Objevte svět mimozemské krásy bez obočí

Obočí si prošlo v průběhu věků mnohými transformacemi, ale myšlenka krásy bez tohoto dominantního rysu obličeje byla vždy v důsledku zpochybněna modernizací. Ovšem v minulosti bylo vysoké čelo považováno za standard půvabu a během 8. století adoptovaly japonské ženy z vyšších vrstev dokonce techniku holení obočí, která se nazývala hikimayu–hiki. Stejně tak i v 15. století zpopularizovala tento beauty trend královna Alžběta I. V 18. století se vše vrátilo do normálu a říká se, že i umělci opět domalovali na “nahaté” obličeje definované oblouky, a i přes lehké šílenství, které jsme prožívali s pinzetami v devadesátých letech, zůstalo přirozené obočí korunou krásy. 

 

 

Vetřelci mainstreamové krásy

Touha po přirozené kráse je v západní kultuře velice aspirační. Přirozenost krása je něco po čem všichni toužíme a v naší společnosti existuje stigma, že pokud chcete zapadnout, musíte vypadat “normálně”. Ovšem tuto normu narušila v roce 2018 subkultura @matieresfecales, která se rozhodla vyznávat mimozemský make-up. Do každodenních looků začlenila protetika a nehumánní prvky.

Podle WGSN znamená mimozemský look “vzpurný postoj ke klasickým normám krásy”. A není to poprvé v historii, co se takový přístup objevil. Trend punkrocku 80. let je ukázkovým příkladem toho, jak může alternativní look zamíchat společností.

My Fair Westwood Lady

elle.cz

Moschino
Info ikona

 

Luxus mezi námi

Mimozemský look, který reprezentuje jakýsi glamour únik z reality, se začal objevovat v době, kdy se trh zdál být přesycen klasickým obrazem krásy, který podporovaly kosmetické značky a klan Kardashianů v jejich čele. Tento šokující a extrémní přístup začal měnit význam toho, co znamená krása a lidskost a objevil se nejdříve v komunitách, kde se lidé cítily být jaksi sami izolovanými “mimozemšťany” jako například drag queens, queer a lidé barevné pleti. A tak se zrodil sektor nebinární krásy, který přivedl rozmanitost na světlo světa. Mnoho průmyslových odvětví však váhalo s užitím tohoto stále rostoucího avšak netradičního trendu. Nakonec se ho chopila hrstka odvážných jako Rick Owens, Gucci či Moschino.

 

 

Blízká setkání třetího druhu 

Dnes se objevuje “mimozemská krása” i v mnohem subtilnější a méně excentrické podobě - převládá odstraněné či odbarvené obočí, které je i pro širší veřejnost ještě stále přijatelným trendem. Tento look si osvojila i módní scéna, která ho již celkem běžně užívá při přehlídkách a jedním z hlavních představitelek tohoto stylu se stala i nekonvenční modelka Jazzelle Zanaughtti aka @uglyworldwide, která byla objevena díky Instagramu a již má na svém kontě fashion show značek jako Marc Jacobs, Area nebo Savage X Fenty. Její vzled jistě pomohl přepsat pravidla typického vzhledu, který je od modelky vyžadován a ona tak vytvořila novou cestu pro ostatní svého druhu, dříve považované za vyděděnce společnosti. 

 

 

Není pochyb o tom, že minulý rok nebyl pro mnohé jednoduchý a vypadá to, že ani letos tomu nebude jinak. Proč se tedy neotevřít něčemu novému, projevu individuality, který je atypický a čerpá inspiraci z jiných (možná nyní i bezpečnějších) světů. Pojďme v těchto bezútěšných časech objevit svou pravou identitu a neskrývejme ji před světem.

Byznys vpředu a zábava to úplně není. Nejošklivější účes je zpět

elle.cz