Mládí, které „září“: V čem spočívá kouzlo magnetických masek?

Určitě je to něco, co vás nadchne po technologické stránce. Hmoty v kelímku se nedotýkáte prsty, nanesete ji na obličej speciální špachtličkou. To je praktické, protože si nemusíte mýt ruce. Poté necháte působit obligátní čtvrthodinu. Po tuto část jde o celkem běžnou aplikaci kosmetické masky, pak se pobavíte. 

Trochou fyziky ke kráse

Přiloženou špachtli obalíte igelitovým nástavcem, některé značky mají malý plíšek, jež překryjete ubrouskem. To proto, aby se aplikátor neznečistil. Následně přejíždíte špachtlí či plíškem po obličeji a pozorujete, jak se maska přichytává. Je to pozoruhodná forma lekce fyziky. Ale opravdu má maska i kýžený účinek, co se týká osvěžení pleti?

Dražší neznamená kvalitnější: Najděte kosmetiku, která vám sedne

elle.cz

Čistí, ale nevytahuje

Mohlo by se zdát, že když si tmavou hmotu stíráte z tváře, „vycucne“ i nečistoty z pórů, jako jsme zvyklé u peel-off masek nebo kosmetických náplastí na černé tečky. Vyloženě takto to nefunguje, i když produkt díky látkám v sobě obsaženým pleť čistí. Jde v podstatě o klasickou krémovou masku s obsahem živin, které čistí, hydratují, zvláčňují, mají anti-aging účinek. Až setřete vrstvu, zbyde vám na pleti příjemný závoj, lehký olejíček, který vklepete do kůže. Výrobek je však modifikován právě o magnetickou vychytávku. 

Jak funguje magnetická maska?

Magnet není v tomto případě klíčovým, pokud se budeme bavit o ryzí funkci z hlediska výživy. Je pravda, že v poctivých výrobcích jsou obsaženy magnetické částečky, které  stimulují a posilují bariéru pleti, ovšem nejde o vlastnost, kterou by nezastoupily jiné složky, to samé v podstatě dokáže jemný peeling. Nechceme ovšem tvrdit, že byste neměla magnetickou masku alespoň vyzkoušet.

Jde o trochu dražší výrobek oproti jiným produktům v segmentu, výrobci si ale i proto dávají záležet na účincích, aby si nezkazili reputaci. Můžete mít kelímek s výtažkem z bahna Mrtvého moře, vyrábí se produkty zaměřené na různé typy pleti. Magnetické masky pleť vyčistí, regenerují kožní buňky, klidní zarudnutí či odstraňují maz. Díky vylepšenému magnetickému procesu si pokožku masírujete špachtlí během nanášení i stírání, takže prokrvujete kůži. Jde o rituál, na který si mnohé z nás neudělají čas a tento kosmetický poklad nás k tomu donutí. 

Zdroje: Youtube.com, Payot.com, Elinai.eu