A, B & C toho, jak vypadá současný muž

 

Žijeme v diverzní době, a proto tento text rozhodně nemá ambici někoho poučovat či kárat. Ať si vlastně každý nosí, co chce. Má být spíš upřímnou, osvěžující a satirickou reflexí toho, jací muži jsou, když přijde na řadu oblečení. #enjoy 

Vše si slaď na jedničku  

Z lifestylových relací pro ženy muži okoukali jednu pozoruhodnou věc: důležitá je komplementární harmonie barev. To ano, v případě ženského šatníku je taková harmonie nezbytná. Kabelka, boty i doplňky nemusí nutně odpovídat stejnému odstínu, ale musí si k sobě sednout. Muži si toto pravidlo osvojili v dost bizarní úpravě, a tak je vídáme od hlavy až k patě oblečené v podobném odstínu. Pestrobarevné ponožky do červena, k tomu červená kravata, červené obroučky... Uf, i když to na první dobrou nezní nutně jako k zemi řítící se Boeing, v některých případech je taková snaha komická. Tento typ muže by se dal označit slovem „snaživý“. Rád se o sebe stará a rychle se učí. Nešvary tak hodí za hlavu v momentně prozření.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu
Mohlo by se vám líbit

MERCH jako nová ikona vašeho šatníku

Máte svého oblíbeného výrobce, produkt, firmu a hru? A nosíte jejich znak či reklamní slogan hrdě na triku? Když ne..., tak proč? „Nos merch,“ je totiž skoro jako nové módní přikázání. I když fandíte třeba Lidlu.
elle.cz

I am sexy and I know it 

Hook-up kultura a sociální sítě třídí jednotlivce slovíčkem „HOT“ až příliš často. Proto se někdy stává, že v tom všem oparu linoucím se ze sprch v gymu někdy muži zcela zapomínají na decentní styling. Jsou ultra obepnuté, jsou roztrhané, taky často seprané a mají zipy či zdobení – džíny frajerů, kteří pracují v uvolněném prostředí start-upu nebo marketingové agentury, kde už je do obleku nikdo příliš nenutí. Do posilky se vracejí i několikrát týdně a tvrdě vydřené gainy musí být vidět. Jejich styling až příliš uctívá tělesnost a zapomíná na osobní kouzlo. Sice rozumí pojmům jako niche vůně, ale tak stejně rozumí i tom, jak důležitý je kšilt. Tento typ mužů se mění až s dobou, protože pro ně přinese zas něco nového, co budou následovat.  

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Hipster neznamená špinavý 

Civilní kombinace beroucí inspiraci z berlínských subkultur je fajn. Být trochu antisystémový i ve svém denním „obleku“ je vcelku osvobozující. Jít proti proudu ale neznamená být špinavý. I parka čas od času patří do čistírny, stejně jako černé skinny kalhoty. Tito muži v zásadě nedělají chybu ve svých volbách, ale ve způsobu, jakým k těmto volbám přistupují. Ač žijeme ve společnosti měnící pravidla, existují situace, kde zmíněná parka působí nepatřičně. Nebo kdy je skutečně zapotřebí vše hodit do pračky.   

Být stále mlád, to bych si přál 

Refrén z písně Karla Gotta jako by se stal součástí hymny dnes zrajících Husákových dětí. Klid kluci, zrát přece ještě neznamená stárnout a sexy lze být snadno a rychle i po čtyřicítce. Jen je třeba se vyhnout těm nejvíce zářivým ugly sneakers v Humanicu. Muž ve společnosti získává postavení i dle toho, jak vystupuje. Tito muži však nechtějí (většinou i po rozvodu) zabřednout do rutiny nudného chlapíka, jenže výrazně mladických stylingem na tento pomyslný status ještě více upozorňují. Přijmout v sobě taťku s nadhledem, a to pomocí několika dobře padnoucích jednobarevných sexy světříků, střízlivých džínů a kvalitní vůně v lehce upraveném, klidně i šedivějícím strništi není hanba! Tyto muže napraví až žena, někdy jejich, někdy ta mladší.   

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Duhová armáda 

Tady střílím do vlastních řad. Ale bohužel homosexuální šatník v Česku není zrovna dobrou inspirací pro většinové muže. Kostýmní kreace inspirované charaktery z filmů pro dospělé prostě přivádí zbytek mužů na scestí. Rádi by se inspirovali, ale neví jak. Pop-stars jako Troye Sivan a Lil Nas X pak nás gaye ještě více motivuje být ještě přehnanějšími verzemi nás samých, přestože to tak mnohdy necítíme. Někdy je prostě fajn být hodně sexy, jindy je ale stejně tak uspokojující být všední a pohodlný. Potřebná vyváženost snad s ještě větší otevřeností vůči homosexualitě poleví a mnoho jedinců už nebude mít potřebu za každou cenu tak vystupovat z davu. #nohate 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Liberec vede  

Sport, jasně. To je snad jediné, co v módní kritice přetrvává i z dob minulých. Paradoxně mi však přijde, že ze všech zmíněných skupin jsou sporťáci věrní tomu, kým jsou, a to za každých okolností.  

Mohlo by se vám líbit

Sedmero mužů, kterým se na jaře vyhnout!

S novými obzory uvolňující se společenské situace přichází na řadu i populární jarní aktivita: randění. Ať už to myslíte vážně, nebo se chcete jen pobavit, je důležité se preventivně vyhýbat některým typům mužů. Zkusili jsme je pro vás popsat.
elle.cz