Glow efekt na počkání aneb 5 kroků, jak rozzářit pleť

Každého z nás jednou za čas trápí „naše dny” – někdy neposlouchají vlasy, sem tam vyskočí pupínek, během jiných dnů zase pleť ztratí svůj přirozený glow efekt. Nemůžeme se divit – kůže je největší orgán v našem těle a občas zkrátka potřebuje trochu pomoct. Jak na to?  

Dejte šanci kyselinám

Stejně jako ostatní orgány funguje i naše pleť 24 hodin denně. Její buňky se proto denně obměňují – ty, co stárnou a odumírají, tvoří „zašedlou” vrstvu na jejím povrchu, která je zodpovědná za nezdravý tón. Tato vrstva má ve skutečnosti důležitou funkci – chrání nové buňky před škodlivým slunečním zářením i vnějšími agresory. I přesto je však nutné ji pravidelně odstraňovat a dávat tak možnost pleti dýchat. Kromě klasického doporučení kosmetických poradců čistit pokožku 2x denně, zkuste dát šanci kyselinám. Byť jejich název nezní dvakrát přitažlivě, nenechte se zmást – kyseliny často představují tu nejšetrnější variantu čištění, která přijde vhod i té nejcitlivější pleti.  

 

Mohlo by se vám líbit

9 kyselin pro krásnou pleť

Kyseliny se považují mnoha specialisty za „zlatý standard“ v péči o pleť. Existuje spoustu různých druhů, přičemž každá cílí na jiný problém – proti dehydrataci, mastnotě či pigmentaci, jiné zas podporují produkci kolagenu a pomáhají redukovat vrásky. Znáte je všechny?
elle.cz

 

Magická aloe vera

I když máte velmi mastnou pleť, nesmíte zapomínat na hydrataci. Pokud se vám pleť silně mastí, může to znamenat, že se jí nedostává právě hydratace, kterou si samovolně vytváří nadprodukcí mazu. Suché a stažené pleti zase hydratační krémy pomohou uvolnit napětí a dodat elasticitu, což zároveň pomůže navodit i její zdravější vzhled – v tom vám pomohou složky jako glycerin nebo kyselina hyaluronová. Pokud však hledáte něco, co vám přinese nadpozemský „glow efekt”, vyzkoušejte zázračnou aloe vera. Ta má léčivé vlastnosti a může dokonce stimulovat růst nových buněk. Zklidňuje a hydratuje, aniž by ucpávala póry, a navíc si ji můžete pěstovat doma v květináči.   

Extra tip: Nanášejte hydratační krém na pleť, když je stále mokrá nebo vlhká po čištění. To uzamkne vlhkost na jejím povrchu.  

Ochranný faktor je alfou omegou

Sluneční záření je nesmírně důležité pro naše zdraví – díky němu totiž získáváme vitamín D, který je důležitým elementem našeho imunitního systému. V tomto případě však platí pravidlo: všeho s mírou. Pokud trávíte byť minimální množství času venku, měli byste svou pleť chránit krémem s SPF faktorem, a to každý den. Ultrafialové (UV) záření ze slunce totiž způsobuje fotostárnotí pleti – vrásky, pigmentové skvrny a ztrátu elasticity. Pravidelným používáním krémů s ochranným faktorem tak svou pleť chráníte, o čemž vypovídají i četné studie.  

 

Mohlo by se vám líbit

7 přikázání pro zdravou pleť

Jednoduchá pravidla pro každý den v podání nejvlivnější beauty influencery a guru Caroline Hirons.
elle.cz

 

Krása, která září zevnitř

To, že se obličeji říká zrcadlo duše není jen tak. Ve skutečnosti je obličej také zrcadlem všeho, co se děje uvnitř našeho těla – nedostatek spánku se jednoduše projeví na kruzích od očima a podkožní pupínky zase mohou signalizovat skryté záněty v těle. Pleť velmi viditelně reaguje na nedostatek vitamínů, živin i vody, které může tělo postrádat. Studie z roku 2015 dospěla k závěru, že existuje silná souvislost mezi pravidelným pitným režimem a zdravějším vzhledem pleti. Jedním z hlavních doporučení specialistů z Healthline je proto vypít alespoň dva a půl litru vody denně. Voda navíc pomáhá rozředit krev, čímž rychleji vyplavuje nečistoty z organismu. Dermatologové i výživoví poradci také doporučují jíst dostatečné množství potravin obsahující přirozené vitamíny a zdravé tuky. Například kiwi je skvělým zdrojem vitaminu C, avokádo je bohaté na mastné kyseliny a listová zelenina (jako kapusta či špenát) obsahuje velké množství antioxidantů,které budou vaši pleť chránit před vnějšími agresory.  

Dobré zažívání – půlka zdraví

Síla našeho imunitního systému i přirozená krása naší pleti je přímo spojena s trávicím traktem a zdravím našich střev. Je proto potřeba dodržovat správný balanc mikroflóry, v čemž nám dokážou pomoct probiotika. Můžete pochopitelně zvolit doplňky stravy z lékárny, anebo jednoduše vsadit na sílu přírody. Existuje celá řada skvělých a navíc velmi chutných produktů, které vám dopřejí pořádnou dávku „těch dobrých” bakterií prospěšných pro vás zažívací trakt. Na své si zde přijde úplně každý – kefír a jogurty, ostré kimchi, fermentované luštěniny nebo sladká kombucha. To vše vám při pravidelné konzumaci pomůže nejen zlepšit zažívání, ale i získat krásný glow efekt pleti.  

 

Mohlo by se vám líbit

Krill, microgreens a natto aneb superpotraviny 21.století

Poslední den zimy máme konečně za sebou. Jaro přichází pochopitelně ve vší kráse, a to společně se sezonními chřipkami. Pro ty, kteří po dvou pandemických letech již nemohou vystát zázvor ani citróny, však máme dobrou zprávu – superpotraviny to jistí! Posílit imunitu vám pomohou polární korýši, microgreens nebo také „správné” bakterie.
elle.cz