Jak se posuzuje půvab? Tohle jsou ty nejbizarnější soutěže krásy

Miss Ruské armády 

Slečny v ruské armádě používají tak trochu jiný make-up: zelenohnědou kamufláž. Vojandy v národních pozemních silách se každoročně zapojují do soutěže krásy a síly, aby prokázaly své schopnosti bránit vlast a zvýšily zájem o nábor. Spíše než předvádění v plavkách si užívají pohodlí bojové uniformy a soutěží ve cvičení. Mezi kategorie patří překážková dráha, sestavování zbraní v nejrychlejším čase nebo pochod při zpěvu vlasteneckých písní. 

Miss Klingon 

Konference Star Trek Treklanta pořádá soutěž krásy, kde všechny zůčastněné dívky vypadají jako Klingonky, tedy příslušnice fiktivního válečného druhu ze Star Trek univerza. Každá soutěžící je vyhlášena svým sci-fi jménem, ​​například „T’aror of the House of Daa’maq“ a porotci hodnotí futuristický make-up a kostým, který může zahrnovat stříbrné ostnaté brnění či tradiční klingonskou zbraň, takzvaný bat’leth. V talentové části můžete slyšet klingonské dámy recitující poezii v jejich fiktivním jazyce a na základě divoké povahy tohoto druhu není výjimkou, že se mračící soutěžící navzájem perou a zuřivě hádají. 

 

Miss Plastická chirurgie 

Miss Plastic Hungary je událost oslavující plastickou chirurgii. Ctí soutěžící s těmi nejlepšími kosmetickými vylepšeními, které podle organizátorů vykazují „dokonalou harmonii těla a duše“ a posuzuje se i poměr cena / výkon. Vítězem letošního ročníku se stala dvaadvacetiletá Reka Urban, která vyhrála byt v Budapešti. První finalistka pak vyhrála auto a druhá  diamantové šperky v hodnotě téměř jedenácti tisíc dolarů (vyhlašování sponzoruje jakýsi cech plastických chirurgů)!  

Miss Nejošklivější   

V některých částech světa se pořádají soutěže zaměřené na vnitřní krásu. K nim by jako doplněk  mohla být přiřazena ta soutěž, kterou nedávno objevil redaktor Yahoo na Islandu. Jedná se o panel, v němž se porotci snaží vystopovat nejchytřejší, zároveň však nejošklivější ženu obce Isafjoerdur, kde se soutěž koná vždy v první polovině dubna. 

Miss Těhule 

Peru, USA teď i Rusko. U těhotných žen se především posuzuje pleť a velikost těhotenského břicha. Většinou se události zúčastňují budoucí svobodné matka, a tak se často z této přehlídky stává hon na tatínky. Těm to ale nevadí. Všichni zúčastnění muži mají pro obnažená ženská těla v těhotenství opravdovou slabost. Zda tyhle vztahy vydrží...toť otázka.   

 

 

Miss Moral  

Na Středním východě je trochu jiná situace; zaprvé, morálka a etika místa neumožňují pořadatelům hostit cokoli vzdáleně podobného plnohodnotné soutěži krásy a zadruhé, všechny ženy jsou zakryty od hlavy k patě! V boji proti tomuto dilema zahájily spolky žen na Středním východě v roce 2008 Miss Beautiful Morals, která je založená na chování ženy před rodiči. Porotci ženy sledují v průběhu jednoho dne a vybírají si tu, která se držela pravidel a předpisů točících se kolem morálky a etiky! 

Předplatné Elle

Elle cover
REKLAMA