MAKE-UP TREND: BAREVNÉ A KOUŘOVÉ EYEBAGS

S kouřovými líčením to doposud bylo tak trochu na hraně. Ač nám jej beauty editoři a top vizážisté předkládali jako nekompromisní nutnost, když chceme vyniknout, většina žen nevěděla, jak toto líčení pojmout. A upřímně? Za tu námahu v procesu tolik efektu kouřově zdobená víčka nedoručila. Doba post-internetu však nabízí přehnanou a dost barevnou variantu, a to se nám líbí, protože když už, tak už.

 

eyebags

 

Na svých TikTok profilech je promují hvězdy jako James Charles, Sydney Angela, Trixie Mattel nebo Gottmik. Kde berou inspiraci? Vzhledem k tomu, že dva ze zmíněných influencerů jsou drag queens, je to vcelku jasné. Původ tedy našlo nové vnímání kouřových očí v klub kultuře a drag scéně. Známý australský promotér, designér a múza umělců osmdesátých a devadesátých let - Leigh Bowery byl schopen vytvořit obří stíny v hned několika neonových barvách. Nositelné? Ne, a to tehdy ani dnes. Ale redukovaná verze tohoto extrémního make-up řemesla se teď snaží získat naši pozornost.  

Líbí se vám? Klíčem k úspěšnému provedení takového experimentu je tak trochu kašlat na pravidla a začít na nepohyblivém víčku. Grafickým eyelinerem si můžete předkreslit tvar, který se rozšiřuje od vnitřní části až po okraj, kde jej můžete vypíchnout do špičky a vytvořit tak zároveň efekt kočičího pohledu. Použijte kolagenovou podkladovou bází, která vám stíny udrží v linii a pomůže při aplikaci a stínování. Nebojte se výrazných barev a pomoci si ve vnitřních liniích můžete zářivým highlighterem. Nebojte se přerýsovat svůj výraz, v tom ostatně spočívá kouzlo vyhipovaného trendu. 

Blue Beauty: Co potřebujete vědět o novém udržitelném hnutí za krásu?

elle.cz

Ideální paletky nabízí MAC, Yves Saint Laurent nebo Dior. Výrazné barvy stínů jsou jako archivní kabelka, jednou přijde čas, kdy se vám budou hodit... Takže, pokud jste do nich prozatím nezainvestovali, teď musíte. A ať už se rozhodnete extrémní kouřové eyebags vynést do klubu, nebo na excentrickou víkendovou sešlost, konečně budete v porovnání s námahou přitahovat kýženou pozornost.  

 

Beach waves: Naučte se účes v rytmu vln snadno a rychle

elle.cz