Zaostřeno na obočí: Největší trendy roku 2021

 

Trendy se situaci přizpůsobují. Už nebude nutné trávit 15 minut precizní úpravou obočí, protože teď bude především „nízkoúdržbová“ a spojujícím prvkem všech směrů nové módní vlny je zejména lehkost.

Objevte svět mimozemské krásy bez obočí

elle.cz

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Objem a přirozená textura

„Jedním z trendů, které budou i v roce 2021 pokračovat, je vyčesávání obočí směrem nahoru a přirozený vzhled. Zarostlé obočí vůbec nebude na škodu, protože i při zvýrazňování obočí budeme požadovat především objem, ale také texturu,“ popisuje vizážistka Samantha Tonkin, která spolupracuje se značkou Benefit, jež nabízí širokou řadu produktů na obočí a provozuje také svoje Benefit Brow Bary.

Zmíněnou texturou přitom naráží na to, že obočí roku 2021 už nesmí vypadat jako souvislý pruh. Pokud ho chcete zvýrazňovat, pak jedině rychlými krátkými tahy pomocí speciálních per, které skutečně působí jako microblading, tedy velmi věrně simulují skutečné chloupky tam, kde nerostou. Zároveň se ustupuje od gelů, protože výsledný finiš by měl být měkký a spíše matný.

Zůstává také ombré, tedy světlejší a řidší obočí na začátku a ztmavující se směrem ke spánkům. To znamená, že při líčení začnete světlejším stínem a pokračujete tmavším. Ke konci je také obočí více definované a vykreslené.

 

 

Nové tvary a absence křivek

Co je tedy vlastně nového? Mění se tvar obočí. Už se nemusí směrem ven tolik zužovat, může být husté a hezky načechrané po celé své délce a špičku vytvoří až na samém konci. Mrkněte naKaiu Gerber, která má v tomto ohledu ukázkové obočí.

Obočí Kaiy také krásně ilustruje, že už tolik neletí ani ostře klenuté obočí. Na tvar symbolizující křídlo vrány, jak se vždy říkalo, tedy zapomeňte a snažte se spíše o rovné obočí, anebo jen o jemný, čistý, trochu chlapecký oblouk. Skvělou inspirací tady bude Kendall Jenner.

Pomalu a plíživě se však vrací i úzké obočí, pravděpodobně v souvislosti s návratem 90. let a všeho, co se tehdy nosilo. Ovšem úzké obočí roku 2021 nemá nic společného s tenkými čárkami, někdy dokonce vytetovanými, které nás dodnes straší ve snech. I tento tvar je načechraný a přirozený. Pokud vám však můžeme něco doporučit, jděte do něj jedině tehdy, pokud je vaše obočí samo o sobě spíš úzké. Jestliže jste spíš Cara Delevingne, určitě ho nevytrhávejte - chloupky tady velmi pomalu rostou, a někdy dokonce nevyrostou už vůbec, a tak až se trend zase změní, mohlo by vás to dost mrzet.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Světlé a ještě světlejší

Když letos říkáme přirozený vzhled, tentokrát tím opravdu myslíme přirozený. Je fajn obočí sjednotit, protože občas má tendenci být na některých místech řidší, ale pokud je řidší po celé ploše, vůbec to nevadí. Zarovnejte ho, aby bylo pravidelné a samozřejmě symetrické, ale víc se jím nemusíte stresovat.

Lze to vnímat jako mezikrok k odvážnějšímu trendu, kterým je zesvětlování obočí. Když se před několika sezónami objevilo na přehlídkách, vnímali jsme to jen jako výstřelek pro módní show, ale zdá se, že si skutečně nachází cestu i do ulic. Vyhledávání inspirace pro zesvětlené obočí se na Pinterestu zvýšilo o 160 procent. Pokud si netroufáte, nebo chcete nejdříve vědět, jak byste s takovým obočím vypadali, zkuste světlé obočí nejprve nasimulovat pomocí korektoru.

Nejlepší produkty na úpravu obočí:

Vizážistka Eliška Matějková radí, jak nejlépe nosit nude rtěnku

elle.cz