Let's play! Jak používat a kombinovat barevné linky na oči?

Barevné linky na oči vám umožní experimentovat s různými styly, barvami a designy a vytvářet tak originální, kreativní líčení, které zvýrazní vaše oči a dodá vám sebevědomí. Jak správně aplikovat a tvarovat linku pro různé typy očí, jak si vybrat barvu linky, která bude ladit s vaší pletí a barvou očí, či jak si hrát s kombinacemi barev pro různé příležitosti, od každodenního líčení po večerní party? Račte se nechat inspirovat k vyzkoušení nových barevných linek na oči. Zde skutečně platí, že fantazii se meze nekladou.

Nejnovější beauty obsese z TikToku: nádherná „Vampire Skin“

elle.cz

Vaše oči + barevná linka = dokonalý match

Barevné linky na oči jsou skvělým způsobem, jak podtrhnout krásu vašich očí a možností, jak jim dodat jiskru. Jak si ale vybrat správnou barvu linky pro vaše oči? Inu, pokud jste se narodili s modrýma očima, zkuste linky s kontrastními odstíny, jako je zlatá či měděná, které zvládnou perfektně vytáhnout modrou barvu očí. Na večer se rozhodně nebojte sáhnout po teplejších metalických odstínech, které rozsvítí i opravdu chladné oči. Nebojte se s linkou experimentovat. Pokud se ale necítíte na příliš výrazné líčení hned na začátku, veďte linku podél řas a na konci vytvořte malinkou špičku pro její zakončení. Tím dosáhnete nepřehlédnutelného výsledku.

Máte-li hnědé oči rozhodně nešlápnete vedle se zemitými odstíny. Pro dokonalé projasnění očí použijte jantarové nebo tmavě modré linky. Pro nenápadnější vzhled použijte tenké tekuté oční linky vedené těsně u řas. Pokud si ale věříte na více výrazné líčení, zkuste s linkou pokračovat i v očním oblouku. Tím vytvoříte zajímavé orámovaní oka. Na tento look to chce malinko nacvičit práci s linkou, nebojte se ale do toho jít po hlavě, buďte odvážní!

Foxy Eyes: Kouzlo kočičího pohledu nebo zbytečný zákrok?

elle.cz

Pokud máte zelené oči, nebojte se sáhnout po barvách, které leží v barevném spektru naproti zelené, proto vybírejte odstíny s načervenalým podtónem. Granátová, purpurová nebo bronzová, to jsou vaše barvy. Pozor však při aplikaci, tyto odstíny samy o sobě mohou vytvářet unavený dojem, proto je dobré je kombinovat s tenkou černou linkou okolo linie řas, která dodá vašemu pohledu ostrost a definuje jej.

A pokud již máte svou oblíbenou barvu nebo zkrátka chcete experimentovat i s jinými výraznými linkami, nebojte se toho. Zvolte klidně výraznou růžovou, světle modrou nebo žlutou. Linkami můžete krásně doladit i barevný outfit na brunch i hravý look na večerní drink. 

Barevné tužky na oči

Jak správně tvarovat linku podle typu a tvaru očí?

Máte drobnější oči? Zvolte jemnou a tenkou linku, která bude kopírovat linii horních řas. Můžete zkusit použít i světlejší odstíny barvy linky, které opticky zvětší vaše oči. Pokud máte zvedlé koutky očí, můžete si dovolit hravější a výraznější linku, která bude směřovat nahoru a vytvoří tak kočičí efekt. Když použijete tmavší odstín barvy linky, docílíte zvýraznění pohledu. Při hluboko posazených očích naneste linku jen na vnější polovinu horního víčka a lehce ji rozetřete. Docílíte tak dojmu větších a širších očí. Pokud máte vystouplé oči, použijte linku na celém horním i dolním víčku a spojte ji v koutcích. Tím je opticky zmenšíte a vyvážíte.

Cvičení dělá mistra

Nebojte se experimentovat i s různými tvary. Na sociálních sítích lze najít spoustu inspirace. Slaďte třeba barvu linky s barvou manikúry. Tento retro módní trend se vrací a vypadá skvěle. Nebo dejte šanci grafickým linkám. Můžete si namalovat linku ve tvaru oblouku, trojúhelníku či obdélníku. Nebo si zahrát s kontrasty a namalovat si černou linku na horním víčku a barevnou na spodním...

Nanášet linky vyžaduje cvik a trpělivost. Nebojte se experimentovat s různými typy linek jako jsou tekuté, gelové, tužkové nebo stínové. Najděte si ten, který vám vyhovuje a se kterým se vám pracuje nejlépe. A nezapomeňte: cvičení dělá mistra!

Vítejte v Magentaverse! A oddejte se beauty experimentům s barvou roku

elle.cz

Zdroj: Byrdie, Allure