Perfektní drdol podle posledních módních výkřiků

Party sezona je za námi a o slovo se hlásí uvolněný víkendový styl. Co jiného by k němu mělo patřit než jednoduchý drdol? Pro tentokrát zapomeňte na výtvor, kterého docílíte pomocí jedné gumičky několika rychlými tahy a co si budeme povídat, není příliš reprezentativního rázu. My vás naučíme vytvořit si účes, se kterým budete moct vyrazit do kanceláře, na víkend s přáteli, a když opět budete chtít, tak i na party. Navíc vás zachrání přesně ve chvíli, kdy máte svůj pověstný „bad hair day“. 

Stačí se držet pokynů naší oblíbené hairstylistky Michelle Cleveland, která vás krok po kroku naučí, jak na to. Bonus navíc: nejlépe vám vlasy budou držet pár dní po umytí.

Jak na to:

1. Předkloňte se a pročesejte si vlasy směrem dolů. Je to jednoduchý trik, kterým zvýšíte objem svých vlasů. Na mastné vlasy je pak ideální použít suchý šampon nebo oblíbený sprej, který jim dodá texturu, čímž snadno vytvoříte žádaný „messy“ efekt. 

2. Poté v předklonu spojte na vrcholu hlavy všechny vlasy v jednoduchý culík. 

3. Michelle v této fázi radí culík pár jednoduchými tahy uvolnit, aby vlasy nebyly příliš utažené (pokud to není váš záměr). 

4. Culík smotejte a několikrát ho omotejte kolem dokonala a v závěru připevněte gumičkou nebo pinetkami. Gumička lépe funguje pro ty s hustšími vlasy. Naopak pinetky jsou ideální variantou, pokud máte vlasy řidší. 

5. Pokud vám nyní z drdolu trčí nějaké kratší vlasy a drdol nevypadá příliš esteticky, použijte další pinetky a všechny nepoddajné vlasy připněte k hlavě. 

6. Na závěr vytáhněte pár jemných pramenů z drdolu kolem kontur obličeje a tím snadno vytvoříte nedbalý a přirozený vzhled.

7. Vlasy zafixujte lakem na vlasy.

Tento článek pochází z původní produkce ELLE Australia.

EBC promo