#HOWTO: Rychlé a efektivní způsoby čištění vašeho kosmetického náčiní!

 

Houbička neabsorbuje jen vaši foundation, ale i bakterie, které dokáže skvěle uchovávat. Proto byste ji měli čistit pravidelně, a to mnohem častěji, než si myslíte. A ne, rychlé opláchnutí pod tekoucí vodou nestačí a ne, nepomůže vám ani pračka. Samozřejmě, že se můžete oddávat více vzrušujícím věcem..., ale čistění kosmetického náčiní patří do elementární péče o vaše zdraví. Němečtí vědci otiskli v roce 2017 v časopise Nature výsledky svého průzkumu, který identifikoval, že v hubičkách se může udržet až 73 různých čeledí bakterií a hustota mikroorganismů někdy může dosáhnout až 50 miliard na centimetr krychlový. Byla zjištěna přítomnost bakterií rodu Salmonella a Staphylococcus, které rozhodně nejsou příznivé pro náš organizmus.

Aby se však v houbičce, štětci nebo odličovacím vajíčku nehromadily žádné bakterie z odumřelých kožních buněk, mazu, prachu a bytových nečistot z vaší koupelny či prostředí kosmetickém stolku je třeba je po každém použití vyčistit. Tímto způsobem můžete zabránit šíření choroboplodných zárodků na obličeji.

Mohlo by se vám líbit

Jak probíhalo líčení finalistů Elite Model Look? Byli jsme v zákulisí!

Ve Španělském sále Pražského hradu se v pondělí uskutečnilo finále soutěže Schwarzkopf Elite Model Look 2021 pro Česko a Slovensko. Vítězi se stali Amélie Konšelová a Alex Hanus z Česka a Lenka Saturyová a Patrik Vališ ze Slovenska. První vstup do světa krásy a péče jim zprostředkoval jeden z hlavních partnerů soutěže, tradiční švédská značka dekorativní kosmetiky, Oriflame. A my jsme se podívali do backstage.
elle.cz

Co k čištění potřebujete? Ve skutečnosti k tomu stačí teplá voda a mýdlo. Vmasírujte směs do houbičky či štětce a poté obojí důkladně omyjte – dokud již ve vodě nejsou vidět žádné zbytky pigmentu z používaných produktů. K dispozici jsou také speciální čisticí prostředky, aby veškeré náčiní vydrželo déle. Jednou do týdne také opláchněte kosmetické pomůcky vařící vodou z rychlovarné konvice.

Pokud však potřebujte nutně ušetřit čas, máme pro vás bleskový tip. Použijte mikrovlnou troubu, pokud doma máte. Téměř všechny bakterie jsou mikrovlnami vytvářejícími teplo usmrceny. Nástroje vložte do hrníčku, který naplňte směsí vody a mýdla a dejte ohřívat do trouby zhruba na jednu až dvě minuty. Jakmile vše vychladne, můžete houbu i štětce vyjmout a vysušit.

A jak sušit? Po vyčištění přebytečnou vodu z nástrojů jemně vytlačte, ale ne rukou! To by se zárodky mohly snadno vrátit. Učiňte tak proto čistým, ve vysokých teplotách vypraným a dobře uskladněným ručníkem. Na něm pak nechte vše pár minut uschnout. Anebo? Rovnou znovu aplikujte, mnoho profesionálních vizážistů totiž líčí s houbičkou i štětci lehce vlhkými.  

Mohlo by se vám líbit

Jak na růžové líčení: Magenta je barvou roku

Barvou roku 2021 je magenta a zdá se, že to platí i v líčení. Může vypadat dokonale, ale také naprosto příšerně. Pojďme se tedy naučit, jak s ní pracovat.
elle.cz