Exkluzivní rozhovor s Lady Gaga o odhalení značky Haus Labs v Česku

Lady Gaga, je mi velkou ctí, že vás osobně poznávám. Chci vám srdečně pogratulovat ke vstupu na český trh. Co vás inspirovalo k vytvoření Haus Labs a v čem je tato značka unikátní?

Potěšení je na mé straně. Jsem moc ráda, že se Haus Labs rozšiřuje do světa! Před mnoha lety jsem měla vizi kosmetické značky, která by byla inovativní v přístupu ke složení. Všimla jsem si, že po mnoho desetiletí nebyly v oblasti skincare přidány prakticky žádné nové účinné látky. Je to trochu zvláštní, když vezmeme v úvahu, co už dnes jako lidstvo dokážeme – například dostat člověka na Měsíc. Proto jsem při budování značky doufala, že budeme moci nově definovat, co znamená nosit make-up. Že make-up není jen o estetice, ale že je rozšířením péče o pleť. Jsem hrdá na to, že vstupujeme i na váš trh, a těší mě, že si lidé v Česku mohou vyzkoušet naše produkty. Jsou čisté a skvělé pro pleť. Při jejich vývinu hrály klíčovou roli jak věda, tak umění. 

Co si pod tím konkrétně představit? 

Na našich výrobcích je někdy napsáno „house tech powered”. To znamená, že jejich složení je založeno na patentovaných přísadách a komplexech, které jsme sami vytvořili. Rozšiřují naše produkty právě péčí o pleť, aby pokožku skutečně ošetřily a pečovaly o ni, když si je nanesete na obličej. A to je zásadní pro to, kdo jsme jako společnost. Protože nevěříme jen v estetiku, ale jsme přesvědčeni, že make-up by pro vás měl být dobrý, měl by vám pomáhat. 

Lady Gaga: Královna popu a bizarních kostýmů

elle.cz

Vzpomenete si, kdy jste se s make-upem setkala úplně poprvé? 

Moje úplně první vzpomínka na make-up je spojená s mojí maminkou. Každé ráno se před prací připravovala a měla v koupelně šuplík, ve kterém byl všechen její make-up. Vždycky jsem čekala, až odejde, jen abych se v něm mohla přehrabovat a hrát si s jejími líčidly. Moje máma byla podnikatelka. Každý den po probuzení se věnovala  své krásné ranní skincare rutině. Víte, bylo to v 90. letech. Používala hutné krémy, pak se nalíčila. Měla natáčky ve vlasech a já sledovala, jak se mění v ženu. Vstupuje do té role, kterou přijímala  každý den. Myslím, že tehdy jsem pochopila, že jako lidé neustále hrajeme. V mnoha ohledech je i gender svým způsobem performance. Moje máma sice nezpívala, ale vystupovala takhle každý den. Dělala to po svém. Naučila jsem se od ní, že krása není jen pro ostatní lidi, ale hlavně pro nás. Je to o tom, jak vnímáme sami sebe.

Je nějaký Haus Labs produkt, na který jste opravdu hrdá – a proč?

Nejvíce hrdá jsem na naše pleťové produkty. Naši řadu Triclone, Triclone Skin Tech Foundation a Triclone Concealer. Klademe důraz na to, aby byly absolutně nezávadné a čisté. A jsou také testovány na všech tónech pleti. Třeba make-up. To je něco, co ženy, muži a lidé všech genderových identit nosí na obličeji neustále, někdy i každý den. Takový produkt by měl být výjimečný. Mělo by to být něco, díky čemu se cítíte skvěle. Nesmíte o tom pochybovat. Mě třeba trápí zarudnutí kůže. Už roky používám arniku proti zánětům kloubů. Dlouho jsem bojovala s chronickou bolestí kloubů a arnika uměla záněty zvládnout. Říkala jsem si, že když arnika zvládne zánět kloubů, jestli by to samé dokázala i s kůží. Tak jsme šli do laboratoře, kde vědci navrhli, proč ji nezfermentujeme a nepočkáme, co to udělá. No a arnika se po fermentaci stala o 860 % účinnější! Tak jsme ji dali do našeho make-upu a korektoru, stabilizovali jsme ji, přidali jsme shunga olej, extrakt ze zeleného čaje a do korektoru ještě biotechnologický kofein, který viditelně zmenšuje výrazné otoky kolem očí.

Lady Gaga

 

Jsou nějaké produkty z Haus Labs, bez kterých sama nemůžete žít? A čím jsou pro vás tak výjimečné?

Zkusím vám trochu nastínit svoji každodenní rutinu s našimi produkty, abyste věděli, co je moje go-to. Vždycky aplikuji nejdříve korektor a pak až podkladovou bázi make-up pro případ, že bych nechtěla „full face”. Vždy používám náš korektor triclone skin tech. Trpím na velmi tmavé kruhy a otoky pod očima – i proto ho miluji. Takže tam začínám. Nanesu ho na obličej přes zarudlá místa, protože má v sobě tu fermentovanou arniku. Poté použiji víceúčelový štětec, abych ho rozetřela. Přísahám, že náš nový štětec, který jsme právě představili veřejnosti, je můj nejoblíbenější. Je oboustranný. Obě koncovky jsou přesné a robustní. Pigment nanášejí opravdu krásně, aniž by ho vrstvily na obličej příliš mnoho. Takže jsem schopná nanést korektor jednou stranou a pak používám náš Power Sculpt Velvet Bronzer jako konturu. Pro konturování tváří, pod bradu. A nakonec použiji ten plošší konec štětce k vytvoření kontur očí. S těmito produkty se cítím připravená na cokoli, takže ať už jdu na schůzku nebo běžím za přáteli, když mám na obličeji tuhle trojici, úspěch je zajištěn.

Jako zpěvačka jste vždy obrovsky podporovala LGBTQ+ komunitu. Jak jsou tyto hodnoty reprezentovány ve vaší značce?

Moje láska k LGBTQ+ komunitě je obrovská, protože mě učila a formovala už asi od mých čtrnácti let. Většina mých přátel v New Yorku byla její součástí. A pak, když jsem začala cestovat po světě a vystupovat, viděla jsem, že do ní patří spousta mých fanoušků. Tolik příběhů mladých lidí, kteří jsou nyní dospělí, překonali všechny výzvy, kterými v životě čelili, a zvládli to s láskou a grácií. Tihle lidé po staletí vytvářejí to nejkrásnější umění na světě. Je to komunita, která mi vždy připomíná, abych nebrala ne jako odpověď. Ukazují mi, že je v pořádku posouvat hranice. Je v pořádku vést firmu, život i kariéru s láskou a laskavostí. Inkluzivita je stěžejní součástí naší společnosti, ale opravdu to pro nás neznamená jen odškrtnout si políčko. Je součástí každé myšlenky. Nejen ve fázi prodeje, ale hlavně při vývoji a výrobě produktů. Mohla bych dlouze vyprávět o tom, v čem všem mě tato komunita inspirovala. Ale nakonec to bude hlavně láska. Vést život s láskou, zapojit představivost a využít ji ke změně toho, co ve světě vnímáme jako možné a nemožné. 

Změna image Lady Gaga: Z královny provokatérek je skutečná lady

elle.cz

Zdroj: autorský článek