Jídlo pro krásnou pleť

Nové odborné studie ukazují, které potraviny patří k těm nejúčinnějším. Jsou plné látek blahodárných pro naše zdraví a krásu. Ve svém jídelníčku bychom je neměly vynechávat.

Vlašské oříšky
Obsahují nenasysené mastné kyseliny, z nich především kyselinu linolovou. Ta posiluje lipidový plášť pleti a stabilizuje buněčnou výstavbu. Pleť je pak hladší a bez šupinek. Nejnovější harvardská studie dokázala, že pouhých pět vlašských ořechů denně zpomaluje stárnutí a prodlužuje život až o pět let.

Sója
Ať už zvolíte sójové boby, výhonky, nebo osvěžující drink, sója v sobě skrývá fytoestrogeny, které dokážou zpomalovat stárnutí. Navíc sója v sobě obsahuje řadu zdraví prospěšných esenciálních aminokyselin. Myslete ale na to, že blahodárné látky tělo zpracuje pouze z tepelně upravené sóji.

Ilustrační foto

Rajčata
Fungují jako bohatý zdroj antioxidantů. Odbourávají volné radikály, které útočí na naše buňky a poškozují je. Lykopin obsažený v rajčatech působí účinně proti stárnutí. Nakonec i Sophia Loren přísahá na zázračné účinky masky z rajčatového pyré.

Hroznové víno
Další potravina skvělá v boji proti stárnutí. Je plné látky zvané resveratrol, která funguje jako velmi silný antioxidant. Vědci dokázali, že v kombinaci s dalšími látkami obsaženými ve vínu působí protizánětlivě. Pomáhá proti zaníceným pupínkům a jizvičkám. Navíc dokáže krásně prozářit pleť.