Na počkání zazářit: Jak na oslnivou blond?

Správným krokem je návštěva kadeřníka, to musíme připomenout. Právě on na základě stavu vašich vlasů zvolí metodu a postup zesvětlení. Také lépe odhadne odstín barvy k vaší pleti. Někdy se ovšem stane, že jsme odkázané na domácí barvení s pomůckami z drogerie. Jak postupovat, abyste docílila krásné blond bez fleků a příliš žlutého odstínu?

6 tipů, jak nosit černou rtěnku, aby vypadala stylově

elle.cz

Žlutá podpoří nedokonalosti

Jednak je určitě dobré definovat si odstín blond, který nám bude slušet. Jestli máte pleť se sklony k červenání, vyhýbejte se sluníčkově žlutému koloritu a popelavým až stříbřitým odstínům, ty barevné nerovnosti zvýrazní. Naopak platina či medovější blond zjemní rysy, vyrovnají tonus pleti a utlumí nedokonalosti, jako jsou zašedlost, vrásky nebo pupínky.

Zesvětlujicí kokosový olej

Pokud jste si někdy sama doma zkoušela zesvětlovat vlasy peroxidem, jistě si vybavíte, jak vám kadeře drhly při smývání přípravku. Vlasy jsou extrémním zesvětlením velmi zatíženy a vysušeny. Neuškodí jim tedy, když na ně před barvením nanesete kokosový olej. Jednak kštici promastí, a také podpoří zesvětlujicí efekt barvy. V další fázi naneste odbarvovač. Pokud máte již obarvené vlasy světlou barvou, naneste odbarvovač ke kořínkům, na posledních 10 minut aplikujte na zbytek vlasů. Nebo také vůbec, jestli se vám tonus líbí a odbarvením se mu chcete vyrovnat.

Hydratovat, hydratovat, hydratovat

Po barvení nebude vadit, když hřívu trochu přehltíte hydratací. Klidně si dejte po umytí barvy masku na vlasy i ke kořínkům. Sice si je budete muset o den dříve umýt, ale zmírníte tak jejich šok z peroxidu. Místo odbarvovače můžete použít i zesvětlujicí pudr, u něj se však hůře koriguje odstín.

5 nejlepších make-up trendů a novinek nadcházející zimní sezóny

elle.cz

Trocha alchymie

Máte žlutou barvu jako kuřátko? Tónujte pigmenty, které neutralizují žluté a oranžové odlesky. V případě výrazné žluté zaberou fialové, u oranžové modré. Ideální jsou v tomto případě tonery nebo barevné masky, jež umí dodat chladnější odstín. Stejně tak lze mít po ruce fialový šampon, který rovněž mírní nežádoucí odlesky. Jestli odbarvujete kořínky, naneste fialovou nebo modrou masku nejprve na ně. Prvně odbarvené vlásky u kořínků jsou ještě odolné, na zbytku sušších vlasů se chytá toner intenzivněji, proto by se mohlo stát, že byste měla účes spíš modrý nebo fialový. Na zbytek vlasů nemusíte nanášet toner vůbec, pokud mají již chladný nádech.

Jak o sebe pečují blondýnky?

Záře blond vlasů se odráží i od jejich kondice. Mějte na paměti, že skutečná míra poškození se na odbarvených vlasech projeví i až skoro za měsíc. Proto se k nim chovejte šetrně, i když vypadají odolně. Nezapomeňte na výživu. Používejte hydratační šampony, masky i kondicionéry a neoplachovací mléka, krémy či emulze. Na škodu není si i jednou za čas naordinovat vitaminovou kúru, kdy budete brát pilulky, tedy potravinové doplňky určené pro výživu vlasů. Určitě se u vaší vany neztratí již zmíněný fialový šampon. Jestli máte jemné vlasy, pořiďte si jej řidší, který vlasy tolik netíží. Až se budou vaší hřívou znovu prodírat paprsky až moc žlutých tónů, zkroťte je opět tonerem. Jestli docílíte opravdu platinového koloritu, vyhněte se silver přípravkům, vytváří šedivé tóny.

Zdroje: Colourhaircare.com, Marieclaire.com, Youtube.com