Top řasenky, které milujeme. A vy budete taky

Co musí řasenka umět

Typ vašich řas, požadovaný finální vzhled a složení produktu hrají roli v tom, zda řasenka vyhovuje vašim přáním a potřebám. Některé ženy preferují řasenky, které vykouzlí působivý objem, jiné vyhledávají řasenky, které řasy tolik neobalí, zanechají je spíše subtilnější, zato ale zdůrazní jejich délku. Majitelky rovně trčících řas zase ocení, když řasenka dokáže řasy natočit a hlavně je v této formě zafixovat. Někdo sleduje, zdali jsou jednotlivé složky veganské, preferuje složení nedráždivé a vhodné pro citlivé oči nebo pečlivě vybírá řasenku podle kartáčku. Řasenky pro zahuštění a nadzvednutí řas mají kartáčky husté a na konci zúžené, prohnuté kartáčky podporují natočení řas, hřebínky řasy oddělují a definují. Je tolik kritérií, které při výběru řasenky hrají důležitou roli v tom, jestli se některá stane vaší favoritkou nebo propadne sítem vašich nároků. Jedno by však všechny skvělé řasenky měly mít společné – měly by být odolné vůči drolení a rozmazávání.

Roli hraje i technika líčení

Ať už si vyberete jakoukoli řasenku, aby vám zajistila vzhled, který si od ní slibujete, je důležitá také technika, jakou ji nanášíte. Po nanesení vrstvy na spodní stranu řas se podívejte dolů a jednu naneste na řasy shora. Začněte od kořínků a pročešte je až ke konečkům, kde je přizvedněte. Pro umocnění výsledku vždy naneste ještě druhou vrstvu. Na trhu je nepřeberné množství řasenek a najít tu nejlepší je nepochybně velká výzva. Vyzkoušet je všechny je téměř nemožné a také je to ekonomicky náročné. Porozhlédli jsme se proto po nabídce jednoho z nejžádanějších líčidel, abychom trochu usnadnili výběr i vám. Rozhodnutí, jestli se pro svou novou oblíbenou řasenku vydáte do luxusní parfumerie nebo do uličky v drogerii, je už jen na vás.

 

Mladší o pět let: 3 top beauty ošetření, které máme vyzkoušené

elle.cz

Nová Hypnôse Drama od Lancôme

Příběh své slávy a extrémní obliby začala psát řasenka Hypnôse Drama už v roce 2004, kdy se objevila na trhu. Zamilovaly si ji nejen obyčejné ženy, ale také vizážisté i celebrity. Letos se tato ikona mezi řasenkami vrátila s vylepšeným složením, které slibuje řasám dodat největší možný objem. Jakmile se vám nová Hypnôse Drama dostane do ruky, už ji nebudete chtít dát pryč. Už „stará verze“ Hypnôse Drama byla jednou z mých nejoblíbenějších řasenek a její nová náhradnice zcela jistě také nezůstane mimo hru. Nové složení, ve kterém se snoubí maximální efekt s intenzivní péčí, obsahuje keratin, jojobový olej a výtažek z růže stolisté. Má také vysoký obsah pigmentu pro extrémně černý barevný efekt. Co naopak zůstalo, je osvědčený velký kartáček ve tvaru písmene S, který zajišťuje perfektní přilnutí k řasám. Každou z nich obalí řasenkou, aby vytvořil maximální možný objem, a vytvořil tak podmanivý, svůdný objem. Díky pigmentům Onyx nově vylepšené složení přichází s ultračerným matným finišem. Bez rozmazání vydrží celý den – i celou noc.

Cena: 1120 Kč

Diorshow Iconic Overcurl od Dior

Jak napovídá název a její zahnutý kartáček, řasenka Diorshow Iconic Overcurl je určená především pro ženy, které touží po natočení řas. Kromě několikanásobně většího objemu plní slib natočení vcelku bez námahy. Zvedá a definuje řasy a zvětšuje tím oči. Kartáček, který není nijak velký, je schopný zachytit a nalíčit i drobné řasy. Její složení je dlouhotrvající a nehrudkuje, takže je ideální pro celodenní nošení. Zároveň ale není těžké ji smýt.

Cena: 1250 Kč

BADGal Bang! od Benefit

Ve výčtu oblíbených řasenek nesmí chybět zástupce od Benefit Cosmetics. Osobně nedám dopustit na jejich tužky na obočí, ale řasenky také stojí za doporučení. Třeba objemová řasenka BADgal Bang! vytváří ideální kombinaci objemu a natočení. Nemusíte se bát ji ani více navrstvit. Její receptura deklaruje obsah aero-částic využívaných ve vesmírných technologiích, a proto řasy nezatěžuje. Kartáček byl navržený tak, aby snadno dosáhl až ke koutkům očí a pokryl každou řasu. Řasenka senedrolí seani se neobtiskává. Podle výrobce vydrží bezchybná až 36 hodin, ale přiznávám, že o tom jsem neměla příležitost se přesvědčit.

Cena: 820 Kč

ELLE Wedding: Nejlepší nude rtěnky pro váš svatební den

elle.cz

Infinity od Dermacol

Jediný český zástupce do Top 10 právem patří. Mou nejoblíbenejší řasenkou od Dermacolu byla dlouho voděodolná řasenka Volume Mania, kterou jsem si kupovala opakovaně. Za zmínku stojí ale i řasenka Infity. Stačí dvě vrstvy a řasy jsou výrazné, definované a natočené. Nexlepuje řasy do tzv. „muších noh“. Pokud se zkombinuje s bází pod řasenku First Class Lashes, dostanete řasy jako mrkací panna.

Cena: 299 Kč

Monsieur Big od Lancôme

Monsieur Bigje svým vzhledem, názvem i účinky takovým drzým teenagerem rodiny řasenek Lancôme. Jak naznačuje název, jeho největším úkolem je několikrát znásobit objem vašich řas. Má velký kartáček a intenzivně černé složení, které řasám dodá uhlově černou barvu. Řasenka není příliš mokrá, takže nepůsobí plihnutí a narovnávání řas. Naopak ji lze bez obav vrstvit až do efektu připomínajícího umělé řasy. Nedivte se, až se vás lidé budou ptát, co za řasenku používáte.

Cena: 890 Kč

Noir Allure od Chanel

Limitovaná edice řasenky Noir Allure od Chanel si zaslouží vaši pozornost i přízeň. Láká na čtyřrozměrný efekt, tedy že dokáže znásobit objem, délka, natočení a dodat dokonalý tvar. Už samotné líčení je zážitkem a poté, co ho dokončíte, budete spokojená i s výsledkem. Poprvé byl do formule řasenky přidán také červený pigment, který pohledupřidává na intenzitě a hloubce. A červený je i kartáček Noir Allure. Je tenký, ohebný a řasy rozdělí do tvaru vějíře. Zamilujete si i zacvakávací mechanismus zavírání, to jednoduché luxusní kliknutí tak typické pro Chanel.

Cena: 1220 Kč

Seznamte se s NAD+, trendem peptidové terapie, který pohltil Hollywood

elle.cz

Thrill Seeker od Rimmel London

Chybí mi reklamy s Kate Moss nebo s Georgiou May Jagger! Naštěstí si dobrou pověst umí produkty Rimmel London vydobýt i samy. Řasenka Thrill Seeker doplňuje prémiovou řadu Wonder. Složení má obohacené o panthenolem, který řasy zjemňuje a posiluje. Dodá řasám výrazný objem a neslepuje je. Výhodou je i to, že je k dostání ve dvou odstínech, extrémně černá a černohnědá, novinkou je pak verze Pitch Black a voděodolná varianta.

Cena: 319 Kč

Mascara Volume Effet Faux Cils od YSL

Chcete vypadat, že máte umělé řasy, i když je nemáte? Vašemu hledáčku by neměla uniknout Mascara Volume Effet Faux Cils neboli řasenka s efektem umělých řas. Kartáček s nylonovými štětinkami a její složení řasy obalují a dodávají jim sílu, barevnou intenzitu a mnohonásobně je zvýrazní. Před použitím je nutné ji otřít protože v nadměrném množství umí vytvářet hrudky, ale opravdu stačí málo, aby řasy vypadaly nadýchané a téměř tak dokonalé, jako by byly nalepené.

Cena: 1140 Kč

Hella Thicc Volumizing Mascara od Fenty Beauty

Má přesně ten drzý a troufalý vibe jako Rihanna. Její hustá a černá formuleje roztírána díky chytrému kartáčku i po těch nejkratších a nejméně nápadných řasách a dodá jim úžasný objem. Hella Thicc má zpočátku tendenci řasy trochu slepovat, proto šetřete s jejím množstvím, bude vám stačit i jedna vrstva. Jakmile se trochu opoužívá, je skvělá.

Cena: 229 Kč

LEGIT Lashes od Huda Beauty

Jediný zástupce oboustranných řasenek Legit Lashes se zavazuje dodat řasám extrémní objem a velkolepé prodloužení. Vzhled řas si můžete přizpůsobit – kartáčky můžete používat samostatně nebo je pro ohromující objem zkombinovat. Jeden konec řasenky řasy prodlužuje, druhý dodává objem, oba dohromady vytvoří dramatický efekt.

Cena: 830 Kč

Řasenky, které nás zaujaly:

Zdroj: Zmíněné kosmetické značky