Jak na růžové líčení: Magenta je barvou roku

 

Není to ani sladce růžová, ani ostře červená, ani pastelově fialová. Není ani příliš jemná, ani příliš tmavá, ale ani neonová. Je to prostě magenta, na internetu nejhledanější barva letošního roku. Nejblíž má asi k odstínu, kterému říkáme fuchsiová, ale magenta je zářivější a světlejší.

Navzdory její výraznosti si ji oblíbili i světoví vizážisté. Prý proto, že dokáže být velmi variabilní a vytvářet nečekané kombinace. V syté, několikavrstvé variantě je docela výstřední a nepřehlédnutelná, na druhou stranu její lehký dotek příjemně osvěží každodenní líčení.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Na rty, oči i nehty

Platí to jak o líčení rtů, kdy ji můžete použít ve formě transparentního lesku nebo oleje na rty, anebo naopak vrstvit intenzivně pigmentovanou rtěnku, tak i o očních stínech nebo tvářence. Nicméně magenta letos patří i na nehty.

Vůbec nejvíce se samozřejmě můžete vyřádit u očního make-upu. Můžete magentou jen lehounce přejet horní pohyblivé víčko, anebo naopak pokračovat v několika vrstvách až k obočí a přes stín ještě pokračovat grafickými linkami jako Pat McGrath ve svém tutoriálu.

Je nicméně dobré vědět, že nejvýraznější a nejsytější variace magenty nejvíce sluší tmavší pleti, zatímco u hodně světlé se vyplatí touto zvláštní růžovou spíš šetřit.

Magentu můžete (opatrně) kombinovat i s dalšími odstíny. Nejlépe ji však doplňuje světle modrá nebo bílá, přidáním černé z ní uděláte velmi elegantní večerní líčení.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Tón v tónu

Barva letošního roku je však stvořena především proto, aby zářila samostatně v celé své kráse. Nejlepší kombinací je tedy magenta s magentou - stejný odstín se nebojte použít na oči, rty i tváře. Klidně pomocí jediného líčidla. To, že se rtěnka používá jen na rty, je dávno překonané pravidlo. Pomocí štětečku ji můžete využít i jako oční linku nebo intenzivní stín, prstem ji rozetřete i na líčka. Krémová tvářenka zase naopak v pohodě poslouží i jako rtěnka. Jen pod ni naneste balzám na rty (- aby nevysušovala) a rty přepudrujte (- aby dlouho držela).

Magenta make-up inspiration:

Je čas soudit kosmetiku podle obalu

elle.cz