Chybí vám dovolenkový sunkissed look? Vytvořte si latté make-up

Výrazná bronzová kontura není žádnou novinkou, ale své pojmenování si latté make-up trend získal poté, co ho na TikTok zveřejnila influencerka Rachel Rigler. Ta toto líčení popsala jako „teplý, bronzový a trošku nedbalý look“. Zaměřuje se na zvýraznění přirozených kontur vašeho obličeje a s bronzerem opravdu nešetří. Pokud vás tíží skutečnost, že nás čekají chladné měsíce bez slunečního svitu, víte, kam si dojít pro trochu barvy. 

Mohlo by se vám líbit

5 největších make-up trendů podzimu 2023, které hlásí svůj comeback

Pozor, pozor, hlásíme pár velkých comebacků! Do našich make-up taštiček se se vší slávou vrací barevné řasenky, na tvářích pak přivítáme grunge glam. Vše už tu jednou bylo, ale nám se to líbilo tak moc, že se to muselo vrátit zpět. Zde jsou ty největší make-up trendy letošního podzimu. Vsadíme se, že už je důvěrně znáte.
elle.cz

Jak vytvořit latté make-up look?

Krok první: make-up jako podkladové plátno

Naneste malé množství make-upu na pleť a rovnoměrně ho rozetřete. Nezapomeňte také na víčka a vlasovou linii, aby výsledný efekt byl rovnoměrný. Protože budete aplikovat konturovací produkty a rozjasňovač, poslouží make-up jako lesklé plátno, které můžete následně zvýraznit nebo zjemnit pomocí bronzeru. Pokud preferujete jemnější vzhled, můžete použít kombinaci tónovaného hydratačního krému a rozjasňujícího olejíčku.

Krok druhý: Korektor nebo konturovací tužka

Poté vykonturujte obličej korektorem nebo tužkou na konturování, podle toho, jakého efektu chcete dosáhnout. Tento produkt aplikujte na místa, kde obvykle konturujete, včetně jamek na tvářích, čela a nosu. Latté make-up vzhledu dosáhnete nejlépe tak, že tento konturovací produkt použijete i na víčka a rozetřete ho až ke spánkům, čímž vytvoříte základ pro stíny na očích.

Krok třetí: Slaďte líčení očí

Jakmile jsou vaše základní produkty důkladně rozetřeny, vezměte hnědou oční tužku (nebo tužku na rty) v barvě co nejbližší vašemu tónu pleti. Jemně ji naneste na horní a dolní vodní linku, pokračujte směrem ven do křídla a potom ji rozetřete do ohybu vašeho víčka, abyste vytvořili přechodový efekt. Poté použijte světlejší odstín, téměř v barvě ovesné kaše, a rozetřete jej do ohybu víčka, začněte od vnější strany oka a postupujte směrem dovnitř. Opakujte tento krok s každým tmavším odstínem, až dosáhnete přesného umístění stínů, a tak vytvoříte vnitřní bronzový stín na vašem víčku, což dá vyniknout vašim očím.

Krok čtvrtý: řasenka

Jakmile máte hotové stíny, naneste řasenku na řasy a jemnou linku hnědou tužkou na vodní linku.

Krok pátý: Neutrální rty

Co se týče rtů, naneste bohatý hnědý odstín a mírně rty přetáhněte, abyste rovnoměrně rozetřeli produkt po celých rtech a neutralizovali tak případné růžové nebo červené odstíny. Stejnou tužkou jemně zdůrazněte vnější koutky rtů, aby se vytvořil ombré efekt, který opticky zvětší vaše rty a dodá jim plnost. Buď ponechte matné nebo je potřete leskem pro ledový vzhled, přidejte trochu rozjasňovače na nejvyšší body vašeho obličeje a hotovo!

@hindash Latte Love ☕️ on the stunning Marya. #hindash#beauty#tiktoksalon#fyp#foryoupage#latte#lattemakeup#makeup♬ original sound - Hindash

 

Trend, který budete chtít nosit také

Latté make-up look je jednoduchý a jakmile si osvojíte pár jeho jednoduchých pravidel, už nebudete chtít měnit. V letním období podpoří vaše opálení, v zimě pak dodá trochu barvy pleti, které slunce chybí. Můžete si zároveň hrát s jeho obdobami. Například – pokud preferujete rozzářenou pleť namísto matné – zkusit můžete vytvořit efekt takzvaného „iced latté“. Ten spočívá v tom, že místo matného pudru použijete lesklý hydratační krém, trochu oleje nebo highlighter. Lehce nanesete na pleť a docílíte perfektního šťavnatého glow efektu!

S jakými produkty docílíte Latté Make-up looku?

Zdroj: Grazia Magazine, Allure, Byrdie, TikTok