Přejít k hlavnímu obsahu

Týdenní horoskop od 27. března: Vodnáři by měli držet jazyk za zuby

Beran (21. 3. - 20. 4.)

Moudrost nám na cestě pomáhá rozpoznat nástrahy ega a pasti naučených schémat chování, kterým je někdy lepší se vyhnout. Nedá se naučit, moudrost lze jen posbírat na základě životních zkušeností, které bývají nepřenosné a unikátní. Z nich je ale nutné poučit se, abychom nedělali stále dokola tytéž chyby. V souvislosti s tímto tématem najděte odpovědi na následující otázky:

 • Jaké situace se mi v životě pořád opakují (a co mi to má říct)?
 • Chápu rozdíl mezi chytrostí a moudrostí (a jsem spíše chytrá, nebo moudrá)?

Býk (21. 4. - 21. 5.)

Touha hraje v lidském životě velmi podstatnou roli. Je impulsem k akci a často rozvíří hladinu dosud klidné, někdy až nudně stojaté vody. Nenechte se ukolébat lenivým tempem nadcházejících dnů, proberte se z letargie a chopte se šance něco důležitého ve svém životě změnit. Uvědomte si své touhy a nenechte je vyhasnout.  V této souvislosti si opovězte na následující otázky:

 • Kdy naposledy jsem cítila mocný proud energie podnícený touhou něco ve svém životě udělat/změnit (a jak to dopadlo)?
 • Pokud bych měla svůj život přirovnat k vodnímu toku, byla by to divoká řeka, veselý potok s oblázky, poklidný vodní tok, nebo stojatá hladina rybníka (a jak mi to vyhovuje)?

Blíženci (22. 5. - 21. 6.)

Proces proměny bývá často nepříjemný a bolestivý. Jde však zároveň o podstatnou část lidského bytí a jeden z elementárních životních cílů. Příkladem za všechny je motýl, který si svou „formu“ musí nejprve tvrdě zasloužit. Až díky ohromnému úsilí se dokáže proměnit v obdivuhodného tvora, který může vzlétnout a s lehkostí se pohybovat. Proměna je i vaše aktuální téma. V této souvislosti si odpovězte na následující otázky:

 • Jak se momentálně ve svém životě cítím: dostala jsem se už do fáze motýla, co si užívá svůj let, anebo se jím teprve snažím stát (a jsem ochotna akceptovat také bolest, kterou s sebou proměna často přináší)?
 • Jaká očekávání – v dlouhodobém horizontu – od života mám (a co pro jejich naplnění dělám)?

Rak (22. 6. - 22. 7.)

Občas nám dá práci akceptovat a přijmout i to, co na sobě nemáme rádi. Obdivujeme druhé a toužíme žít jejich životy, přejeme si vypadat jako někdo jiný, mít jeho schopnosti. Vzhlížíme k druhým, aniž bychom dokázali plně ocenit vlastní kvality. Sebepřijetí a sebeúcta je vaše téma pro nadcházející dny. Buďte k sobě upřímná a pravdivě si odpovězte na následující otázky:  

 • Dokážu se pochválit bez zbytečných „ale“ – umím na sebe být pyšná, když se mi něco povede?
 • Co bych na sobě chtěla změnit (a jak by to ovlivnilo můj život)?

Šest nevšedních horoskopů pro znamení Berana

elle.cz

Lev (23. 7. - 22. 8.)

Ticho a samota jsou někdy tím, co – jako jediné – v daný okamžik potřebujeme. Vrátit se zpátky k sobě, zklidnit rozbouřenou mysl, utišit emoce… Zastavte se na chvíli a zaposlouchejte se do hlasu svého nitra. Prodýchejte jednotlivé části těla a plně se soustřeďte na své pocity. Na místě, kde si uvědomíte napětí, chvíli setrvejte a zkuste rozklíčovat jeho zdroj. V této souvislosti se zamyslete nad následujícími otázkami:

 • Kdy naposledy jsem si v tichosti užívala samotu a čerpala z ní sílu?
 • Co mi nejvíc pomůže vrátit se do souladu se sebou sama (a odpovídá četnost potřebě)?

Panna (23. 8. - 22. 9.)

Někdy může být těžké smířit se s tím, že jsme dosáhli bodu, ze kterého už nelze pokračovat starým způsobem, ve stejných kolejích. Jediným východiskem je smířit se a přijmout věci takové, jaké jsou. Právě to je vaše aktuální téma. Zeď, u které jste se ocitla, hlavou neprorazíte. Nezkoušejte to stále dokola, protože jediným výsledkem by byla opětovná bolest. Najděte sílu a vykročte z kruhu. V této souvislosti si odpovězte na následující otázky:

 • Co ve svém životě stále nejsem ochotna přijmout takové, jaké je?
 • Co mi situace, o které je řeč, přináší dobrého (proč ji tak urputně držím)?

Váhy (23. 9. - 23. 10.)

Jaro je obdobím radosti, naděje a nového života. Vzduch svěže voní, sluneční paprsky nabírají na síle a naše problémy se zdají být menší. Podobná energie bude provázet také vaše dny. Pocítíte příval inspirace a sklidíte sladké plody své práce. Bude se dařit na všech frontách, včetně partnerství; jen dejte pozor, abyste svůj protějšek nevylekala přílišnou emoční intenzitou a stavy bezbřehého nadšení. V této souvislosti se zamyslete nad následujícími otázkami:

 • Dokážu plně ve svůj prospěch využít okamžiky, kdy cítím tvůrčí pnutí a vlnu kreativní inspirace (a kdy to bylo naposledy)?
 • Jak obvykle reaguje můj partner ve chvílích, kdy reaguji přehnaně a nechávám volný průběh svým emocím – ať už je řeč o euforii, anebo splínu?

Štír (24. 10. - 22. 11.)

Čas od času se každý z nás dostane na pomyslné rozcestí a musí se rozhodnout, jakým směrem chce pokračovat. V takový okamžik je nutné převzít za své činy zodpovědnost, abychom později neměli tendence obviňovat druhé kvůli vlastnímu „chybnému“ kroku. Během nadcházejících dnů se i vy dostanete do bodu, z kterého povede víc než jedna cesta. Dobře zvažte, na kterou z nich nastoupíte. V té souvislosti se zamyslete nad těmito otázkami:

 • Pokud bych znovu měla možnost volby, vydala bych se stejnou cestou, po které aktuálně kráčím?
 • Pokud se jednou pro něco rozhodnu, jak pevně za svým rozhodnutím později stojím?

Posvátný indický horoskop: Poznejte svou karmu a to, co o vás vypovídá

elle.cz

Střelec (23. 11. - 21. 12.)

Každý člověk má v sobě jiskru kreativity a unikátní schopnosti, na kterých může stavět. Je ale třeba nejprve je najít a uvěřit ve svou originalitu, což je momentálně také vaše osobní téma. Otevřete se inspiraci, obdivujte krásu, kterou život nabízí, a buďte účastna jejího vytváření. Nepochybujte o sobě a nesoustřeďte se na to, co se vám nepovedlo. Naopak zaostřete na své dosavadní úspěchy. V té souvislosti se zamyslete nad otázkami:

 • Znám své silné stránky – a jak je využívám?
 • Kdy naposledy jsem na sebe byla pyšná?

Kozoroh (22. 12. - 20. 1.)

Život bývá proměnlivý a nepředvídatelný – v tom z velké části spočívá jeho kouzlo. Zažíváme období, kdy se vznášíme a máme pocit, že nám svět leží u nohou, stejně ale s železnou pravidelností přicházejí dny vracející nás zpátky na zem. Přesto i ty jsou někdy potřeba, abychom si lépe uvědomili to hezké, co život umí nabídnout, dokázali si takových okamžiků vážit a co nejvíc je stabilizovat. V té souvislosti se zamyslete nad těmito otázkami:

 • V jaké životní fázi se právě nacházím – létám v oblacích, stojím pevně nohama na zemi, nebo se zrovna sbírám po nepříjemném pádu z výšin?
 • Dokážu se ze svých pádů poučit a vyvinout snahu, aby se už neopakovaly?

Vodnář (21. 1. - 20. 2.)

Někdy je dobré připomenout si, že je čas mluvit a čas být potichu. Slova – ať už vlastní, nebo cizí – občas dokážou nepozorovaně odvést naši pozornost a seberou nám možnost nahlédnout pod povrch. To důležité, co opravdu potřebujeme vidět, se mnohdy ukrývá hluboko za slovy, v krajině ticha. V té souvislosti se zamyslete nad následujícími otázkami:

 • Jsem spíše upovídaná, nebo raději mlčím a sleduji ostatní (a co mi to přináší)?
 • Jak vnímám lidi, kteří jsou k nezastavení, skáčou do řeči, nebo mě vůbec nepustí ke slovu (a umím se vůči nim vymezit)?

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Každý čas od času potřebuje povzbuzení, zvlášť ve chvílích, kdy se příliš nedaří. Udržet si odhodlání a přes všechny dílčí neúspěchy kráčet neohroženě dál, je velkým uměním života. Nadcházející dny vám ukážou, jak důležitá je víra v sebe, a nakolik prospěšné může být vědomí, že – ať se děje, co se děje – někdo druhý věří ve vás. V této souvislosti se zamyslete nad těmito otázkami:

 • Kdo v mém životě ve mě trvale věří (a oplácím mu stejnou měrou)?
 • Umím si vybavit situaci, kdy mi povzbuzující slova pomohla udržet hlavu nad hladinou a nevzdávat se (a jak prospěšné to nakonec bylo)?

autorský článek