací, kteří sní. O lepší práci, menším obvodu pasu, novém partnerovi, nehynoucí lásce nebo výhře ve Sportce. Jenže pro splnění svých snů nejsou ochotni udělat vůbec nic. Ani koupit sázkový kupón. Zkrátka jsou leniví natolik, že snění jim sice jde, ale realizace, přetavení snů ve skutečnost pak pokulhává. Z takových jedinců se postupně stávají zakřiknuté a hlavně nepříjemné osoby se sklonem k závisti. Nedokážou totiž pochopit, že by měly pro své sny cokoli podstoupit, obětovat své pohodlí a dokonce ani nechápou, že jiní to udělali. 


Druhá skupina lidí, kam nepatří snad nikdo ze čtenářek ELLE, už ani nesní. Dokážou si  racionálně přiznat, že jsou v podstatě leniví, proto si život žijí tak, jak přichází, ale nestěžují si, že jim něco chybí, protože vědí, že se nechtějí pro jakýkoli úspěch vůbec měnit. Ani oni sami, ani své životní nastavení. Takže luxusní kabelku oželí, protože by to znamenalo brigádu navíc. A budou raději pomlouvat nositelku takového kousku, že ji dostala – nejspíš za erotické služby. Ano, i tak může tahle skupina fungovat.


Třetí skupina – a ta je z hlediska motivace nejzajímavější – jsou lidé, kteří si umí pojmenovat, o čem sní a také udělat všechno pro to, aby toho dosáhli. Zvládnou tedy změnit své zvyklosti, přežijí dílčí zklamání, ale jsou nakonec odměněni úspěchem. Umí udělat první krok. Na cestě za změnou, za svým snem, k vnitřní spokojenosti. Takoví ale nikdy nevypráví, jak byla jejich cesta trnitá, pamatují si z ní jen to optimistické a pozitivní, nikdy nevzpomínají na propady, které museli zažít, aby dosáhli svého snu. 

 

Kam patříte vy, kam byste patřit chtěla a hlavně, co pro změnu uděláte?

A teď si upřímně odpovězte, kam patříte vy, kam byste patřit chtěla a hlavně, co pro změnu uděláte? Jste ochotna riskovat, brát život jako výzvu, jako nabídku, která se neopakuje a nemá tedy cenu ji promarnit? Podle odborníků jsou lidé s vizemi v životě šťastnější, i když je jejich život náročnější. Proč tomu tak je? Vidí za sebou smysl svého konání, chápou, že zadarmo v životě nic nedostanou. A stejně jako někdo spatřuje svoje životní štěstí v okamžiku, kdy se na svět podívá z vrcholu K2, vy můžete stejné pocity mít, když udržíte vztah, na který jste vsadila vše a víte, že je tím nejlepším, co vás mohlo v životě potkat. Stejně tak skvěle se můžete cítit v okamžiku, kdy si za vlastní rukou vydělané peníze koupíte luxusní botičky nebo si dopřejete dovolenou, o níž se jiní ani neodvažují snít. Vy jste překonala samu sebe a dokázala nejen zvládat a řídit svá přání, ale také všem kolem sebe, že věci jdou, když se na nich pracuje. A na to buďte pyšná a radost ze svého života si nenechejte zkazit ani drbnami, ani závistivci. Je to váš život a vaše cesta a jen na vás záleží, jakou si ji uděláte. 


Mimochodem, jestli jste se zasnila u čtení tohoto textu, že by bylo fajn, kdyby… Nenechte svůj sen rozplynout. Máte jedinečnou příležitost chytit ho za pačesy. Teď a hned. Držíme palce.

ELLE

ELLE PŘÍMO VE VAŠÍ SCHRÁNCE S POŠTOVNÝM ZDARMA

Nechcete přijít o nové číslo? Nechte si ho poslat domů. Výtisk vám doručíme až ke dveřím po celé České republice za stejnou cenu jako v obchodě, aniž byste museli platit poštovné. Stačí kliknout ZDE. (Akce platí pouze pro ČR.)