Chcete sexy zadek? Tohle musíte vědět, než si ho necháte zvětšit

Thank you, Kim

Šílenství jménem brazilský zadeček odstartovala před lety Kim Kardashian, která způsobila doslova revoluci v tom, co bylo do té doby vnímáno jako ideální postava. Do té chvíle ženy toužily po co nejmenších zadečcích a jejich hlavní cestou k nim bylo kardio a hladovění. Od té chvíle začaly dřepovat, jíst na objem – a také se objednávat na kliniky plastické chirurgie. Technika nazvaná BBL, neboli brasilian butt lift, díky které si už tisíce žen na světě pomohlo k sexy klenutému zadku, se připisuje na konto jednomu z nejslavnějších světových plastických chirurgů a průkopníkovi mnoha revolučních operačních metod, doktoru Ivu Pitanguyovi. Doktor Pitanguy působil v Brazílii, kde byly požadavky na ženské křivky vždycky trochu jiné než v Evropě a v USA. Jeho metoda byla do dnešního dne mnohokrát vylepšená. Bohužel v nezkušených rukách také způsobila řadu úmrtí a jednu dobu dokonce vedla statistiku nejrizikovějších estetických zákroků.

Efekt Kardashian: Ovlivnily slavné sestry i váš vzhled?

elle.cz

Jen do zkušených rukou

V Česku je pouze několik klinik, které tento zákrok provádí a i na nich se na tuto operaci specializuje pouze malé množství lékařů. Chirurgické formování hýždí totiž vyžaduje nejen hluboké znalosti a praxi, ale také dobrý odhad. Ne pro každou pacientku je totiž každá metoda vhodná. Tuzemské kliniky provádí vkládání implantátů do zadečku nebo je zvětšují a zakulacují pomocí odběru vlastního tuku a jeho následného vpravení do požadované partie. V mnoha případech je pro co nejlepší efekt kombinují. „Pro většinu klientek je nejlepší kombinace obou zmíněných metod – vložení implantátů v kombinaci s přenosem tuku a liposukcí,“ potvrzuje MUDr. Igor Slaninka z pražské Premier Clinic, která je jednou z těch, kde úpravy pozadí provádějí. „Implantáty se vkládají pod velký hýžďový sval, díky čemuž dojde k efektu zvětšení objemu svalu. Tuk odebereme pomocí liposukce v okolí hýždí, taky beder, boků a stehen, aby tak ještě více vynikla právě oblast hýždí. Odebraný tuk následně aplikujeme do horní části hýždí, abychom dosáhli lepšího tvaru pozadí,“ vysvětluje MUDr. Slaninka.

Buccal Fat Removal aneb vypadáš, jako bys nejedla

elle.cz

Pro koho jsou určené implantáty?

Stárnutím tělo a hlavně kůže ztrácí pružnost. Vylepšení pozadí implantáty je vhodné pro ty ženy, které mají zpevněné tělo a chtějí vytvarovat svůj plochý zadeček. Pokud je vaše pokožka spíše povislá a už není tolik pružná, metoda s použitím implantátů by vám nezaručila požadovaný efekt. Pouze po implantátech naopak chirurg sáhne, pokud nemáte dostatek tuku, kterým by šel zadek vytvarovat. „Přirozeného vzhledu lze docílit i pouze za pomoci implantátů. Z toho důvodu vkládám implantát pod sval a volím spíše menší objem implantátů,“ popisuje postup v takovém případě chirurg Slaninka.

Jenom tuk, prosím

Pokud se budete chtít vyhnout použití implantátů, je možné se vydat cestou výplní vlastního tuku. Musíte mít ale dostatek vlastních tukových zásob, ideálně na bocích a stehnech, odkud se tuk bere nejčastěji. Při přenosu tuku do hýždí jde o tělu vlastní materiál, což nese méně rizika následných komplikací při hojení. Musíte také být připravená na to, že se část tuku během rekonvalescence vstřebá. „Je potřeba počítat s tím, že se nějaký tuk, nejčastěji 30 – 50%, může vstřebat a pro požadovaný efekt je někdy dokonce nutné výkon opakovat. V případě, že se tuk ale přihojí, je přítomný již trvale,“ uvádí lékař.

Extrémy v plastické chirurgii: Co je autentické, není přehnané?

elle.cz

Budu moct sedět?

V případě zvětšení prsů implantáty se doporučuje vyhýbat rizikovým kontaktním sportům a zvážit také spaní na břiše, abyste maximálně předešla možnému vytvoření kapsulace. Hrozí něco takového i v případě použití implantátů v hýždích? Nesmět do konce života sedět by přeci jen bylo poněkud nepříjemné. Nic takového ale v tomto případě nehrozí. „Trvalá omezení neexistují,“ potvrzuje MUDr. Slaninka. Pouze v pooperačním období se nosí po dobu osmi týdnů kompresní prádlo a v té době je nutný i klidový režim, během kterého byste neměla sportovat ani zatěžovat hýžďové svaly. Během prvních tří týdnů po operaci se také nevyspíte na zádech a musíte pečovat o rány, aby byly v čistém a suchém prostředí.

Jizvy a následky

Operace zadečku probíhá v celkové anestezii přibližně 60 minut. Aby jizva byla co nejméně viditelná, vkládají se implantáty řezem mezi půlkami hýždí. Tam jizva brzy vybledne a časem je téměř neviditelná. Implantát může v zadečku zůstat po celý život, ale je vhodné ho kontrolovat. Pokud dojde k jeho opotřebení, vymění se za nový. A když vás omrzí? Během operace se vyjme a v případě, že po něm zůstane kožní nadbytek, chirurg ho zredukuje nebo vyplní vaším vlastním tukem.

Generace plastic people

elle.cz

Zdroj: Premier Clinic, autorský článek