Už máte také Cherry Mocha Nails?

Trend, který dostal druhý život

Superschopností TikToku je nepochybně rychlost, s jakou dokáže přes noc vytvořit virální mikrotrend a přesvědčit své uživatele, aby hypnoticky naskočili na rychle řítící se vlak, jemuž velí beauty gurus. Ti si aplikaci a její algoritmy zdařile podmanily a mají proto nyní výsadní místo v čele u kormidla. Jeden faktor však všechny mikrotrendy, které jsme v poslední době viděli, propojuje, a to je fakt, že nejsou vůbec nové. Trend setters, kteří našli své útočiště v této aplikaci často sahají do minulosti a rebrandují trendy, které už své boom měli a jejich plamen dávno vyhasnul. Objasnění může být různé, určitou roli pravděpodobně hraje idealizace některých period minulého století – jako například tolik oblíbených devadesátek, anebo zkrátka studna perspektivních trendů není (jako Hermiony kabelka) nekonečná a jejich povaha je spíše cyklická nežli lineární – podobně jako je to s módou. Vidět jsme to mohli hned několikrát – u blowout účesu a „znovuobjevení“ staromódních hot rollers, matných stínů, cherry cola rtů a nyní nově – cherry mocha nehtů.

Trendy barvy nehtů otestovala i redakce ELLE

@elleczechmagazine @OPI se o nás krásně postaralo v salónu LUQY💅🏼 #opiczsk#elleczech♬ Funk It Up - Official Sound Studio

Chic a elegantní

Pojmenování této barvy nehtů je dost trefné, ačkoliv jej několik uživatelů přirovnalo k proslulým blueberry milk nails, které letos v létě vyvolaly rozsáhlé diskuze o kultuře nadměrného konzumu a mikrotrendů. Tentokrát však prapočátek celého poprasku pramení v reálném produktu, konkrétně v sadě Cherry Mocha Gel Set odDND, který udal jméno i směr virálního trendu. Odstín laku má hnědý základ s červeným a fialovým nádechem. Barva vypadá elegantně, draze a působí o něco seriózněji než hravě barevné nehty a strawberry makeup, kterým žilo léto. Odstín skutečně připomíná čerstvě natrhané třešně a nepřišel pouze v podobě laku na nehty. Už několik měsíců se objevuje trend cherry cola rtů, které odkazují právě na devadesátky. Zkrátka téma třešní se už nějakou dobu v tichosti plíží pod světlo reflektorů a jejich hvězdný čas nadešel nyní na podzim.

Uzpůsobte si barvu dle chuti

Pro nehty neexistují pravidla a tuto IT barvu podzimu si můžete plně přizpůsobit svému stylu i náladě. Někdo si třešňovou barvu vybírá v podobě francouzské manikúry, zvolit si můžete i nádech samotného odstínu, který lze směřovat buď do červené nebo obléci do tmavší tajemnější podoby, která se blíží černé.

Mohlo by se vám líbit

Nail trends podzimu 2023: Trendy, které musíme na nehtech vyzkoušet

Upršené dny strávené v kavárnách nad oblíbeným chai latte, momenty, kdy je doma tak útulno, že se nám nechce ven... ano, takto si idealizujeme podzim. Jak se ale lépe naladit na změnu ročního období, než právě nehty, které máme stále na očích? Jaká manikúra bude tento podzim trendy? Zde jsou největší trendy podzimu roku 2023...
elle.cz

Zdroj: Byrdie, Who What Wear, Betches