Jak Kim K změnila svět? Dala mu tři největší beauty trendy desetiletí

Co si oblékne, učeše, nalíčí, to se stane trendem, čeho se dotkne, to promění ve zlato. Miliardářka a profesionální celebrita Kim Kardashian dnes slaví 43 let. Co nejzásadnějšího světu dala? 

Kim, královna contouringu

Kim a jejím sestrám vděčíme za tři největší beauty revoluce posledních let. Jsou jimi postavy s extrémně tvarovanými boky a pozadím, zvětšování rtů a contouring obličeje. Změna proporcí obličeje pomocí vizuálního efektu po použití tmavého a světlého pudru byla samozřejmě známá už před Kim K, ale teprve ona tento tajný trik maskérů rozšířila mezi masy obyčejných žen. Konturováním obličeje pobláznila miliony žen na celém světě, které si najednou bez pomoci plastických chirurgů mohly snadno dopřát užší nos, propadlejší tváře nebo menší podbradek. Tím doslova donutila světové kosmetické brandy zareagovat na zvýšenou poptávku a začít vyrábět palety s konturovacími pudry nebo krémovými korektory. Make-up artistky se musely naučit nový druh líčení a spousta beauty bloggerek a youtuberek na něm vystavěla svou kariéru. Roztočil se miliardový byznys, ve kterém se svezl celý beauty svět. Trend contouringu je tady s námi už od roku 2010 a i když už se nepoužívá v tak extrémní formě, hry stínu a světla na naší tváři rozehrává spousta z nás každý den.

Mohlo by se vám líbit

Jak Kim Kardashian budovala impérium: Od střevíčků po stovky milionů

Čisté jmění Kim Kardashian West činí podle časopisu Forbes 780 milionů dolarů a bylo by troufalé domnívat se, že to americké podnikatelce vydělal jen make-up a Instagram. Kim je byznys žena na svém místě, která v současnosti studuje právo. Kim nedávno oslavila 40. narozeniny a my vám odhalujeme její příběh.
elle.cz

Velké rty

U změn v obličeji ještě chvíli zůstaneme. Nikomu nemohlo uniknout, jak výrazně všechny členky rodiny Kardashian-Jenner změnily rysy svých obličejů. Jemnější nosy, výraznější lícní kosti, špičatější brady a především – mnohem plnější rty. Řešení této záhady? Výplně. Svět zešílel a od té chvíle jsou objednací lhůty na kliniky estetické chirurgie násobně delší. Myslíte si, že přeháníme? Vsadíme se s vámi o co chcete, že pokud se to tedy netýká přímo vás, minimálně ve svém blízkém okolí máte někoho, kdo výplně v obličeji má. A pokud si myslíte, že ne, tak je to zřejmě jen proto, že to dotyčná/ý nepřizná. Ten, kdo je ještě nemá, si s tou myšlenkou alespoň pohrává, nebo se snaží dosáhnout stejného efektu líčením. Trojice pro optické zvětšení rtů ve složení concealer, tělová konturka a naked rtěnka jsou mimochodem také patentem Kim K a jejích sester. Nejčastěji si líčí a vizuálně zvětšují své (už výplněmi zvětšené) rty právě tímto způsobem.

Mohlo by se vám líbit

Efekt Kardashian: Ovlivnily slavné sestry i váš vzhled?

Jedna zásadní kapitola příběhu sester Kardashianových, v níž hrál důležitou vedlejší roli Kanye West, končí. Jak je to s tou, v níž tahle kalifornská rodina ovlivňuje, jak bude zbytek světa vypadat
elle.cz

Kardashians a jejich slavná pozadí

Do třetice tu máme obrovský hit jménem brazilský zadeček. Když se v roce 2014 Kim Kardashian začala objevovat ve společnosti v šatech, které obtahovaly její znatelně větší pozadí, s kterým kontrastoval uzounký pas a dmoucí se dekolt, vypukla revoluce. Do té chvíle ženy toužily po co nejmenších zadečcích a snažily se jich dosáhnout pomocí kardia a diet. A najednou tu byl někdo, kdo měl zadek o tři čísla větší a – jaké překvapení – vypadal skvěle. A tak celý svět začal dřepovat, přijímat proteiny a klepat na dveře plastických chirurgů s jediným požadavkem: chci zadek jako Kim Kardashian! Zadečky se začaly vyplňovat pomocí silikonových implantátů, injekčních výplní a také vlastním tukem odebraným z jiných částí těla. A zákroky jsou to žádané stále, jak nám nedávno potvrdil plastický chirurg MUDr. Igor Slaninka, který jako jeden z nemnoha lékařů v Čechách tuto operaci provádí. V poslední době jsou ale křivky Kim Kardashian znatelně útlejší a přirozenější a svět už reaguje. Ženy si nechávají zmenšovat prsa a ubírají také ze svých zadečků, aby stejně jako Kim působily drobnější. Nástup nového trendu pod taktovkou Kim Kardashian je evidentní.

Mohlo by se vám líbit

Propadli jsme zvětšování rtů. Které zákroky jsou v Česku nejžádanější?

V posledním desetiletí došlo k explozi nárůstu obliby vyplňování a zvětšování rtů. Kosmetický průmysl v tomto sektoru vzrostl o více než 60 %. S tímto růstem se objevily také různé trendy a techniky zvětšování rtů, jejichž popularita roste a zase ustupuje v závislosti na vzhledu celebrity, která je momentálně in. Které styly rtů aktuálně milují Češky?
elle.cz

Zdroj: Wikipedia, elle.com, elle.cz