5 důvodů, proč je pro nás důležitý kolagen

Víte, co je kolagen a proč je pro nás důležitý? Je to protein, který máme všichni v těle. Najdeme ho v kostech, kůži, svalech, nervech, cévách, šlachách i v zažívací soustavě. Díky němu je naše pokožka pevná a pružná. Bohužel ale čím jsme starší, tím se jeho produkce snižuje. Zhruba od 30. roku života ztrácíme 1 až 2 % kolagenu každý rok. Z toho důvodu se nám na obličeji tvoří vrásky, kůže je povadlá a bolí nás klouby.

Škodíme si také špatným životním stylem – kouřením nebo častým pobytem na sluníčku. Kolagen je přirozenou součástí potravin bohatých na bílkoviny, nicméně z těch vaše pokožka neprofituje. Aby se kolagen dostal tam, kam má, tedy do vaší kůže, musí být hydrolizovaný, rozložený na peptidy. Takový ale kolagen obsažený v potravinách není.

Proč je pro nás důležitý?

1. Kolagen snižuje tvorbu vrásek a podporuje pružnost a pevnost kůže

2. Posiluje klouby, kosti a chrupavku

3. Podporuje růst vlasů a nehtů

4. Snižuje zažívací potíže

5. Podporuje kvalitu spánku a snižuje stres

Kolagen je důležité užívat dlouhodobě, aby byly výsledky viditelné. Minimálně se doporučuje osm týdnů, ale ideální je s jeho konzumací nepřestávat. Dnes už je snadno dostupný v mnoha obchodech či lékárnách v různém množství i kvalitě. Nejčastěji ho seženete ve formě kapslí nebo jako prášek s neutrální chutí i různě ochucené. Můžete ho přisypat třeba do kávy, čaje, smoothie nebo do polévky. 

Existuje celá řada různých druhů kolagenu, nejdůležitější je kolagen typu I, II, III, IV, a V. Nejrozšířenější je typ I, představuje 90 % kolagenu v organismech, je přítomen v pokožce, šlachách, kostech a zubech. Každý druh kolagenu pomáhá na něco jiného. 

Novinka na českém trhu

Od letošního dubna je na českém trhu novinka z Norska – kolagen The Solution™ od Oslo Skin Lab. The Solution je neochucený kolagenový prášek, který můžete smíchat s jakýmkoli jídlem nebo pitím. Díky svému složení napomáhá ke zvýšení pružnosti pokožky, jejímu vyhlazení a zjemnění vrásek. The Solution je kolagen typu I. Nevyřeší tedy problémy s klouby nebo se stresem, ale budete mít díky němu méně vrásek.

kolagen The Solution™ od Oslo Skin Lab

Jeho pozitivní výsledky potvrzují i vědecké studie. 

Účastníci výzkumu byli náhodně rozdělení do dvou skupin: Jedna skupina dostávala přípravek s účinnou látkou, druhá pouze placebo. V tomto případě tedy totožně vypadající prášek, ale bez účinné látky. O tom, která skupina dostala jakou látku, nevěděli nejen účastníci studie, ale ani ti, kteří zajišťovali měření. Samotné měření pak prováděly přístroje a tím se vyloučila i možnost subjektivního zkreslení.

kolagen The Solution™ od Oslo Skin Lab

Do studie se zapojilo 114 žen ve věku od 45 do 65 let. Účastnice pak každý den po dobu osmi týdnů dostávaly buď 2,5 gramu přípravku Verisol, nebo placebo. První pozitivní výsledky zaznamenala skupina, která dostávala přípravek Verisol a to už po čtyřech týdnech. Hloubka vrásek okolo očí se zmenšila v průměru o 7,2 %. Po osmi týdnech byl výsledek ještě lepší. Přístroje naměřily zmenšení hloubky v průměru o 20,1 %. U jedné z účastnic studie dokonce došlo ke zmenšení hloubky vrásek o 49,9 %. 

Více informací najdete na www.osloskinlab.cz.

V naší nové rubrice #ELLEEXTRA se můžete brzy těšit na článek, protože kolagen The Solution™ od Oslo Skin Lab už testujeme v redakci a jsme zvědaví na výsledek. Pojďte do toho s námi, nyní vám Oslo Skin Lab nabízí jedinečnou slevu na první nákup 50% ZDE.