Nejnovější hit na pomezí zdraví a krásy: Proč užívat tekutý chlorofyl?

 

Když vám rodiče stále dokola opakovali, abyste jedli zeleninu, ani možná netušili, jak zelená doopravdy bude. Nejnovější trend ve zdravé výživě přichází ve formě malé lahvičky s kapátkem a je tak vizuálně potěšující, jak byste od TikTokového virálu jen čekali. Influenceři celého světa propadli tekutému chlorofylu a hromadně si jím “obohacují” vodu v očekávají, že se brzy dostaví benefity, ke kterým patří mimo jiné i detoxikace těla, čistější pleť, méně vrásek, zdravější vlasy či neutralizovaný tělesný pach…  

Co je to tedy zázrak zvaný chlorofyl? Kde se bere a proč jste o něm naposledy slyšeli na střední škole? Jde de facto o zelený pigment, nacházející se v rostlinách a je důležitou součástí fotosyntézy - vzpomínáte na hodiny biologie? Toto barvivo floře kolem nás pomáhá absorbovat solární energii, kterou následně přetváří v energii chemických vazeb. (Rostliny přijímají z půdy vodu a ze vzduchu oxid uhličitý. Působením světla dochází v listech k reakci, při které vzniká kyslík a glukóza.) Tato přirozeně se vyskytující látka není rozpustná ve vodě, takže mnoho doplňků stravy obsahuje chlorofylin, derivát, který tělo lépe absorbuje. Abyste využila na maximum všechny benefity, této výjimečné látky, TikTok radí vypít patnáct kapek ve vodě každý den. A jak to chutná? Velice zemitě, lehce sladce a mátově.

 

Chlorofyl
Info ikona

 

Nelze popřít, že koncept chlorofylových doplňků stravy dává smysl. Vždyť i samotná konzumace zeleniny jako je kapusta či špenát prospívá naší pokožce díky beta karotenu a protizánětlivým živinám. I hydratace je samozřejmě tělu prospěšná. S čím tedy konkrétně pomáhají?

1. Podporují produkci červených krvinek i bílých krvinek 

2. Absorbují toxiny a mají obrovské antioxidační schopnosti 

3. Působí jako vnitřní deodorant - eliminuje zápach z úst, potu, moči, pachy jídel jako je česnek či cibule 

4. Nemají projímavé účinky, ale normalizují správnou funkci střev 

5. Chlorofyl má údajně i antikarcinogenní vlastnosti 

6. Urychlují hojení díky svým protizánětlivým vlastnostem 

7. Podporují hubnutí 

Předplatné Elle

Elle cover
REKLAMA