Vizážistka Eliška Matějková radí, jak nejlépe nosit nude rtěnku

 

Pravidlo číslo jedna: „Nude rtěnku si může dovolit každý. Jen si musíte vybrat odstín, který se nejvíc hodí k barevnému tónu vaší pleti. Že vaší kamarádce sluší zrovna konkrétní odstín Chanel nebo Dior neznamená, že bude slušet i vám,” vysvětluje Eliška Matějková, jejíž instagramový feed (@eliskamatejkova) se doslova hemží looky s nude rtěnkou v hlavní roli.

Pravidlo číslo dvě: Rtěnku vždy vybírejte pro svůj typ respektive odstín pleti. „Já osobně vždy vybírám podle přirozené barvy mých rtů. Ani ne světlejší, ani ne extra tmavší,” dovává. Asiati pro tyto odstíny zavedly zkratku MLBB (My Lips but better).

Pravidlo číslo tři: „Nepoužívejte příliš světlý odstín rtěnky, budete vypadat nemocně. Pokud byste zvolila o dost tmavší než je pokožka vašich rtů, nebude se již jednat o nude odstín,” říká Eliška

Pravidlo číslo čtyři: „Stejně jako každá jiná rtěnka, vypadá ta nude nejlépe s vybělenými zoubky,” doporučuje Eliška. Proto neváhejte a vyberte si metodu, která vám nejvíc bude sedět. Ať už se jedná o používání bělících past jako je třeba Swissdent Extreme nebo Marvis Whitening Mint. Vyzkoušet můžete také domácí bělící kúru s LED akcelerátorem Smilepen, které vám během dvou týdnů vykouzlí super bělostný úsměv.

 

Make-up artistka Eliška Matejková a její oblíbená rtěnka od značky Kilian

 

Pravidlo číslo pět: „Líčení s nudou rtěnkou nemá žádná specifika. Mým oblíbeným fíglem je použít ji kromě rtů ještě také jako tvářenku, barevné odstíny se tak hezky vzájemně propojí.”

Pravidlo číslo šest: Pokud přemýšlíte, k čemu se nejvíc líčení s nude rtěnkou hodí, je to jednoduché. Eliška doporučuje nahé líčení nebo rtěnku v tělovém odstínu namixovat s výrazně nalíčenýma očima.

Pravidlo číslo sedm: Porozhlédněte se, jak to dělají jiní. „Nejlíp nosí nude rtěnku Kim Kardashian, který z ní udělala svůj signature, Emily Ratajkowski nebo třeba Jennifer Aniston,” dodává.

Pravidlo číslo osm: „Mým nejoblíbenějším odstínem je Nude in Bed od Kiliana. Skvělé nude rtěnky najdete i v kolekcích značek Chanel, Dior nebo M.A.C.

Mohlo by se vám líbit

Efekt Kardashian: Ovlivnily slavné sestry i váš vzhled?

Jedna zásadní kapitola příběhu sester Kardashianových, v níž hrál důležitou vedlejší roli Kanye West, končí. Jak je to s tou, v níž tahle kalifornská rodina ovlivňuje, jak bude zbytek světa vypadat
elle.cz
Rtěnka Le Rouge Parfum Satin, odstín Nude in Bed, Kilian (prodává Ingredients), 1450 Kč
Nej nude rtěnky:
Mohlo by se vám líbit

Holistický přístup ke kráse Mirandy Kerr

Resetujte svou pokožku pomocí čtyř kroků, které doporučuje modelka, matka a členka Well+Good Council Miranda Kerr. Tato zastánkyně clean kosmetiky vám ukáže, že péče o pleť může být zábava, nikoliv stresující proces.
elle.cz