Naučte se naslouchat své intuici

 

Chce to čas. Možná se do této interní komunikace ze začátku bude plést i vaše ego tedy instinkt, ale za nějakou dobu se naučíte tyto dva hlásky, které vám našeptávají, rozeznávat. Vždy se zkuste řídit svým srdcem. Čím více budete na tuto radu pamatovat, tím šťastnější a bezpečnější se budete cítit ohledně svých voleb. 

 

1. Mírumilovné či stresující vibrace 

Někdy je vaše intuice tak silná, že ji můžete i fyzicky cítit! Zatímco někdo prožívá mírumilovné pocity ve svém srdci, někoho jiného naopak doslova svírá žaludek. Lidé často popisují, že intuici vnímají v místech hrudníku či břicha a často se projevuje pocity úlevy, radosti či naopak nervozity a napětí.  

2. Neopodstatněná radost či sebevědomí 

Také občas sníte o tom, jak dáte výpověď, avšak rozum vám napovídá, že tento krok pravděpodobně nikdy neuskutečníte z finančních důvodů? Ten moment naprosto jasné mysli, který se dostaví při oné představě, že odcházíte, však může být právě tou odpovědí, kterou hledáte. Když k vám promlouvá intuice, objevují se často pocity sebevědomí a jistoty. Když se bojíte či si nejste jistí, jde o projev vašeho ega.  

3. Živé sny 

Pokud ve svých snech létáte, či vás honí obří tarantule, může to být opět vaše intuice, která vás touží dostihnout a něco důležitého vám sdělit. Ta totiž může přicházet v různých formách. Jestliže se s ní chcete také spojit, začněte si psát deník snů a hledejte v nich skryté odpovědi a smysl.

Jak přežít stres z FOMO léta? Aneb nejlepší sel-care aplikace!

elle.cz

4. Vlna inspirace 

Možná to také znáte. Díváte se na Youtube video nebo posloucháte zajímavou epizodu podcastu a najednou vás polije vlna nevysvětlitelné inspirace. Když posloucháte moudrá slova někoho jiného, stává se, že vám nastíní i vaši vlastní cestu. Nebojte si najmout průvodce do neznáma. 

5. Pocit, který nemizí 

Existuje důvod, proč se vám některé myšlenky stále dokola objevují v mysli, vydávají se stále stejným směrem a nedají vám spát. Promlouvá k vám totiž vaše intuice. Začněte si všímat jemných nuancí, které vám ve výsledku usnadní život, pokud je akceptujete.  

6. Nevolnost 

A co když své intuici nenasloucháte? Nejdříve můžete pociťovat, že jen něco není správně. Avšak tento plíživý pocit časem může přerůst i v závažnější projevy, jakými jsou ku příkladu deprese, stres či úzkost a pozorovat lze i čistě fyzické projevy mezi které patří i nevolnost. 

7. Základní instinkt 

Někdy je to naše ego, tedy racionální instinkt, který se nás snaží uchránit před prohrou či jakoukoliv chybou. Ačkoliv nám naše instinkty pomáhají přežít, intuice může jít někdy i proti nim, protože v některých okamžicích se zkrátka vyplatí zariskovat, překonat svůj strach a následovat své sny. A jak rozeznáte instinkt od intuice? První zmíněný bývá velice automatický a přichází většinou okamžitě, zatímco intuice je více soustředěná na celkový cíl, abyste byli šťastní. Zatímco instinkt vám tedy může napovídat, že by bylo dobré zůstat v práci, protože jde o bezpečnou volbu, intuice vás povede k výpovědi a bude po vás chtít, abyste začali svůj vlastní byznys.  

Průvodce zdravým pomlouváním

elle.cz